Skocz do zawartości
Alexej

LG G3 - całkowity brak MTP i wykrywania tel przez USB

Rekomendowane odpowiedzi

Alexej

Panowie,

Mam jakoś od roku problem, którego nie jestem w stanie w żaden sposób rozwiązać.

Mam brandowany LG G3 Plusa

Android 5.0

wer. oprogramowania V21a-260-01

Problem polega na tym, że z telefonu całkowicie zniknęły opcje połączenia z PC przez USB. Nie działa MTP, żaden komputer nie wykrywa podłączonego telefonu (ale go ładuje). Sprawdzałem po kilka gniazdek usb, na różnych kablach.

Próbowałem na trzech komputerach, odinstalowywałem i reinstalowałem wszystkie możliwe sterowniki. Nie pomaga ani LG PC Suite, ani LG Mobile Support Tool - żaden nie wykrywa telefonu podłączonego przez USB.

W opcjach telefonu w żaden sposób nie można wejść w opcje połączenia z PC. Po wsadzeniu kabla nie pojawia się w podręcznym menu żadna opcja zmiany sposobu podłączenia. Nie ma "trzech kropek" w menu pamięci. W menu połączeń jest tylko możliwość włączenia LG PC Suite przez wifi.

W opcjach połączeń USB tethering jest wyszarzony.

Opcji USB nie daje się przełączyć żadną aplikacją z appstore: USB Detect, USB Settings, USB switcher.

Przyznam, że kompletnie nie mam pojęcia w jaki sposób usunąć problem. Przez niewykrywanie USB nie mogę zaktualizować telefonu (nie mam już żadnych updatów OTA).

Z tego co googluję, problem nie jest marginalny, wyników jest dużo. Ale żadne rozwiązanie u mnie nie działa. Co wiem na pewno, to to, że jest to wyłącznie kwestia telefonu, a nie sterowników w komputerze (wielokrotnie odinstalowywanie i instalowanie nowych sterowników, testy na trzech różnych komputerach).

Jakieś idee oprócz wysyłki na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam dokładnie ten sam problem z tym, że pojawił mi się stosunkowo niedawno bo jakieś 2 dni temu. Chciałem podłączyć telefon do komputera, żeby zgrać zdjęcia, niestety włącza się jedynie komunikat o wolnym ładowaniu. Wcześniej bez problemu mogłem korzystać z telefonu jako pamięci masowej. Objawy występuja identyczne jak u Ciebie dodatkowo odpięciu telefonu od komputera ikona ładowania baterii nadal widnieje na górnej belce i tylko restart na to pomaga. Mam telefon z Playa, android 5.0 wer. V21a-260-06

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałeś przez opcje programisty przejść w tryb debugowania ??  Sprawdzałeś czy telefon wchodzi Ci w tryb Download mode i wtedy podpiąć pod kompa czy go wykryje ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alexej

W moim wypadku ani tryb debugowania, ani download mode nie pomagały. W poniedziałek wysłałem na gwarancję do lg, na razie brak feedbacku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomaga wgranie systemu po wyczyszczeniu pamięci. Też miałem ten problem no i pomogło to co napisałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alexej

Pomaga wgranie systemu po wyczyszczeniu pamięci. Też miałem ten problem no i pomogło to co napisałem wcześniej.

Jak wgrywałeś nowy system jak żaden komputer nie wykrywał połączenia i nie działał download mode?

U mnie jak nowy komp nie widział telefonu to zainstalowałem

i zaraz mu się poprawiło. Łączy bez problemu. 

Niestety, próbowałem masę sterowników. Zresztą, w tym wypadku problem jest niezależny od komputera i sterowników w komputerze, bo testowałem dokładnie kwestię na trzech różnych komputerach (z różnymi sterownikami i programami), a niezależnie od tego na przestzreni roku podłączałem tel do kolejnych 5 komputerów żeby sprawdzić, a nuż "zaskoczy".

Wysłałem telefon na gwarancję do LG 11 lipca, odebrali 12 lipca. W dalszym ciągu na ich stronie "naprawa w toku", ile to zazwyczaj trwa?

Edytowane przez Alexej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Inny kabel USB?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alexej

Tak jak napisałem w pierwszym poście sprawdzałem kilka kabli usb. Mam trzy oryginalne od LG, dwa od Sony, jeden od Samsunga i kilka z aliexpress, na żadnym nie działą (kiedy inne telefony, w tym LG g2 działają bez problemów).

Ja wiem, że jestem nowym użytkownikiem, ale problem tutaj leży niestety w telefonie.

Edit: po dwóch tygodniach telefon wrócił z serwisu. Wymienili płytę główną i telefon wreszcie jest wykrywany przez komputery (na tych samych kablach i sterownikach co przedtem).

Dzięki za pomoc :)

Edytowane przez Alexej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi