Skocz do zawartości
zabka35i

Folie/szkła ochronne na wyświetlacz i tył telefonu.

Rekomendowane odpowiedzi

Se Sk

We wtorek kurier dostarczył 3mk ARC Special Edition :)
    Aplikacja folii bardzo łatwa, nawet przy moich "zdolnościach" manualnych nakleiłem idealnie. Folia pokrywa dokładnie cały obszar roboczy, co powoduje ze może być używana z każdym pokrowcem (tak mi się wydaje). Używam Ringke Onyx, który nachodzi po brzegach i do folii z każdej strony zostaje około 1 mm. Sprawdzałem jeszcze 2 inne pokrowce i wyglądało to bardzo podobnie. Przy naklejaniu powstało sporo bąbelków, ale zgodnie z zapowiedzią producenta wszystkie znikły po 3 dniach. Poślizg dużo lepszy niż przy zwykłym ARC, brak poczucia gumowatości. Nie palcuje się mocno. Kolorów nie przekłamuje i jest praktycznie nie zauważalna. Na chwile obecna jestem z niej bardzo zadowolony. Mam nadzieję że wytrzyma dłużej niż poprzedniczka :).

Dziękuję 3mk za możliwość przetestowania tej folii :).

Pozdrawiam

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również od 3mk dostałem na testy folię ARC, ale na opakowaniu oznaczona jest jako PRO :)
    Myślę, że przedmówca w pełni wyczerpał temat montażu.
    Udało mi się folię idealnie równo nakleić. Jako punkty odniesienia przyjąłem z jednej strony przycisk, a z drugiej kamerę i czujniki. Brzegi względem ekranu wyszły równo, natomiast otwór na głośnik jest delikatnie przesunięty w lewą stronę, ale jest to prawie niewidoczne, dzięki temu, że folia jest niezwykle cienka. Do tego potwierdzam, że w porównaniu do zwykłej wersji ARC, PRO jest mniej gumowata i palcem lepiej się operuje po ekranie. Klej jest zdecydowanie mocniejszy, po naklejeniu nie da się "przepchnąć" powstałych baniek powietrza, czekam na ich samoistny zanik ;) Przy kolejnym montażu tej folii, na pewno poświęcę więcej uwagi na niedopuszczenie do ich powstania.
    Za kilka dni zdam relację, czy bańki zniknęły ;)

Dzięki WIELKIE 3mk !!!

P.S. Folia ARC PRO na S7 będzie dostępna w sprzedaży?

Edytowane przez Maroski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Arc Pro posiadam od lutego. Jeszcze tak dobrej folii nie miałem. Super się trzyma ekranu, poślizg palca jest idealny. Taki drobny minus że szybko łapie drobne ryski, tak poza tym to bajka.

S7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    emsoja
    W dniu 8.06.2018 o 11:47, Se Sk napisał:

We wtorek kurier dostarczył 3mk ARC Special Edition :)
    Folia pokrywa dokładnie cały obszar roboczy, co powoduje ze może być używana z każdym pokrowcem (tak mi się wydaje). 

Dziękuję 3mk za możliwość przetestowania tej folii :).

Pozdrawiam

Co rozumiesz pod pojęciem cały obszar roboczy? Kupiłem ostatnio szkło flexible glass i muszę przyznać że nie jestem zadowolony z efektu. NIedość, że szkło niedochodzi do krawędzi ekranu (tego się akurat spodziewałem) to jeszcze nie przylega w całości (na szczęście po zareklamowaniu, dostałem zwrot gotówki). Czy folia przylega do całego ekranu, czy też pozostaje nieosłonięty pasek kilkumilimetrowy dookoła?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    siudziu

3d ark specjal edition tu jest haczyk z tego co pamietam maja nadruk brazowego koloru a flexible glas o ile pamietam maja czarny nadruk i niestety nie kryją już tak dobrze powierzchni. W soecjal edition minusem jest dziwne uczucie przy dotykaniu jest jakby szorstkie pozatym się rysuje ale pokrycie jest mega fajne. Przerobiłem mnóstwo etui i folii i tak jak z etui spigen rugged armor jestem mega zadowolony tak niestety folia/szkło nie znalazłem nic bez wad

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Se Sk
    6 godzin temu, emsoja napisał:

Co rozumiesz pod pojęciem cały obszar roboczy?

Tą część ekranu na której wyświetlany jest obraz.

DSC00561.JPG

DSC00563_1.JPG

DSC00566.JPG

DSC00567.JPG

Edytowane przez Se Sk
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    • co do foli arc miałem wersje z 2017 roku pol roku wytrzymała dostałem nowa była wadliwa bąbelki zostały i kreska tak u góry co się 1 warstwę odkleja dostałem nowa bąbelków nie ma ale kreska jest poza tym ok tylko ta kreska strasznie widoczna psuje wszystko :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eskan

@jarmk Ze zdjęć wynikałoby, że szkło zachodzi na zaokrągloną część wyświetlacza. Ja tego nie widzę.  Nie będzie dobrze spasowane. Tylko rozwiązanie jak na zdjęciach powyżej @Se Sk

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarmk

Czyli tylko folia..?

TT | S9+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi