Skocz do zawartości
mati1991

Jaka nawigacja płatna/darmowa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedługo będę musiał przejechać całą Polskę od południa na północ do Kołobrzegu. Szukam jakiejś dobrej i sprawdzonej nawigacji, która nie wyprowadzi mnie jak to mówią "w pole". Może być płatna jak i darmowa, może akurat trafi się jakaś wersja testowa i uda się za darmo. Do tej pory korzystałem z Google maps i szczerze mówiąc wszystko mi odpowiadało,ale chciałbym spróbować czegoś nowego i być może lepszego ,ponieważ brakuje takich rzeczy jak wskaźnik ograniczenia prędkości, oraz jakiejś informacji o fotoradarach, no i najbardziej zależy mi żeby była dosyć stabilna, wybierała pewne trasy ( w google wydaje mi się, że było ok). Nie ma problemu również z tym, żeby aplikacja korzystała z pakietu, ponieważ mam darmowy internet. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Natan

No to jak na Polske, to Automapa. Masz chyba 7 dniowy okres próbny, a nic lepszego raczej nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znajdziesz przynajmniej jedną - NaviExpert i jak na kilka dni (trial 7 dni), to nawet map nie trzeba pobierać  ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Waze i tylko Waze!!

Polecam.

Darmowa, ma przyjemny i ludzki głos (nie tak jak Mapu Google) i ma wbudowany system zgłaszania i ostrzegania przed policją, wypadkiem, objazdami itd.

Chyba nie ma lepszej darmowej, a jak płatna to NaviExpert.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarooo
    Szukam jakiejś dobrej i sprawdzonej nawigacji

Po twoim pytaniu otrzymasz taką ilość "genialnych" odpowiedzi, ile jest nawigacji, czyli kilkanaście. Równie dobrze możesz zadać pytanie "które piwo jest najlepsze", lub "jaki kupić samochód". 

Napiszę to raz, i uważam że powinno to trafić do FAQ, które się będzie tworzyć :)

Każda osoba ma inne preferencje. Dla jednego najważniejszy jest traffic, dla innego może nie istnieć. Ktoś inny z kolei kupi tylko taką nawigację, która działa płynnie, mimo że jest najgorsza w wyznaczaniu trasy. Jeszcze inny nie wyda ani złotówki i szuka tylko i wyłącznie darmowej. Są też tacy, którzy nie tkną nawigacji online, bo wszystkie mapy muszą być w telefonie, najlepiej różowym. 

A ja ci powiem jaka jest recepta na najlepszą nawigację na świecie:

Każda nawigacja, nawet płatna oferuje darmowy okres próbny, lub okres bezpłatny ale z licznymi ograniczeniami. Generalnie każdą możesz nieodpłatnie sprawdzić. Robisz więc tak. Instalujesz pierwszą lepszą, dajmy na to Automapę. Jeździsz sobie z nią zarówno po mieście, jak i w dalszą, kilkunastokilometrową trasę i testujesz. Sprawdzasz płynność działania, algorytmy wyznaczania trasy, interfejs, obsługę, możliwości konfiguracyjne, itp.

Tym sposobem programy, które ci nie będą odpowiadać będą eliminowane drogą selekcji. 

Na pocieszenie dodam, że testuję i przeskakuję z jednej nawigacji na drugą od roku 2003 i do dzisiaj nie znam odpowiedzi na pytanie "która jest najlepsza?" ;)

Tak więc nie słuchaj subiektywnych opinii, tylko wyrób sobie własną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi