Skocz do zawartości
Arkadioization

Co wybierasz, root czy gwarancja?

Root czy gwarancja?  

29 użytkowników zagłosowało

1. 1. Poświęciłeś/jesteś w stanie poświęcić gwarancję na rzecz Roota?

• Tak, root jest dla mnie ważniejszy.
        13
      • Nie, wolę poczekać, gwarancja jest dla mnie zbyt cenna.
        11
      • Nie, uważam, że root jest mi do niczego nie potrzebny.
        5

Rekomendowane odpowiedzi

Muszczu

@@wolty

Owszem, aczkolwiek ja zawsze po wgraniu roota i wywaleniu zbędnych apek (a nawet bez wywalania, po prostu po samym zrootowaniu urządzenia) mam wrażenie, że jest mniej wydajny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wolty

Bo to jest coś takiego że mózg myśli że jeśli jest czegoś mniej to wszystko będzie szybciej działać a tak naprawdę różnice są małe jeśli chodzi o wydajność , ja u siebie mam od kilku dni roota i no też mam takie wrażenie że telefon jest mniej wydajny a to guzik prawda :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też jestem tego zdania co @wolty , mam około trzy miesiące roota + twrp, nie zauważyłem, żeby coś działało mniej wydajnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Miałem roota na neo v, lg l7 II, i też wsio ok było. A może nawet lepiej, bo jak w tb zamroziłem różne pierdoły to ram i bateria odżyły.

Tapatalk + Samsung Galaxy J5 (SM-J500FN)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już postawiłem na roota, usunąłem zbędne aplikacje które zabierają niezbędną pamięć. Telefon może już swobodnie żyć :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Ale gw poszła se w kosmos, jak coś...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@xperiagosc ludzie, co wy tak z tą gwarancją straszycie? "Poszła sobie", "nikt ci nie naprawi". Soft strzeli - naprawię, jakaś część w telefonie strzeli - nieopłacalne = lepiej na nowy telefon dołożyć się...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wolty

Taki urok niestety,niektórzy są przewrażliwieni na punkcie gwarancji :D Ja też mam już roota ale na J5 (6) . ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Każdy telefon, jaki zakupiłem, rootowałem najczęściej w dniu zakupu. Samsungi z knox'ami też.

Po pierwsze chcę, żeby telefon robił, to co ja chcę a nie producent telefonu i google, po drugie drażnią mnie smieciowe aplikacje, po trzecie mam  możliwość zdecydować co wysyłam do sieci.

/edit/ Oczywiście po operacji rootowania myślę też o wydajności, która jest nieporównywalna z producenckim systemem. Nie mówię o benchmarkach, bo co mi po wygórowanych wynikach, jeśli w codziennym uzytkowaniu miałbym lagi.

/edit2/ O każdy telefon dbam. Jeszcze żadnego nie uszkodziłem fizycznie. A z problemami software'owymi sobie poradzę, bo w necie jest mnóstwo odpowiednich poradników.

Edytowane przez piskorfa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc
    @xperiagosc ludzie, co wy tak z tą gwarancją straszycie? "Poszła sobie", "nikt ci nie naprawi". Soft strzeli - naprawię, jakaś część w telefonie strzeli - nieopłacalne = lepiej na nowy telefon dołożyć się...

Wiesz, nie każdy na walizce z forsą siedzi, by zmieniać telefony jak rękawiczki. Poza tym, np i Samsunga możesz dbać o telefon, a np efekt wypalenia ekranu Cię dopadnie. Co zrobisz wtedy? Jak masz gw wymienią Ci za friko, a jak nie, to kupisz nowy telefon? Jak Cię na to stać, to ok. Ale jak już pisałem, nie każdy może ze na luksus nowego fona co rok pozwolić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi