Skocz do zawartości
MisiekWAWA

Jak oceniacie GPS w LG Spirit?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zacznę od tego, że uważam Spirita za telefon prawie idealny, oczywiście w kategorii "dam góra pińcet" (na  500+ się nie łapię - nie mam dzieci). Nawet teraz ponad rok po premierze polecam go znajomym (na podstawie parametrów i UX od roku) Z niewiadomych powodów wydaje im się, że skoro kompy trochę ogarniam, to telefony też ;) Wydaje mi się że LG zorientowało się, iż przegięło z dobrocią i następne modele z tej półki cenowej są po prostu gorsze. Zresztą dowód - Spirytus cenę 500 trzyma cały czas. No najtaniej, bez LTE (które jest potrzebne 90% użytkowników jak zającowi dzwonek) znalazłem koleżance ostatnio za 429. Nie wzięła - nie z powodu braku LTE, tylko dlatego że był biały ;)

A już aktualizacja do szóstki mnie wręcz rozczuliła i poczułem się dopieszczony.

Ale jednak jedną wadę, a mianowicie GPS. Straszliwie się na nim oszukałem. Akurat musiałem odjechać w zupełnie nieznane miejsce - noc, deszcz - a ja użyłem Spirita jako nawigacji. Tego co ja wtedy mówiłem nie powtórzę bo moderacja mnie zablokuje na zawsze ;) Ciągłe gubienie fixa, łapanie go tak o kilometr od rzeczywistej pozycji. Byłbym w czarnej d..ziurze, ale na szczęście mam 2 tel służbowy i prywatny. Starego LG L65 użyłem, który dla odmiany lepiej niż niektóre nawigacje łapie i trzyma fixa. I trafiłem. Potem jeszcze parę testów zrobiłem używając Spiryta jako rejestratora trasy wycieczek rowerowych i jak dowiedziałem się z zapisu że parokrotnie rowerem Wisłę przepłynąłem, a czasem jechałem jej środkiem, to zwątpiłem.

Jestem ciekaw czy to cecha osobnicza mojego egzemplarza czy inne też tak mają. Stąd moje pytanie jak Wam się GPS w tym telefonie sprawuje.

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amd
    Napisano (edytowane)

ale który spirit? 3g czy 4g bo to nie te same fony ^^ ponadto spiritowi brakuja dwie rzeczy do ideału, dioda led i czujnik światła chociaż ta pierwsza bardziej warta uwagi. Mój GPS działa dobrze

Edytowane przez amd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Powiam Ci że nie ogarniam problemu "3G" czy "4G" Mysłałem ze są 2 rodzaje - z LTE i bez. Ja też myślałem że ewentalnie róznica jest u mnie na wsi miedzy "tak normalnie" a LTE. Cały czas piszę o UX. A że czujnik swiatła i dioda? No ne wymagajmy za duzo od telefonu za 500- ;) Zreszta LG chyba poszedl w brak diody (nie to co szalone kolorowe kolorowe LG Swift L5 II ten to miał diode ;)

Ale dziekuję Ci za opinię zaczym myśleś że to moj egzeplarz jest jakiś lewy

Aha to jest LTE od pomarańczowych

Edytowane przez bartekc00
    Odpowiadając na ostatni post w temacie nie cytujemy go w całości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amd
    Napisano (edytowane)

i sa, 3g to zwykły i lte (4g), ale p710 jego poprzednik miał led ^^ LTE to wsparcie sprzetowe zwykły tego nie ma, ale tez inne cpu, inne aparaty i ciut . inny soft. Nie tylko LG tak kroi z głupiej led, wszyscy wzoruja sie na iphone a to kaszanka hardware poza software.

A aktualizowałeś go i zrobileś hard reset?

Edytowane przez amd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po wizycie w serwisie na GPSa nie mogę powiedzieć złego słowa. Wizyta była konieczna, bo jak wiadomo LG z GPSem w Spirt-usie:) odwaliło fuszerę. W moim przypadku był to całkowity brak jednego styku od anteny na płycie głównej. Jenak LG Expres spiasał się wzorowo i jestem zadowolony, gps łapie szybciutko i nic nie gubi. Największą wada tego telefonu jaką odczuwam to brak czujnika światła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amd
    Napisano (edytowane)

mój działa poprawnie od nowości ^^ bez ingerencji serwisu lub osób trzecich poza... mną rzecz jasna hehe, trafiliście na felerne sztuki co na masówce sie zdarza zawsze.

Ps: gdzie macie te styki od gps? 

Edytowane przez amd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@amd

Styki są wewnątrz obudowy, w lewym górnym rogu patrząc na telefon z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od anteny są niżej

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Czy ktos spotkal sie z brakiem GPS po atualizacji? To znaczy mam nb tel z lte i wszystko dzialalo jak trzeba (jak na spirita). Z lokalizacji kozystalem 2-3 razy w miesiacu i nie moglem narzekac, do chwili aktualizacji. Jechalem do pracy w zastepstwo, ale za bardzo nie znalem sie na miescie wiec tel i slowo "pomoz". Niestety nie chcial pomoc, nie lapal lokalizacji ani pod gps, ani mobilnie, nie piszac o proponowanym gps+mobile. Zwykly restart nie pomogl, harda jeszcze nie robilem, bo brak czasu. Sprawdzamel w kilku miejscach i nic. Nie laczy sie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi