Skocz do zawartości
Arkadioization

Co wybierasz, root czy gwarancja?

Root czy gwarancja?  

29 użytkowników zagłosowało

1. 1. Poświęciłeś/jesteś w stanie poświęcić gwarancję na rzecz Roota?

• Tak, root jest dla mnie ważniejszy.
        13
      • Nie, wolę poczekać, gwarancja jest dla mnie zbyt cenna.
        11
      • Nie, uważam, że root jest mi do niczego nie potrzebny.
        5

Rekomendowane odpowiedzi

pablo+

Z czwartej strony to nie jest telefon za 3 tys. :) Poza tym przecież to Samsung, prawie jak Apple ;) nie jakis tam LG, to sie nie ma prawa zepsuć :)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez pablo+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Niby nie, ale jak się słynne wypalenie amoleda zrobi, to co wtedy? Z knoxem 0x1 nie wymienią za free wyświetlacza... A tak to pinoć wymieniają.

Wysłane Samsungiem Galaxy J5 (SM-J500FN)™

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Czytałem o tym wypalaniu się amoleda i przyznam, że to jedyna rzecz która mnie jeszcze powstrzymuje. Chociaż dużo osób pisze, że po dwóch latach użytkowania amoledów nic tam im się nie dzieje. Ale fakt, myślę, że nie ma co liczyć na jakieś naprawy z nabitą flagą, jednym się udaje jak widać i naprawią ale to taka rosyjska ruletka.

Edytowane przez maarecki
    cytat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

No dokładnie. Niby u mnie (na razie) nic nie widać po nieco ponad pół roku używania, ale kij wie, jak to dalej będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rhtr

Root nie jest wart utraty gwarancji. Po latach korzystania z telefonów z rootem obecnie nie widzę potrzeby posiadania go. Pewnie dlatego że po raz pierwszy moim nowym telefon jest flagowiec i nie muszę walczyć o więcej pamięci czy poprawę działania sprzętu.

Co do wypalania AMOLED to moim zdaniem przesada i sianie paniki jak to w internetowych komentarzach. Szwagier używał kilka lat dosyć intensywnie pierwszego Note, potem jeszcze jego córka dostała go i bardzo dużo oglądała na tym bajek etc. a ekran wyglądał nadal dobrze. Ile to by musiało świecić albo pokazywać statyczny obraz aby się zauważalnie wypaliło. Ludzie mocno przesadzają.

Co do ekranów to podobno częściej potrafią wariować ekrany od LG (powidoki nawet na LCD), przebarwienia. A niektórzy panikują o wypalanie AMOLED. W takim razie najlepiej nie używać telefonu, obkleić foliami, wpakować w etui i zamknąć w pudełku - nie zużyje się wtedy z pewnością i będzie bezpieczny :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@rhtr No my musimy powalczyć bo J5 to niestety nie S7 ;P najbardziej doskwiera mało pamięci wbudowanej. Dużo ważnych dla mnie aplikacji osiąga po 100-200Mb bez zbierającego się przez nich cache, gdzie te czasy co miałem Xperię WT19i i wystarczyło mi pamięci. No ale, na taki telefon było mnie obecnie stać i taki kupiłem, więc albo trzeba się pogodzić i nie narzekać albo na własną rękę poprawić pewne rzeczy, co wiąże się z rootem;p 

Co do AMOLEDa to możliwe, że to wyolbrzymianie. Jakby problem był tak poważny to by było o tym ciągle trąbione, a ekrany na każdym kroku krytykowane. Gdzieś przeczytałem mądre stwierdzenie, że telefon jest dla nas, a nie my dla telefonu, więc to on ma nam służyć co wiąże się z jego wyeksploatowaniem po jakimś czasie i tyle.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

No wszystko się zużywa, to normalne. Z tymi wypalonymi ekranami coś musi na rzeczy być, bo nawet sam producent coś o tym na swojej stronie albo w instrukcji wspomina. Nie wiem, od czego to zależy. Czytałem, że duża jasność i długotrwałe wyświetlanie statycznego obrazu ma na to jakiś wpływ. Kuzyn ma note 2 już dość długo, i jakoś nic u niego nie zauważyłem. Ale użytkownik @@enesas gdzieś pokazywał, jak taki wypalony s-amoled wygląda. Z tego co wiem, samsung wymienia je na nowe w ramach gw, więc coś w tym musi być.

Obecne telefony to już inna generacja, niż taka xperia neo v, od której przygodę z androidem zacząłem. Tam ciągle trza coś było usprawniać, bo a to ram mało, a to pamięci na apki, albo jakiejś funkcjonalności. A teraz, to już braku roota tak się mocno nie odczuwa.

Edytowane przez xperiagosc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rhtr

Producent po prostu dla spokoju informuje o tym aby użytkownik wiedział że jest to normalna cecha wyświetlacza. OLED tak ma a pewnie są też różnice w trwałości między egzemplarzami.

Tak samo CASIO w instrukcjach obsługi do G-Shock pisze o tym, że elektroluminescencyjne podświetlenie z czasem się wypala,  traci na mocy i zegarek podczas kiedy ono działa może wydawać z siebie ciche brzęczenie.

Niby zabawne że o tym jest wspomniane ale tak jest.

Zapewne to dla tych którzy panikują na forach w internecie (a widziałem takie wpisy) :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pablo+

Szczerze mówiąc nie za bardzo czytałem o tym wypalaniu AMOLED. Wiadomo, że J5 to nie flagowiec wiec jego AMOLED nie umywa sie do tego choćby z S5. Ale w J5 wytrzyma pewnie te 2 lata i potem sie wypali:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    margot

Nie siejcie paniki, nowoczesne matryce OLED mają trwałość wyliczaną na 100 tys. godzin, trzeba by używać smartfona jako ramki do zdjęć, żeby mieć do czynienia z efektem wypalania. Oczywiście nie znaczy to też, że na 100% każdy panel i każdy piksel faktycznie tyle wytrzyma, ale tak samo jest w innych typach ekranów, więc nie ma sensu w ogóle o tym rozmawiać.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi