Skocz do zawartości
pawel1710

TUTORIAL Xposed Installer dla Huawei P9 Lite

Rekomendowane odpowiedzi

pawel1710

Testowane na moim VNS-L21 bez brandu, kupionym w wolnej sprzedaży.

Do instalacji jest oczywiście potrzebny root, TWRP, a co za tym idzie także odblokowany bootloader. Jak to zrobić jest już opisane w oddzielnym temacie na tym forum.

No to zaczynamy.

Pobieramy aplikację XposedInstaller_3.0_apha4.apk: LINK

Pobieramy framework (xposed-v85.1-sdk23-arm64-custom-build-by-wanam-20160530) w postaci paczki zip: LINK

Jedno i drugie zapisujemy sobie w telefonie na karcie pamięci.

1. Aplikację XposedInstaller_3.0_apha4.apk instalujemy tak jak każdą inną zwykłą apkę

2. Restartujemy telefon do trybu TWRP

3. W trybie TWRP wybieramy Install po czym Select Storage, zaznaczamy MicroSD Card (ewentualnie Internal Storage, jeśli ktoś zapisał plik zip w pamięci wewnętrznej telefonu) i naciskamy OK.

4. Wchodzimy do folderu gdzie zapisaliśmy plik xposed-v85.1-sdk23-arm64-custom-build-by-wanam-20160530.zip, klikamy w niego, po czym przesuwamy suwak w prawo.

5. Po wgraniu pliku klikamy na Reboot.

I to wszystko. Po restarcie można wejść do aplikacji Xposed Installer i cieszyć się jej wszystkimi możliwościami. Aha, nie panikujcie jak pierwsze uruchomienie systemu po wgraniu paczki zip będzie trwało dość długo (nawet z 10-15 min). To normalne. Jakby po wgraniu tej paczki ktoś nie mógł wejść w ustawienia telefonu, to wtedy trzeba np w Titanium Backup, lub jakiejś innej aplikacji umożliwiającej zamrażanie apek zamrozić aplikację Motywy, bo ona lubi się gryźć z Xposed. ;)

Edytowane przez pawel1710
    • Lubię to! 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może podrzucicie jakieś ciekawe moduły na ten telefon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawel1710

U mnie na początek poleciały aplikacje korzystające dodatkowo z Xposed, czyli Greenify, Amplify i // Do tego moduł XInternalSD, który odblokowuje pełen dostęp do karty SD (domyślnie niektóre aplikacje nie mogą na niej nic zapisywać), no i GravityBox. Z GravityBox niestety prawie nic na tym fonie nie działa, ale jedna istotna dla mnie rzecz działa, a mianowicie interfejs kontroli PIE, który jest dla mnie wygodniejszy i dzięki któremu można się pozbyć paska nawigacyjnego. ;)

Edytowane przez mobopx
    3.8 reg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kioMsU

Czy tylko ja mam problem, gdy nawet po zamrożeniu aplikacji Motywy nie mogę dalej wejść do ustawień?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

@kioMsU próbowałeś tymczasowo wyłączyć xposed tą paczką do odinstalowania? Może masz problem software, nie koniecznie związany z xposed

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pezed

@pawel1710 Od siebie dorzucę jeszcze YT w tle bardzo fajnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawel1710
    Dnia 29.12.2016 o 15:27, kioMsU napisał:

Czy tylko ja mam problem, gdy nawet po zamrożeniu aplikacji Motywy nie mogę dalej wejść do ustawień?

Ja po dłuższym używaniu Xposed teraz już w ogóle nie mrożę aplikacji Motywy, bo doszedłem do wniosku, że to niedziałanie ustawień wcale nie jest jednak zależne od tego. Po prostu czasem po zrestartowaniu telefonu nie da się wejść do ustawień, coś się trochę kaszani, ale wtedy wystarczy (przynajmniej u mnie tak jest) zrestartować telefon jeszcze raz i ustawienia zaczynają normalnie działać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    e1thx

1. Koledzy, podrzućcie link do xposed unistaller. 1 na 5 restartów moge wejsc w ustawienia wiec narazie podziekuje, z pozycji aplikacji jest nie niemożliwa dezinstalacja.

EDIT:

Znalazłem coś takiego 

xposed-uninstaller-20160829-arm64.zip              29-Aug-2016 16:57              311154

Będzie to działać?

2. Czy można zainstalować nowy xposed-v87-sdk23-arm64.zip z xda czy to już nie przejdzie? Musi być modyfikowany pod p9?

Edytowane przez e1thx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Ja wgrałem aplikację XposedInstaller_3.1.1.apk i framework xposed-v87-sdk23-arm64.zip do swojego Honora 7 Lite, ma takie same parametry co P9 Lite więc myślę że u ciebie też zadziała.

Ta wersja v87 nie powoduje błędów systemu. Motywy i ustawienia działają poprawnie, wszystko działa ok

Spoiler

Pozdro

Edytowane przez alabaster777

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DjSeba

Sprawdzał ktoś tą wersję wyżej? I czy to przejdzie przy Android N?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi