Skocz do zawartości
Seiko

Mój telefon nie wstaje po wgraniu ROM-u/MOD-u/Kernela >>> PISZ TUTAJ <<<

Rekomendowane odpowiedzi

Lysolus

@MUSICLOFT W takim razie ściągnij odpowiedni plik *.KDZ i wgraj go przez LG UP. Tam nie ma sprawadzania czy masz najnowszą wersję oprogramowania czy nie. Instrukcję znajdziesz tutaj -> Upgrade/downgrade/refresh - Czyli instalacja oryginalnego oprogramowania za pomocą LG UP z KDZ. Dodam, że jeśli wygrywasz oficjalne oprogramowanie tą metodą (twój przypadek), to nie tracisz gwarancji.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Po próbie wgrania TWRP raczej udanej aczkolwiek problemy z szyfrowaniem wystąpiły i system nie chciał wstać, wgrałem Flumicsa przez TWRP no i zrobił się bootloop. Na xda polecili dwie komendy wpisać w terminalu TWRP i teraz mam Your device is corrupt. It cannot be trusted and will not boot.

Jak przywrócić stocka recovery i soft również stockowy tak aby telefon wstał z martwych :-) Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qbic7

Ok, ale że co ? Stoi na napisie "Your device is corrupt ..." czy wciąż wpada w bootloop ?

Ja mam zainstalowanego Fulmicsa i również pojawia mi się wyżej wymieniony komunikat ale wszystko przechodzi dalej i system się uruchamia poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@zejnowski Wałowane miliardy razy w każdym dziale LG - > http://forum.android.com.pl/topic/298067-upgradedowngraderefresh-czyli-instalacja-oryginalnego-oprogramowania-za-pomocą-lg-up-z-kdz/

Wejście do DM: wyłączony telefon podpinasz do komputera trzymająć VOL_UP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Postanowiłem zainstalować stocka MM. Po tej akcji, chciałem zainstalować Magiska (udało się), a później Xposed. Po jego instalacji, nie ważne czy to w Magisk, czy przez zip z recovery dostaję bootloopa. Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matraf

Ktoś mi doradzi co mam zrobić?

Chciałem zaktualizować magisk do v14 i G5 wpadła w bootloopa. Chciałem zrobić full wipe, ale wyłączyło mi w trakcie czyszczenia systemu i jak włączałem recovery to po 5 sekundach telefon się wyłączał. No to chciał zrobić aktualizacje przez LGUP, ale tam proces się zatrzymał na statusie "laf" i już nie wiem co mam robić 
    Przez pół godziny tak bylo, spróbowałem ponownie na innym pliku .kdz, ale znowu tak jest.

Aktualnie telefon jedyne co robi to włącza się, a gdy chce wejść do recovery to włącza mi się download mode

ROM+ROOT: fulmisc+magisk (ale w sumie teraz już to nie ważne)

EDIT: Telefon naprawiony. Wystarczyło naprawić system przez LG Backup 

Edytowane przez Matraf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon w kółko się restartuje, wyskakuje erasing i tak cały czas. Po wgraniu przez LGUP systemu opcją upgrade, na telefonie wyskakuje "descryption unsuccessful" i "data is corrupt". Jest tylko przycisk reset phone. Naciskam go i w kółko erasing.  Opcja refubrished w LGUP nie działa, cały czas wyskakuje że "file doesn`t have a refubrish option" czy coś takiego. A w flashtool 2014 wyskakuje to co wysłałem w załączniku. Próbowałem i na Windows 7 i na Windows 10, to samo. LG Bridge wykrywa mój telefon na sekunde, pokazuje "połączone przez usb" i za sekunde jest "nie podłaczono urządzenia. Wcześniej go wykrywało, ale gdy zaczynała się aktualizacja wyskakiwał błąd. Próbowałem edytować plik host, bez rezultatów. Pomóżcie błagam :(

Spoiler

Bez tytułu.png

Edytowane przez leider
    grafiki oraz zdjęcia umieszczać w spoiler tag / usunięta zbędna część tekstu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcąc wyczyścić telefon zrobiłem factory reset z poziomu androida, zrobił się reboot, ale zbootowało mnie jedynie do TWRP, próbowałem flashować ponownie fulmicsa 4.5 i potem OTA, ale nadal pojawia się tylko TWRP, jak go "odceglić"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba mam już dość tego telefonu :D

Może coś doradzicie.

Wgrałem na początku taki KDZ H85020x_00_EEO_GB_OP_0323 (jakiś brand na wielką brytanie), po czym stwierdziłem że bateria słaba i chciałem wrócić do 

H85020a_00_OPEN_EU_OP_1030 i odpaliłem LGUP przez uppercata. Wgrałem i nie wstaje. Cały czas logo LG i niebieska dioda miga :( wgrałem 6 innych KDZ, resetowałem do ustawień fabrycznych (vol down + power button) NIC :( Telefon normalnie odpala w trybie download i fastboot. Można go resetować do fabrycznych, ale system nie chce wstać ;( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi