Skocz do zawartości
paQ

[Patch] Simlock patch

Rekomendowane odpowiedzi

paQ

dzisiaj znalazłem na XDA :

oryginalny link

(patch) Unlock SIM code :D - xda-developers

próbował już ktoś ?? Mam locka na orange zaraz sprawdzę i dam znać.

Zwias na logu motoroli, nie wiem czemu.

Edytowane przez paQ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ralfie

Próbowałeś jak piszą na xda? - przy zwisie na logo wyjmij baterie, włóż ponownie i uruchom telefon :)

Jestem ciekaw czy działa, sam bym skorzystał. Jest to odwracalne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paQ

tak próbowałem i nic nie dało. Po flashu wszystko jest ok więc metoda odwracalna.

Jakby komuś się udało to niech napisze co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podpinam się pod wątek. Bardzo zależy mi na zdjęciu simlocka a nie posiadam pieniązków na jakieś kody. Tym bardziej nie chce żadnej ingerecji orange w soft mojego telefonu. jest jakas opcja żebym całkowicie usunął ślad tego operatora? Niezależy mi na gwarancji, chcę orange kopnąć w tyłek!@

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paQ

Aktualnie chyba nie ma możliwości sciągnięcia polskiego sim locka za pomocą tego patcha. Jest możliwość poproszenia o kod na ruskim motofan forum w tym temacie http://forum.motofan.ru/index.php?showtopic=178854&st=330.

Niestety mojego IMEI nie było w bazie czy tam w czymś taki dostałem zwrot od administracji ale może komuś się poszczęści.

Krótki poradnik jak to zrobić:

1. Rejestrujecie się na forum http://forum.motofan.ru/ , polecam google translatora.

2. W tym temacie http://forum.motofan.ru/index.php?showtopic=178854&st=330 całkiem na dole strony pod oknem odpowiedzi w temacie jest obrazek z napisem UNLOCK CODE.

3. Klikamy i piszemy swoje IMEI wraz z operatorem na którego jest simlock.

4. Po jakimś czasie w temacie pojawi się wasz login z forum i tam podany kod odblokowujący bądź też nie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedyne co mogę zrobić patrząc na posty w tym temacie to walnąć facepalm. Patch jak najbardziej działa - koledzy z motofan.ru dali paczkę z init.mapphone_umts.rc który jest do nie wiadomo jakiego ROMu - wystarczy zagrać z tym troszku inaczej.

Musimy mieć ROM z działającym 2nd-init.

Link do motofan.ru: http://forum.motofan.ru/index.php?showtopic=1728077&st=80

W pierwszym poście jest paczka bp_unlock.zip którą potrzebujemy.

1. Wyciągamy z ROMu plik: /system/bootmenu/2nd-init/init.mapphone_umts.rc , zapisujemy go na karcie, po czym zrzucamy na peceta i otwieramy w notatniku.

2. Teraz szukamy w nim:

service usbd /system/bin/usbd

pod tym powinno być:

service nvm-daemon /system/bin/nvm_daemon
    user radio
    group radio

Wstawiamy pomiędzy te 2:

service bp-ptc /system/bin/bp_ptc
    user root
    group root

zapisujemy.

3. Teraz przyda się paczuszka z motofan.ru (chodzi mi o bp_unlock.zip). Wrzucamy nasz zmodyfikowany init.mapphone_umts.rc i bp_ptc z paczki (w paczce jest to system/bin) na kartę pamięci w łatwo dostępne miejsce.

4. Wrzucamy (najprościej IMO z użyciem Root Explorera :)) init.mapphone_umts.rc tam skąd go wzięliśmy, po czym naprawiamy jego uprawnienia (mają być 644).

5. Wrzucamy bp_ptc do /system/bin , po czym naprawiamy jego uprawnienia (mają być 755).

6. Robimy restart i cieszymy się Defy bez simlocka :)

Po każdej zmianie ROMu proces należy powtórzyć.

Podziękowania dla rosyjskich devów za stworzenie paczki z tym patchem, i nie napisanie do jakiego ROMu jest skrypt :D

Jednak się da, jak widać. Moja Defy działa z tym patchem.

EDIT: UWAGA! Najprawdopodobniej do działania patcha jest wymagane radio w wersji EPU93_U_00.59.01.

Edytowane przez MietasSR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MietasSR mozesz do postu dorzucic linki do programow, bedzie znacznie łatwiej

Wysłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dorzuciłem link do motofan.ru.

Uwaga - na CM9 Quarxa patch nie chciał zadziałać - testowałem na CM7.2 i MIUI 2.1.20, na nich wszystko działa bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeżeli możecie dajcie screeny z rootexplorera z zakładek uprawnień. Zrobiłem wszystko zgodnie z poradnikiem, uprawnienia też nadałem a nie działa. Pojawia się wam by wpisać unlock code (nie chodzi o pin karty)? wpisuje i nic nie daje. Stąd wniosek, że musiałem coś źle zrobić w uprawnieniach. Mam heyah, rom to wiui 2.1.20

Edit:

albo nie screeny.. po co..

rwxr-xr-x dla init.mapphone

rw-r--r-- dla bp_ptc

dobrze jest ?

---------- Post dołączono o 00:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Sorka za post pod postem, ale zainteresował mnie temat zrzucenia simlocka ;)

udało się jeszcze komuś zdjąć ? MietasSR może trochę głupie pytanie ale czy aby na pewno miałeś simlocka? Patrzę, że masz sieć plus a w plusie nie ma simlocków.

Edytowane przez m_smakosz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aż tak głupi nie jestem ;) Telefon pochodzi z Orange i na 100% ma simlocka - inaczej nie omijałbym go.

Nie jest to przypadkiem ROM ICS? Wgraj CM7.2 i sprawdź wtedy.

U mnie śmiga na oryginalnym MIUI 2.1.20.

EDIT: Co do uprawnień... powaliłeś coś. :)

rwxr-xr-x bp_ptc

rw-r--r-- init.mapphone_umts.rc

init.mapphone też może mieć rwxr-xr-x (755).

EDIT2: To ja powaliłem w poradniku :) Bardzo przepraszam, już poprawione.

Edytowane przez MietasSR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x