Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Fuco

Różne strony podają 615 raz wśród wspieranych, raz wśród porzuconych. Spróbowałem się zagłębić. Do działania 7.0 potrzebne jest wsparcie API Vulkan albo OpenGL ES 3.1:

In order for devices to be approved for Android Nougat, they need to pass Google's Compatibility Test Suite; which, for Nougat, requires graphics driver support for Vulkan or OpenGL ES 3.1. 

Ze strony qualcomm, przy snapdragonie 615 piszą:

API Support

• OpenGL ES 3.1

Całe te kontrowersje, jeśli się nie mylę, opierają się właśnie o API. Jeśli źródła są prawidłowe, pod tym względem akurat nie powinno być przeciwwskazań do update naszych słuchawek.

Edytowane przez Fuco

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adagio

A Vulcan API nie jest przypadkiem oparte na OpenGL ES 3.2? Jeśli tak to problemem będzie zaimplementowanie tego. Pytanie czy Motorola\Lenovo pokwapi się z zaimplementowaniem tego czy wymyślą wymówkę, że Qualcomm nie wspiera tego układui w związku z tym nie będą wydawać update?

Edytowane przez adagio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adagio

To, co podałeś oznacza, że termin aktualizacji dla Moto X Play to luty 2017 (?)

Edytowane przez adagio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fuco

@adagio

2 godziny temu, adagio napisał:

A Vulcan API nie jest przypadkiem oparte na OpenGL ES 3.2?

Vulkan i OpenGL to dwa niezależne API. Wymagana jest kompatybilność z jednym z nich (Vulkan or OpenGL ES 3.1).

@jurislawek przytoczone źródło to fanowskie spekulacje, w dodatku najwidoczniej nie poparte żadnym argumentem technologicznym.

Pozostaje czekać na oficjalne informacje (niekoniecznie z fejsbuka rodzimego oddziału Lenovo), ale w przytoczonych dotąd źródłach nie widzę nic, co mogłoby aktualizację wykluczać (co nie znaczy, że do niej dojdzie). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@adagio Ale się uwziąłeś na to, że X Play nie dostanie 7.0. Jesteś może od Lenovo, aby obrzudzić wszystkim X Play i aby kupowali np. G4 Plus?

Wstawiasz link na wikipedie, tym samym zaprzeczając samemu sobie. Cytaty z Wikipedii:

Supported processors are:

• Snapdragon 415, 430, 435,615,616, 617, 625, 650, 652, 805, 808, 810, 820, 821,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adagio

@Abdul Hyrtyh

Wybacz, ale sam jestem użytkownikiem Moto X Play, więc teoria twoja nie ma żadnego poparcia :)

Po pierwsze: Wikipedia nie jest do końca wiarygodnym źródłem, ale można się o nią podeprzeć, poza tym mój angielski nie jest za dobry, żeby wychwycić, że jest tam do końca akurat ta lista wspomniana przez ciebie.

Po drugie jest cała masa sprzecznych informacji, na których nie tylko ja się opierałem, dopiero jutro mam nadzieję dostać od kolegi jakieś bardziej wiarygodne informacje na XDA Developers, ponieważ tam jest bardziej wiarygodne źródło.

Co do G4/G4 Plus to zastanawiałem się nad zakupem tej pierwszej, ale padło na Moto X Play, bo miałem pewność, ze dostanie 7.0 dopóki nie wyszły takie kontrowersje, stąd ta moja dość aktywna dyskusja i próbuję się dowiedzieć wszystkiego co się da od Was wszystkich.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej teraz skończyć z ciągłymi sprzeczkami, administracja niech wyczyści ten temat ze zbędnych postów, a werdykty będziemy wydawać, gdy wyjdzie OFICJALNA wiadomość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli Moto G 2015 się nie zalapie...

Zobaczymy jak będzie z tym dla nas, patrząc na czas to może dostaniemy już 7.1 

Seria Moto z 2015 ogółem była naprawdę udana w stosunku cena-jakosc, niestety kolejne motki już nie sa takie i będzie ciężko kupić dobry tani telefon.

Najważniejsze że nasza Moto dostanie 7.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi