Skocz do zawartości
Arkadioization

Co wybierasz, root czy gwarancja?

Root czy gwarancja?  

29 użytkowników zagłosowało

1. 1. Poświęciłeś/jesteś w stanie poświęcić gwarancję na rzecz Roota?

• Tak, root jest dla mnie ważniejszy.
        13
      • Nie, wolę poczekać, gwarancja jest dla mnie zbyt cenna.
        11
      • Nie, uważam, że root jest mi do niczego nie potrzebny.
        5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Nie jest to kolejny temat o tym czy zrootowanie telefonu powoduje utratę gwarancji czy też nie. W naszym przypadku (posiadaczy Samsunga) ingerencja w pliki systemowe nabija flagę KNOX co jest nieodwracalne i póki co nie do obejścia (wątpię, że w ogóle będzie inaczej). Chciałbym przeprowadzić ankietę wśród użytkowników J5 czy wybrali pełną kontrolę nad swoim telefonem czy zostawili wszystko jak jest. Jaki jest tego cel? Ciekawość, poza tym sam się waham więc miło by było przeczytać jakieś argumenty za lub przeciw. Osobiście przychylam się do roota, daje wiele możliwości, a nie jest to na tyle awaryjny telefon (tak mi się wydaje) żeby aż tak się martwić. Dyskutujmy! ;)

(Nikt z tego tematu nie ponosi odpowiedzialności za Twoje własne decyzje co do rootowania telefonu oraz poniesionymi w związku z tym konsekwencjami)

Edytowane przez Arkadioization

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A więc. Nie miałem wątpliwości, już w sklepie gdzie kupowałem telefon zastanawiałem się jak root zrobić na nim, rozumiem jak by nasz samsung miał 32 gb wbudowane pamięci i kartę, wtedy nie było by potrzeby, ale ze jest mało to jak mam sobie zainstalować jakąś większą aplikacje lub grę...a drugi powód dla root według mnie to pozbycie się śmieci od Samsunga które niepotrzebnie zajmują miejsce i spowalniają telefon. No i na koniec trzeci powód, custom recovery. Dibrze raz na jakiś czas zrobić kopię systemu jak by coś się posypało...

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie, pierwsza rzecz jaką bym zrobił to porządek z pamięcią. Potem na pewno Adaway, znudziło mi się czytać że bateria w moim android ma 5 wirusów ;D Nie wiem czy greenify jest lepszy niż systemowa optymalizacja, musiałbym zrobić testy. A potem to już Xposed.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wolty

Sam wybrałbym roota z racji tego iż w Androidzie siedzę już sporo czasu jednak jest ten nieszczęsny KNOX którego nie da się obejść od tak,może w przyszłości coś.Wiadomo pomaga to w usuwaniu systemowych aplikacji których nie używamy,ja zawsze wywalałem jak najwięcej apek i innych plików by miejsca było jak najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Powiem tak: Też w androidzie siedzę jakiś czas, i w sumie wszystkie moje telefony miały root. A jak kupiłem j5, to zacząłem się zastanawiać, jak tego knoxa obejść, by po roocie nie mieć nabitej flagi. @@Arkadioization pisze, że w jego odczuciu, nie jest to awaryjny telefon. No zgoda, ale zawsze lepiej mieć tę pewność że jak coś, serwis nie odrzuci gw. Sam póki co, wgrałem ino czysty soft xeo, i powyłączałem package disablerem trochę apek. Korci mnie, by i ten telefon zrootować, bo i tb by się przydał, i online nandroid backup, że o root explorerze czy wspomnianym tu Adaway już nie wspomnę. No ale się ciągle waham...

Wysłano przy użyciu LG L7 II (P710) Tapatalkiem 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu właśnie się rodzi pytanie jak to jest. Oddawałem nie raz na gwarancję i wcale się nie bawiłem w wgrywanie od nowa softa... Oddawałem razem z wygranym root... Jakoś nie było nigdy problemu... Myślę że oni sprawdzają do czego był używany root czy coś... Przecież jak ci wysiadzie tylna kamera lub wejście USB to nie zwalą winy na root...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

No teoretycznie nie. Ale zawsze się jakiś faciu może trafić, który taką bzdurę palnie. A wtedy jest twoje słowo, vs słowo "specjalisty wykwalifikowanego w naprawach telefonów firmy samsung". No i co w takim razie, z koniem się kopać? Bo jak znam życie, samsung prędzej w taką bzdurę z ust ich technika uwierzy, niż tobie...

Wysłane Samsungiem Galaxy J5 (SM-J500FN)™

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wolty

Ja pamiętam jeszcze za czasów Galaxy Mini to moja pierwsza przygoda z modyfikacjami zakończyła się na uwaleniu telefonu za pomocą apki rom manager.Po powrocie do domu przyszła kartka że padła płyta główna która została wymieniona ale tu mamy nieszczęsnego KNOXA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

No właśnie w tym problem. Ssmsung dość mętnie się na temat knoxa wypowiada, że trudno jakiś jednoznaczny wniosek wysnuć. Niby jakakolwiek ingetencja w soft (a knox 0x1 o takiej ingerencji świadczy) jest powodem do odrzucenia gw, jednakże, gdzieś czytałem wypowiedź gościa z samsunga, który twierdził, że nie zawsze knox 0x1 równa się z automatu odrzucenie gw... A koniec końców, wsio od serwisanta zależy. Serwis jako taki, bardzo chętnie korzysta z tego, że ktoś ma nabitą flagę knox, bo dla nich to czysty zysk, jak nie muszą za friko naprawiać. Jednak jak serwisant oko przymknie, to mogą i z nabitym knoxem naprawić na gwarancji...

Wysłane Samsungiem Galaxy J5 (SM-J500FN)™

Edytowane przez xperiagosc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mogą i z nabitym knoxem naprawić

Mogą ale nie muszą :) pozostaje tylko pytanie czy zechcą ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi