Skocz do zawartości
Rafał Czerwonka

Lenovo Tab2 A7-20F z Chin - pomoc ws. root

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam - mam nadzieję, że w tym miejscu powinienem napisać ten post i moderator mnie nie powiesi :)

Otóż, posiadam Lenovo Tab2 A7-20F - prezent z delegacji z Chin.
    Problem polega na tym, że region ten posiada sporo ograniczeń systemowych - m.in. aplikacje typu facebook nie działają.
    Chciałbym wgrać jakiś system Lenovo i tu pojawia się problem. Większość obrazów siedzi na rosyjskich serwerach - tłumacząc informacje za pomocą wujka google (bo ja ruskiego ni panimajet) - nie wystarczy tylko Flashtool-em wrzucić inny soft. Jest tam wzmianka, że oprócz tego trzeba wpisać kod regionu.
    Moje zapytanie brzmi - czy jak ktoś ma tablet z drugiego końca świata to nie da się go przystosować do europejskiego standardu? Pal licho język polski - może być nawet tylko angielski, ale żeby nasze apki ze sklepu play chodziły.
    Proszę o poradę, ewentualnie jakieś wskazówki czy mogę jakoś pozbyć się chińskiego "Wielkiego Brata".
    Info z naklejki na opakowaniu:
    GB/T 9813-2000
    Lenovo Tab 2 A7-20F
    MO: YDNY258139PP

Ewentualnie jak ktoś ma wiedzę gdzie wyszukam obraz systemu do flasha (może jest nasz europejski odpowiednik modelu A7-20F) to będę wdzięczny.

Pozdrawiam

AKTUALIZACJA: Problem jest jeszcze bardziej skomplikowany niż mi się wydawało:
    1. Nie można zrootować urządzenia (nie wiem czemu) - próbowałem programem KingoRoot i KingRoot z poziomu PC - obydwa kończyły działanie wynikiem "Failed"
    2. Nie można nic wgrać na tablet, ponieważ coś takiego jak GooglePlay nie działa na tej wersji androida - czyli żadnej kopii zapasowej oryginalnego ROM-u nie mogę zrobić z poziomu tabletu a jakoś z PC-ta nie zrobiłem, bo ponoć najpierw lepiej (albo wymagane jest) zrobić roota

Ktoś tu na forum jest w stanie naprowadzić na właściwą drogę działania?

Edytowane przez DeTeMoto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odświeżam, u mnie to samo, a zakupiłem szrota w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Ok działa... Polecam zmienić z 5.0, na 4.4.2. Z tym tabletem, jest poważniejszy problem. Na 5.0 Marshmallow się dziadowstwo restartuje, resetuje, a czasami nawet łapie bootloopa. wczoraj zmieniłem na 4.4.2 Kitkat (te ich słodkie nazwy...) problem wydaje się być nieobecny. Jednak zauważyłem że zarówno w 5.0 jak i 4.4.2 nie działa recovery (jest wywalony android i nic poza tym) Da się go zrootować aplikacją kingoroot.exe, ale root jest nietrwały, i tak jakby nie pełny. Więc nie jest najlepiej. W kitkacie niema szuflady aplikacji, bo takiej nie znalazłem. Poza tym system chodzi dość dobrze 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi