Skocz do zawartości
krzysztof.wasik

Czym najlepiej ładować Z2

Rekomendowane odpowiedzi

adek89

kabel tez ma znacznie. ja robiłem taki test i mam wyniki podam później

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz to na prawdę jestem wściekły.

Wywaliłem za ładowarkę dla świętego spokoju ze sklepu sony 90zł tam +/- ileś zł. 

Oczywiście UHC10 i co ? Ładować ładuje, pierońsko szybko, nie miałem czasu na testy. Natomiast praktycznie nie ma fizycznej możliwości aby z telefonu dało się jakkolwiek korzystać. Dotyk albo nie działa w ogóle, albo działa ledwo, a jak już działa chwilę dobrze to po chwili sam robi i włącza co chce. Przy pisaniu wiadomości istna tragedia, literki same się piszą, wiadomości same wysyłają, no po prostu generalnie na 99% uszkodzona ładowarka albo telefon ? Nie mam innej Z do sprawdzenia w tym momencie. Za godzinkę wraca ojciec, podepnę pod Xperię Z i zobaczymy czy będzie to samo. 

Ewentualnie czy może to być wina szkła ochronnego ?

Edytowane przez sqner
    Nie piszemy postu pod postem - korzystamy z opcji "edytuj"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem z2 nie obsługuje szybkich ładowarek dopiero z3 ma taką możliwość.

Ale mimo to nic z tel nie powinno się stać bo tel sam dobiera parametry z takiej ładowarki tzn odrazu przeskakuje na napięcie 5-5,2V i natężenie sam dobiera od 1-2A. Duży wpływ ma tutaj sam kabel. Więc z2 nie naładujesz prądem 9V ale z3 już tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc dlaczego infolinia sony na dziale technicznym mówi, że Sony Z2 wersji na europejski rynek obsługuje szybkie ładowanie ? Na stronie sony w akcesoriach po wejściu w UHC10 też jest na liście obsługiwanych urządzeń.

Sam już nie wiem o co tutaj chodzi. 

Na pewno będę reklamował ładowarkę bo tak nie może być. Skoro jest objęta gwarancją to leci do w-support i niech oni główkują co z tym fantem zrobić. Przy okazji tej imprezki 3x Z2 polecą do odświeżenia. I na nich też przy okazji sprawdzę. Mam do dyspozycji generalnie 8 xperi więc wtedy wyjdzie czy wali ładowarka czy problem z moim egzemplarzem. Miałem okazję kiedyś ładować UHC12, ale to zupełnie okazjonalnie. Tyle, że wtedy nie bardzo interesowało mnie jak szybko naładuje i wtedy to jeszcze była Z Ultra tylko interesowało mnie aby cokolwiek naładowało. Później w drodze do domu a ładowanie było w klubie to zdziwiłem się, że szybko naładowało do 17%,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem gdzie wyczytałeś, że Z2 wspiera szybkie ładowanie?

To jest lista kompatybilnych urządzeń Sony, które współpracują z UCH10:

·       Xperia™ Z3+

·       Xperia™ Z5 Compact

·       Xperia™ Z5

·       Xperia™ Z5 Premium

·       Xperia™ Z5 Dual

·       Xperia™ Z4 Tablet

·       Xperia™ Z3 Tablet Compact

·       Xperia™ Z3 Tablet Compact WiFi

·       Xperia™ Z3 Compact

·       Xperia™ Z2 Tablet

·       Xperia™ Z2 Tablet WiFi

·       Xperia™ X

·       Xperia™ X Performance

Nie wykorzystasz możliwości tej ładowarki w tym telefonie owszem możesz ładować ją Z2 ale będzie to czasowo tak jak zwykłą ładowarką bo Z2 ,,nie wpuści" do siebie napięcia 9V jakim może ładować ta ładowarka.

Edytowane przez acinr_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam zwykła ładowarke sony ep880 . Ładuje nią za pomocą kabla magnetycznego - wówczas natężenie w ampere ok 1300 średnio wychodzi.  Jak ten sam kabel podłącze pod mocniejszą ładowarkę od tabletu to potrafi ok 1650 wynosić średnio.  Pod usb jest jeszcze większe natężenie. Ładuje tylko magnetycznym i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem gdzie wyczytałeś, że Z2 wspiera szybkie ładowanie?

To jest lista kompatybilnych urządzeń Sony, które współpracują z UCH10:

·       Xperia™ Z3+

·       Xperia™ Z5 Compact

·       Xperia™ Z5

·       Xperia™ Z5 Premium

·       Xperia™ Z5 Dual

·       Xperia™ Z4 Tablet

·       Xperia™ Z3 Tablet Compact

·       Xperia™ Z3 Tablet Compact WiFi

·       Xperia™ Z3 Compact

·       Xperia™ Z2 Tablet

·       Xperia™ Z2 Tablet WiFi

·       Xperia™ X

·       Xperia™ X Performance

Nie wykorzystasz możliwości tej ładowarki w tym telefonie owszem możesz ładować ją Z2 ale będzie to czasowo tak jak zwykłą ładowarką bo Z2 ,,nie wpuści" do siebie napięcia 9V jakim może ładować ta ładowarka.

Pisząc swojego posta opierałem się na stronie sony po kliknięciu w akcesoriach na ładowarkę UCH10 gdzie na liście kompatybilnych urządzeń była Z2.

Tak czy tak pomijając fakt czy ładuje szybko czy nie, ładowarka jest uszkodzona albo z telefonem coś nie tak. Poleciała całość do w-support dzisiaj rano.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fobar

Z tego co wiem z2 nie obsługuje szybkich ładowarek dopiero z3 ma taką możliwość.

Ale mimo to nic z tel nie powinno się stać bo tel sam dobiera parametry z takiej ładowarki tzn odrazu przeskakuje na napięcie 5-5,2V i natężenie sam dobiera od 1-2A. Duży wpływ ma tutaj sam kabel. Więc z2 nie naładujesz prądem 9V ale z3 już tak.

A teraz Cie zaskoczę. Wszystkie modele Z2 obsługują QC 2.0. Jest tylko jedno "ale". Oficjalne wsparcie mają modele na rynek japoński, europejskie czy amerykańskie modele o QC w specyfikacji wzmianki nie miały. Jednak można ładować je szybko. Wystarczy wgrać pewien pliczek .zip, który znajdziesz na kochanym XDA (nie chce mi się teraz go szukać).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sqner

@@fobar aby w pełni korzystać z QC trzeba mieć odblokowany bl by zmienić kernel, pewności nie mam ale chyba gdzieś czytałem o tym na xda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fobar

@@sqner, jeśli dobrze przeczytałem wątek na XDA, na MM instalujemy jedynie jeden .zip, kernelu nie ruszamy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi