Skocz do zawartości
szafarzM723G

ROM [ROM] ExtremePL 4.4.2 Lenovo P780 - SYSTEM 300MB ROOT

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem przyjemny. Miał być na próbę, ale nie daje się później wrócić do Vibe, lub też ja nie wiem jak to zrobić. Telefon się ucegla, FlashTool wywala błąd, oczywiście preloader itd właściwe. Pewnie trzeba by było wgrać wcześniej jakiegoś stock'a.

Rom szybki, w miarę oszczędny dla baterii, relatywnie stabilny.

Zdecydowanie z dialerem dual.  :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Czy po wgraniu przez flasha trzeba wgrywać TWRP czy już jest wgrane, ponadto w linku do opisu instalacji należy po flashowaniu wgrać na karte dodatkowe pliki tu procedura taka sama czy pominąć ten krok.

Czy działa na telefony 05.2015

Wybaczcie jeśli głupie pytania ale po dwóch dniach czytania na forach mam trochę mętlik w głowie a dotychczas żaden rom się nie chce wgrać ciągle błędy i soft brick (trzeba reset trzymać dopiero to pomaga).

Pozdro od zielonego posiadacza p780

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TWRP już jest. Linki do plików poniżej informacji o flashowaniu są do opcjonalnych ustawień, nie trzeba ich wgrywać, chyba, że chcesz sobie zmienić np modem.

Uwaga do romu jest taka, że nie wchodzi na niego żaden inny (przynajmniej z tych, które próbowałem) ani przez FlashTool (tu pewnie chodzi o zmienione partycje) ani TWRP. Innymi słowy TWRP jest raczej do robienia backupów i zmian w tym romie,   

Edytowane przez AnotherBrick

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie za odpowiedź, jeśli dobrze zrozumiałem wgranie tego romu to prawie jak małżeństwo. (dopóki nie znajdzie się opcja rozwodu)

hmm pomyślę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wersja ROW będzie? 

Wersja ROW z opisem na pierwszej stronie.

TWRP w romie służy tylko do zrobienia sobie kopii obecnego romu, ustawień czy instalacji dodatków. Nie da się z tego romu za pomocą TWRP wrócić do innego.

By przywrócić np. kopię z przed instalacji ExtremePl pierw instalujemy ROM który miałeś wcześniej z FlashTool potem z TWRP przywracamy sobie wcześniej zrobioną kopię.

Spokojnie bez obaw można wrócić do ustawień jakie mieliście wcześniej.

Ja bez problemu wróciłem np. do VibeUI 2 z tej paczki LINK

Fakt sam ją pod siebie przerabiałem miesiące temu ale bez problemu wracamy do innego oprogramowania warunek instalacja z FlasfTool.

Edytowane przez szafarzM723G
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbowałem przywrócić Vibe z Twojego linka i dalej błąd. Może jakiś myk trzeba zastosować. Tel jest w nowej wersji.

post-373772-0-62251300-1468583351_thumb.png

Edytowane przez awygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy ten błąd może być spowodowany, tematów jak widzę po wrzuceniu w wyszukiwarkę jest dużo.

U mnie on nie występuje, wracałem spokojnie do innego oprogramowania.

Jedyne co można by sprawdzić to na innej wersji FlashTool, ludzie piszą że sterowniki ale ja u siebie nie mieniałem od lat i wgrywam każdy rom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

System w porządku, szybki póki co nie zacina sie no i dobrze że od razu został postawiony na modemie v101, który sprawdza sie w każdej pipidówce.

Mam dwa pytania i będę wdzięczny za pomoc:

1. Gdzie znaduja sie ustawienia dla 3 dolnych podświetleń przycisków ?

2. Nie widze pamięci wewnętrznej telefonu , nawet po podłączeniu do komputera mam dostęp wyłącznie do karty, czy to specjalnie zostało tak pomyślane ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamięci nie widać całość przeznaczone jest na system, zostało 100MB które jest ukryte i bez dostępu by wszystko zapisywało się na karcie. Co do podświetlenia nie wiem, z 2 miesiące temu wiedziałem co za to odpowiada na rosyjskim forum było opisane trzeba by tam pogrzebać.

Wracając do tematu przejścia na VIBE u mnie nie ma tego problemu robiłem dziś jeden telefon i w jedną i drugą stronę na 2 komputerach bez błędu. Nie wiem gdzie go szukać, może inny sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi