Skocz do zawartości
Baron Rafau

Alternatywna metoda odblokowania bootloadera - bez konieczności uzyskania kodu od Huawei

Rekomendowane odpowiedzi

Odblokowanie bootloadera oraz rootowanie naraża cię na utratę gwarancji.

Wszytko robisz na własne ryzyko.

Jeśli nie chcesz się rejestrować na stronie Huawei i ch powiadamiać o tym, że odblokowywujesz bootloader, to jest na to sposób:
Obecnie jedyna metoda odblokowania w związku z zaprzestaniem udostępniania kodów przez Huawei :

Metoda polega na wyciągnięciu kodu odblokowania z telefonu. Do tego będziemy potrzebować roota. Zrootować przy zablokowanym bootloaderze można na razie tylko na Androidzie 5.0. Więc:
1. Jeśli nie masz Androida 5.0, wykonaj downgrade.
Jak przejść na Androida 5.0 (downgrade):

1. Pobierz Rollback i B170,
2. Rozpakuj rollback i wrzuć update.app do folderu dload na telefonie,
3. Wyłącz telefon, po czym przytrzymaj vol+, vol- i power. Telefon zainstaluje rollback
4. Rozpakuj B170 i wrzuć do folderu dload na telefonie,
5. Wyłącz telefon, po czym przytrzymaj vol+, vol- i power. Telefon zainstaluje B170.

2. Rootujemy telefon za pomocą KingRoot,
3. Pobierz Minimal ADB and fastboot, podłącz telefon w trybie Debugowania USB i odpal ADB,
4. Wpisz komendę:

adb shell

A następnie:

su -c "grep -m1 -aoE 'WVLOCK.{14}[0-9]{16}' /dev/block/mmcblk0p7 |grep -aoE '[0-9]{16}'"

Otrzymasz kod odblokowania. Skopiuj go.
kod.jpg

5. Wciśnij ctrl+d i Wpisz:

adb reboot bootloader

6. Wpisz:

fastboot oem unlock ****************

(w miejsce gwiazdek wklej swój kod)
unlock.jpg

I tyle. Masz odblokowany bootloader :)

Jeśli wykonałeś downgrade i chcesz powrócić do 6.0, pobierz najnowsze oprogramowanie z tego tematu:

Możesz wgrać je poprzez wypakowanie UPDATE.APP do folderu dload i użyć opcji aktualizacji lokalnej w aktualizatorze. 

Zamiast wypakowywać, możesz też wgrać zip poprzez TWRP.

Jak wgrać recovery:

Cytat
  1. Pobieramy TWRP
  2. Wrzucamy recovery.img do floderu z adb i fastbootem
  3. Podłączamy telefon w trybie debugowania USB do komputera i wpisujemy komendę: adb reboot bootlaoder
  4. Po wejściu w tryb fastboot wpisujemy: fastboot flash recovery recovery.img

Edytowane przez Baron Rafau
  • Lubię to! 8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało mi się bez problemu. Gwarancja według HiCare dalej jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Dzisiaj zaktualizowałem mojego P8 Lite do Marshmallow 6.0 wszystko przebiegło ok. I teraz chciałem go zrootować a tu okazało się że muszę mieć androida 5.0 by zadziałał kingoroot. A na 6.0 by zrootować muszę mieć odblokowany bootloader. A więc moje pytanie czy tej metody mogę użyć wgrywając to według tej instrukcji na mój Marshmallow 6.0 ten co jest tu do pobrania a po odblokowaniu bootloadera powrócić spowrotem do 6.0. Proszę o pomoc i odpowiedz za którą z góry dziękuję. Bo na stronie huawei nie umie dojść co z czym się je a jak wysłałem do nich @ to dostałem dziwną odpowiedz coś o 14 dniach. Jeszcze raz dziękuję za jaką kolwiek odpowiedz. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wróć rollbackiem do 5.0 odblokuj bootloader tym poradnikiem i zrob ponownie aktualizację do MM.

Tak możesz użyć tego poradnika jeśli wrocisz do 5.0

Naewt nie muszisz go odblokować na 5.0. Chodzi o uzyskanie kodu 16 cyfrowego.

Odblokować możesz już na MM :-)

Edytowane przez kacpelucha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@kacpelucha

Możesz mnie nakierować jak odblokować bootloader na MM 6.0 sposobem nie pisaniem do huawei i czekaniem na odpowiedz. Dziękuję.

Edytowane przez bartekc00
Odpowiadając na ostatni post w temacie nie cytujemy go w całości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No masz wyzej ! Będzie najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Czyli jak nie mam roota na MM 6.0 to sposobem Minimal ADB and fastboot bede mógł wyciągnąć klucz odblokujący bootloader? Proszę odpisz jeszcze na to pytanie bo się już pogubiłem albo bede musiał jednak wgrać rollback i androida 5.0. Dziękuję

Edytowane przez mobopx
Cytowanie poprzedzającego posta w całości jest niezgodne z regulaminem. Używamy @UP lub @wspomnij (pkt. 4.6 reg.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak wgraj rollback do 5.0.

Zdobędziesz kod, odblokujesz bootloader a potem to juz wszystko jest otwarte...

Rooty, recovery, moduły, softy, bricki, unbricki i bootloopy.

Tak bedzie najłatwiej. Ja zdobylem kod ze strony Huawei. To bylo w marcu. Teraz juz tego nie sprawdzam wiec nie wiem o co kaman.

Tutaj ktos opisal dzialajacy sposob wiec dzialaj.

Jezeli wrocisz do 5'0 i pdblokujesz bootloader a potem cos sie zepsuje to i tak latwiej bedzie to uratować niz z zablokowanym bootloaderem

Edytowane przez kacpelucha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W pierwszym punkcie masz jak przejść do 5.0. Postępuj zgodnie z poradnikiem a odblokujesz bootloader

Edytowane przez Baron Rafau

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

robiłem wszytstko jak w opisie i przy wgrywaniu B170 po restarciw mam piosowe linie a telefon sie nie uruchamia teraz nie wiem co mam robic komora nie reaguje na nic ani na vol - z vol+ i power cały czas ciemny ekran. _Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi