Skocz do zawartości
Luq01

Brak sygnału LTE. LTE nie działa.

Rekomendowane odpowiedzi

Luq01

A u mnie akurat odwrotnie po przesiadce z S4 zasięg lte na + na korzyść OP3,  na wifi podobny poziom.W miejscach gdzie zazwyczaj nie miałem zasięgu na S4 to na OP3 mam go także dla mnie progres :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przeszedłem z HTC Desire 816 i widzę że zasięg na Oneplus 3 jest słaby. W domu Desire przeważnie miał LTE a na nowym sprzęcie nie łapie wcale. Jak pojadę do miasta to LTE bangla. Zresztą wifi też ma słabszy zasięg niż na HTC.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

op3 olali pewnie sprawę z komponentami łaczności wifi i komórkowej, bo s7 miażdzy op3 pod tym względem ( oglądałem testy), tam gdzie 150mb mial s7 op3 miał tylko 50-70mb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Damix

Galaxy s7 ma dual mimo przez co prędkość jest dużo większa. Jak widać nie wszystkie flagowce to mają https://youtu.be/psMP2N6tQ0o

Tylko pytanie czy to przeszkadza? Na lte i tak zazwyczaj jest jakieś 40-50 Mb/s przy dobrych wiatrach u nas w Polsce.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edytowane przez Damix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o mnie to jest dobrze, i tak mam neta w mieszkaniu max 60 i więcej nie da rady. Telefon jest tańszy, gdzieś musieli zaoszczędzić, przeciez to oczywiste.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

IMO sprawa w prędkościami i zasięgiem powinna się za jakiś czas troszkę poprawić.

Zauważcie, że jest to dopiero pierwsze wydanie radio (4415.18). Po uporaniu się z większymi

bolączkami dev team zajmie się i radio.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no nie wiem, OP ma troche kiepskie te aktualizacje, teraz dali rade z ta ostatnia ale ogolnie to kuleje. Wydaje mi sie ze po prostu maja malo ludzi i male wsparcie, taki xiaomi np to ma 200 milionow uzytkownikow wiec i inna kasa jest, wiecej ludzi, wieksze parcie. Tutaj uzytkownikami sa glownie ludzie ktorzy sie troche znaja na telefonach i raczej nie mozna ich liczyc w milionach. Stad roznice w jakosci updatow (oraz szybkosci).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dezeus

W Plusie skopane są APNy dla plusa w profilu PlusGSM zaznaczyć uwierzytelnianie PAP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sierek

Nie mam wybranego uwierzytelniania a LTE u mnie chodzi. Oczywiście w Plus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kryni0

Odgrzebię trochę stary temat, ale przeczytałem całość i wygląda na to, że jest u mnie ten sam problem.

Telefon OP3, Oxy 5.0.1

W telefonie mam karte orange - LTE bez problemowo działa, i plusa na którym max to H+/3G

Karta plusa była wymieniana 2 razy, mimo tego, że na innych telefonach łapie LTE od razu. Plus też 2 razy potwierdzał aktywowane lte na karcie.

Żeby było ciekawiej to po włożeniu do telefonu karty z iPlusem sygnał LTE również jest niemal natychmiast.

konfigurowałem APN wg zaleceń z tego wątku, nic to nie dało. Nie ma znaczenia też, w którym slocie jest karta.

Problem występował też na wcześniejszych wersjach OS.

Wszystko w tym wypadku wydaje się zawiłe...

Może ktoś już ostatecznie rozwiązał taki problem u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kryni0 Miałem podobny problem, jedna karta Orange a druga Plus'a.

U mnie pomogła zmiana konfiguracji APN:

Nazwa: Plus

APN: plus

Typ uwierzytelniania: PAP

Typ APN: default

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi