Skocz do zawartości
mSTi

Podczas korzystania z nawigacji Sygic występuje przycięcie oraz informacja "niepoprawne dane GPS" oraz "CPU Lag 10min FIx...."

Rekomendowane odpowiedzi

mSTi

Witam

Mam pewien problem, który prawdę powiedziawszy nie wiem jak rozwiązać. Problem w zasadzie dotyczy nawigacji (Sygic). Z początku myślałem, że to problem z notorycznie gubiącym się sygnałem GPS, ale teraz sam zwątpiłem. Nawigacja w dość dużym mieście (Gdańsk) działa poprawnie, prowadzi i nagle staje w miejscu a na dole wyświetla (niepoprawne dane GPS) w tle pojawia się też coś w rodzaju "CPU Lag 10min FIx...."

Z ciekawości przełączałem w tym czasie okno z "Sygic" na "GPS Test" i pokazuje, że FIX jest.

Wiecie czy ten LAG może wpływać na te niepoprawne dane ? bo tak jak mi się wydaje ta informacja "niepoprawne dane GPS" chyba nie dotyczy zaniku sygnału GPS

Z tego co widzę to cały czas miałem ustawioną lokalizację po GPS+WI-Fi i sieci komórkowej, mogło to wpływać na powyższe problemy ?

Edytowane przez Daniel.
Doprecyzowanie nazwy tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
krzychy
Problem w zasadzie dotyczy nawigacji (Sygic)

Próbowałeś na innych programach nawigacyjnych jak Here, Google Maps itp., czy tylko Sygnic ?

Może problem jest po stronie programy nie sprzętu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mSTi

Niestety nie miałem nic innego pod ręką po za Sygic.

A co z tym "Fix CPU Lag" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mSTi

Dobra już wiem na czym polega problem. Przetesowałem 3 różne nawigacje : Here, Sygic, OsmAnd, i na wszystkich jest dokładnie ta sama historia. W pewnym momencie podczas jazdy zanika sygnał GPS i u góry na pasku pokazuje informację "CPU Lag FIx...." jest przycisk BOOST, klikam BOOST i informacja zanika i można powiedzieć, że sygnał GPS odnajduje do pewnego momentu, w którym znowu pojawia się ta informacja.

Jak ten problem rozwiązać ?

Znalazłem taki poradnik, o to chodzi ?

http://androidflagship.com/10095-fix-lag-on-lg-g3-no-root-required

Nie rozumiem w nim tylko dwóch ostatnich punktów a mianowicie :

10. Turn on the phone after a few seconds and wait until seeing the lockscreen;
11. Unlock your LG G3 and wait for about 60 seconds.

Edytowane przez mSTi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Punkt 9 poradnika mówi aby wyłączyć telefon wiec punkt 10 wskazuje aby ten telefon włączyć po kilku sekundach i poczekać aż się zobaczy ekran blokady. Następnie należy odblokować telefon (to już punkt 11) i poczekać z minutę.

Tyle tłumaczenia bo LG nie posiadam. :-)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mSTi

Nadal nie mogę poradzić sobie z tym moim G3. Zrobiłem wszystko dokładnie z tej strony, żeby usunąć ten FIX LAG ale problem nadal występuje. Włączam przykładowo nawigację czy aplikację, którą używam np dłużej niż 10 czy 15 minut (np. Chrome) i u góry na pasku pokazuje komunikat "CPU lagging detected. Tap here to fix it" niżej jest przycisk wyczyść i wraca wszystko do normy łącznie z sygnałem GPS itd.

Jest na to jakichś sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marcinb24

Tak patrze na ten temat i zastanawiam sie...wtf. Jeszcze nigdy nie widzialem aby system w G3 informowal ze procesor laguje (niby co to za aplikacja twierdzi ze CPU nawet zwolnione z 4x2,5Ghz do 4x1,7GHz laguje - przeciez to nie htc wilfire), a tym bardzie nie ma klawisza przyspieszenia systemu(bost) abu na chwile przyspieszyc system. Ten lagfix wylacza zabezpieczenie w postaci zmniejszenia zegara (z czasow androida 4.4 z przed 2 lat) aby nie usmażyć procesora wiec nie polecam tak ryzykować! Android 6.0 nie laguje juz tak jak 4.4 i naprawde nie ma co narzekac.
Mi to wyglada na ryzykowny soft ktory udaje lagujacy procesor aby kliknac klawisz, ktory wywoluje niebezpieczne oprogramowanie...czytaj zlosliwe.
Sprawdz system pod karem wirusow, malware itp.
Przywroc ustawienia fabryczne - oczywiscie robiac kopie bo sie skasuje wszystko.

Wysłane z mojego LG-D855

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mSTi

Właśnie ta informacja nie wskazuje na żadną aplikację. Zastanawiam się teraz czy to nie wina aplikacji, którą mam zainstalowaną a mianowicie "Advanced Task Manager"

marcinb24 cofnąć to co zrobiłem z poradnika LagFix ?

Edytowane przez mSTi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Usuń Advanced Task Manager bo on tylko krzywdę robi. Wtedy problem powinien ustąpić.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marcinb24
Właśnie ta informacja nie wskazuje na żadną aplikację. Zastanawiam się teraz czy to nie wina aplikacji, którą mam zainstalowaną a mianowicie "Advanced Task Manager"

marcinb24 cofnąć to co zrobiłem z poradnika LagFix ?

Mozna uzywac ale watedy lepiej miec na pasku informacje o tempreraturze rdzeni bo jak przekroczysz 100 stopni to mozna uszkodzic procesor a bez zabezpieczenia podczas grania bez problemu go ugotujesz.
Ja bym nie wylaczal zabepiecenia termicznego bo ono na androidzie 5.0 juz nie dawalo zysku w wykojnosci aby ryzykowac stanilnoscia.

Wysłane z mojego LG-D855

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi