Skocz do zawartości
paQ

[Patch] Simlock patch

Rekomendowane odpowiedzi

miziel

to zaktualizuj najpierw do froyo ;) masz PW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wytłumaczy mi to ktoś krok po kroku ? Mam Orange i CM7.

bardzo proszę, GG 3183292

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Erus

Instalacja krok po kroku:

Jeśli masz wgrany CM/MIUI przejdź do kroku 2

1. Instalujesz CyanogenMOD 7 lub MIUI.

2. Na wgranym CM/MIUI instalujesz eksplorator plików, który pozwala na modyfikowanie plików systemowych, np. Root Explorer lub darmowy Root Browser Lite.

3. Wykonujesz czynności opisane na początku tematu, przy użyciu eksploratora w trybie R/W. Plik init.mapphone_umts.rc możesz edytować przy użyciu WordPad'a, dzięki czemu nie będziesz miał wszystkiego w jednej linii. Możesz też edytować go bezpośrednio na telefonie, przy użyciu dowolnej aplikacji umożliwiającej edycje tekstu.

4. Przywracasz uprawnienia(permission) plikom init.mapphone_umts.rc i bp_ptc tak, aby miał takie same uprawnienia, jak pozostałe pliki znajdujące się w folderze(w wypadku MIUI obydwa pliki mają mieć uprawnienia 755).

5. Uruchamiasz ponownie telefon.

Prościej się chyba nie da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Niedawno zakupiłem motorolę defy z komisu z allegro i wszystko ładnie tylko dostałem info od sprzedajacego że simlock został zdjęty z niej patchem i aktualizacja softu spowrotem go załorzy. Czy rzeczywiście tak jest że przy zdjętym simlocku patchem aktualizacja softu spowotem go zakłada?? Jak sprawdzić na jaką sieć był załorzony simlock??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jedyne co mogę zrobić patrząc na posty w tym temacie to walnąć facepalm. Patch jak najbardziej działa - koledzy z motofan.ru dali paczkę z init.mapphone_umts.rc który jest do nie wiadomo jakiego ROMu - wystarczy zagrać z tym troszku inaczej.

Musimy mieć ROM z działającym 2nd-init.

Link do motofan.ru: http://forum.motofan.ru/index.php?showtopic=1728077&st=80

W pierwszym poście jest paczka bp_unlock.zip którą potrzebujemy.

1. Wyciągamy z ROMu plik: /system/bootmenu/2nd-init/init.mapphone_umts.rc , zapisujemy go na karcie, po czym zrzucamy na peceta i otwieramy w notatniku.

2. Teraz szukamy w nim:

service usbd /system/bin/usbd

pod tym powinno być:

service nvm-daemon /system/bin/nvm_daemon
    user radio
    group radio

Wstawiamy pomiędzy te 2:

service bp-ptc /system/bin/bp_ptc
    user root
    group root

zapisujemy.

3. Teraz przyda się paczuszka z motofan.ru (chodzi mi o bp_unlock.zip). Wrzucamy nasz zmodyfikowany init.mapphone_umts.rc i bp_ptc z paczki (w paczce jest to system/bin) na kartę pamięci w łatwo dostępne miejsce.

4. Wrzucamy (najprościej IMO z użyciem Root Explorera :)) init.mapphone_umts.rc tam skąd go wzięliśmy, po czym naprawiamy jego uprawnienia (mają być 644).

5. Wrzucamy bp_ptc do /system/bin , po czym naprawiamy jego uprawnienia (mają być 755).

6. Robimy restart i cieszymy się Defy bez simlocka :)

Po każdej zmianie ROMu proces należy powtórzyć.

Podziękowania dla rosyjskich devów za stworzenie paczki z tym patchem, i nie napisanie do jakiego ROMu jest skrypt :D

Jednak się da, jak widać. Moja Defy działa z tym patchem.

EDIT: UWAGA! Najprawdopodobniej do działania patcha jest wymagane radio w wersji EPU93_U_00.59.01.

witam mam problem z simlockiem w mojej defy .chodzi o to że cały czas prosi mnie o kod odbokowywujący testowałem już ok 4rom`y i nic , nie wiem gdzie robie błąd w edycji pliku init....rc mam coś takiego że pomiędzy tymi dwoma linijkami mam fraze user root i nie wiem czy to usuwać czy nie czy wstawiać te spacje czy entery najlepiej było by gdybym podesłał ci plik z romem albo same pliki do odblokowania ,gdyż sam niewiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miziel

ja ci mogę podesłac mój jak chcesz. ta fraza ma być usunieta, tez z tym miałem problem :)

---------- Post dołączono o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

i pamięatj o zezwoleniach, MUSI działąc ;d

---------- Post dołączono o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

Witam. Niedawno zakupiłem motorolę defy z komisu z allegro i wszystko ładnie tylko dostałem info od sprzedajacego że simlock został zdjęty z niej patchem i aktualizacja softu spowrotem go załorzy. Czy rzeczywiście tak jest że przy zdjętym simlocku patchem aktualizacja softu spowotem go zakłada?? Jak sprawdzić na jaką sieć był załorzony simlock??

Z tym, że i tak nie będzie aktualizacji dla Defy. Więc jak nie masz zamiaru grzebać w telefonie to wszystko będzie ok. A jak masz zamiar to robisz to wg tej instrukcji tutaj i jest to obojętne na jaką sieć jest simlock :) wiesz moze jaki dokąłdnie soft masz w telefonie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a do jakiego rom`u mugłbyś mi wysłać , jestem ciekaw czy na ics miui pujdzie

ja obecnie mam WajkIUI_multilang_2.2.24_HybridICS_1 albo WajkIUI_multilang_2.2.17

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miziel

Jets napisane tam, ze na ICSie nie pójdzie, a wtedy nie masz możliwości downgradu ;p

ja CI moge podeslać z CM 7.2 ale nie wiem czy to jakaś różnica ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a do jakiej wersji CM 7.2

---------- Post dołączono o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

to mógłbyś mi przesłać na email napisze ci na pw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, udało mi się uruchomić tego patcha nawet na oryginalnym Froyo!

Testowo, paczka do recovery:

http://speedy.sh/EmryK/simlock-patch-mb525.zip

Powinno działać na wszystkim, od oryginalnego Froyo do MS2Ginger. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x