Skocz do zawartości
Arkadioization

Co wybierasz, root czy gwarancja?

Root czy gwarancja?  

29 użytkowników zagłosowało

1. 1. Poświęciłeś/jesteś w stanie poświęcić gwarancję na rzecz Roota?

• Tak, root jest dla mnie ważniejszy.
        13
      • Nie, wolę poczekać, gwarancja jest dla mnie zbyt cenna.
        11
      • Nie, uważam, że root jest mi do niczego nie potrzebny.
        5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ja osobiście nie śpię na walizce pieniędzy i nie wymieniam telefonu co roku,  ale każdy posiadany przeze mnie egzemplarz był i jest zrotowany. Robię wszystko z głową . Obecny J5FN z androidem 6.0.1 również zrotowałem . To pozwoliło mi na oczyszczenie systemu ze zbędnych aplikacji. Zainstalowałem inny kernel (procesor chodzi teraz z taktowaniem 1.5 GHz (fabrycznie było 1.2) , karta graficzna z taktowanie 720 GHz (było 360 ghz). Zainstalowałem odpowiedni skrypt do podmiany pamięci i po włożeniu odpowiedniej karty mam teraz 32 GB pamięci wewnętrznej i się nie martwię komunikatami o jej braku. Natomiast dzięki zainstalowanemu TWRP co jakiś czas robię sobie kopię całego systemu tak dla bezpieczeństwa. Reasumując, po wprowadzonych zmianach posiadam telefon , który mnie zadowala (czyli fabryczny oryginalny ROM z pewnymi zmianami. Próbowałem  też różnych Custom ROM,  ale mnie nie  zadawalały,  zawsze były jakieś błędy) . Wcześniej miałem SGS4 w najmocniejszej  wersji (oddałem  dla syna ) i mam porównanie. Jestem zwolennikiem roota ,  ale on dopiero umożliwia pewne zmiany ,  które należy robić z głową . Wybór należy do Was. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@xperiagosc ja nie siedzę na kupce dużych pieniędzy. Jeśli chodzi o gwarancję to niektórzy na ten temat się wypowiadali. Wiadomo, serwis ma prawo nie naprawiać jeśli KNOX 0x1, lecz zdarza się, że naprawią. Tylko co mają wspólnego uprawnienia administratorskie z wypalonym ekranem? Mam już dosyć głupiej polityki Samsunga i Google, użytkownicy chcą swobody. Root powinien być w każdym telefonie, domyślnie wyłączony, dostępny tylko po włączeniu opcji programistycznych. :)

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Ha, no tak powinno być, ale nie jest niestety.

Tapatalk + Samsung Galaxy J5 (SM-J500FN)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 9.11.2016 o 15:30, rysiek2402 napisał:

[...] Zainstalowałem inny kernel (procesor chodzi teraz z taktowaniem 1.5 GHz (fabrycznie było 1.2) , karta graficzna z taktowanie 720 GHz (było 360 ghz). Zainstalowałem odpowiedni skrypt do podmiany pamięci i po włożeniu odpowiedniej karty mam teraz 32 GB pamięci wewnętrznej i się nie martwię komunikatami o jej braku. [...]

Pomógłbyś mi w tych dwóch kwestiach? Z "powiększeniem" pamięci męczę się już od wczoraj i nie mogę sobie z tym poradzić. A jest to główny czynnik, dla którego zaryzykowałem utratę gwarancji.

Edytowane przez marcin21d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marcin21d -  chętnie pomogę,  pisz bezpośrednio na mój adres e-mail : [email protected] 

Edytowane przez rysiek2402

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi