Skocz do zawartości
Elninoncfc

Usuwanie apek systemowych

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam wszystkich mam pytanie : Czy te oto poniżej podane aplikacje gdy zostaną usunięte spowodują kłopoty w andku 4.4.4 ? Piszcie do poszczególnych aplikacji tak/nie 

-com.android.smspush

-com.lge.sui.widget

-GNESS Air Test (CDMA model only)   co to jest wgl?

-Xt9 Dictonaries

-Config Updarter

-com.android.providers.partnerbookmarks

-Google One Time Init

-Google Partner Setup

-Google Backup Transport

-Market Feedback Agent

-User Dictionary

-VpnDialogs

Edytowane przez Elninoncfc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie radziłbym usuwać systemowych apek. Zainstaluj Titanium backup i zamrażaj te aplikacje jedną po drugiej i zrób restart. Jeśli wszystko bedzie w porządku, usuń je.  Jeśli nie, wróc do Titanium backup i odmróź aplikacje która spraiwa kłopoty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no dobra pousuwałem co nieco ale ktoś mi powie co tojest ten gness air?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam przed chwilką zaktualizowałem F60 z kitkata by play do 5.0 i problem polega na tym że syf po operatorze dalej jest w telefonie między innymi chodzi o: Nawigacja Play, Muzyka na czekanie, Play Fitness itp jak pozbyć się tych aplikacji skoro nie można je przez system odinstalować. Androida pobrałem niby niebrandowanego z 25 strony poradnika tutaj zamieszczonego. Denerwuje mnie to ponieważ zabiera to ok 100MB pamięci a mi te aplikacje są zbędne może jest jakiś soft, apka która umożliwia usunięcie dowolnej aplikacji z telefonu. Jeżeli zły dział proszę o przeniesienie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobić roota i usunąć lub wyłączyć, wtedy nie będą się aktualizować i zabierać miejsce.

Wyłączysz w Ustawienia>Aplikacje

BTW. Nie spotkałem się żeby w F60 takie aplikacje były preinstalowane z systemem nawet brandowanym.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Softa pobrałem z linku: http://lg-firmwares.com/download-file/?fileId=1342 Udało się zaktualizować z KitKata do 5.0.1 myślałem że po aktualizacji syf zniknie no ale ....
    Telefon zakupiony w Play w 2015 dziś go naprawiłem jako zapasowy ale dalej jest to:

Spoiler

818982584497413.jpg e12f83584497453.jpg

I nie wiem jak się tego pozbyć ponieważ zależy mi na miejscu bo muszę wgrać swoje aplikacje a nie mogę :(
    //Edit
    Jakiś tutek jak walnąć roota i usunąć ten syf bo naprawdę 100MB drogą nie chodzi a przyda mi się na inne, telefon ma być jako zapasowy więc nie chce mi sie wydawać kasy na jakieś karty pamięci które i tak nie pozwalają przenieść niektórych aplikacji na siebie :P

Edytowane przez Lysolus
    Grafiki oraz filmy umieszczamy w spoiler, proszę o tym pamiętać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@Astercholik W dziale Romy & modyfikacje znajdziesz, ale jako, że jesteś nowy to poszukałem za Ciebie ;) -> http://forum.android.com.pl/topic/221064-root-lg-f60d390n-android-501-oraz-444/

Usuwać można jakąkolwiek aplikacją do wyrzucania apek systemowych. Takie zazwyczaj właśnie wymagają roota. Sam root jest bardzo prosty w wykonaniu więc nie powinieneś mieć problemów.

Niestety nie ma poradnika co dokładnie można wyrzucić. Na pewno te od operatora Play można wyrzucić, ale także te dodatkowe od Google, których nie będziesz używał. Możesz też eksperymentować - jak coś pójdzie nie tak to wgrywasz ROM z KDZ na nowo i po sprawie :D

W dziale R&M możesz także znaleźć sposoby na stuningowanie trochę telefonu (modyfikacje build.prop) a także sposób na powiększenie przestrzeni na aplikacje, które będziesz chciał w przyszłości zainstalować. Dział nie ma aż tak dużo tematów, więc tym bardziej warto się przyjrzeć. Mając roota otwierasz sobie wielkie wrota :D Pozdrawiam

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lysolus Dzięki wielkie właśnie nie wiedziałem czy to ten post wykonałem wszystko zgodnie z poleceniami w poradniku telefon śmiga SuperSu zainstalowane teraz jak sprawdzić czy jest zainstalowany root oraz jak usunąć aplikacje gdyż wszedłem normalnie na nią przez opcje aplikacje ale dalej nie ma Odinstaluj, czy wymagany do tego jest dodatkowo jakiś program???

//EDIT
    Użyłem "Usuwanie Aplikacji Systemowych" zaoszczędziłem 220MB :D

Edytowane przez Astercholik
    Poprawki
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro masz roota to można również przenieść niektóre aplikacje na partycje systemową. Ja to robiłem aplikacją Link2SD bo miałem wydzieloną część dla niej na karcie sd, ale kiedyś też widziałem tą opcje w aplikacji Titanium Backup.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi