Skocz do zawartości
Cezool

Zabawy Softem _+_BATERIA

Rekomendowane odpowiedzi

Cezool

Zaczne od tego iż testuje każdy ROM zamieszczony na tym forum i w związku z tym mam pewne pytanie do całości czy wam też tak dosłownie połyka baterie na np.

Galaxo 1.6.1 ,1.6.2 bateria do 50% trzyma pięknie a po spadku z 50% leci n a 1%

GAOSP 2.1 zaczyna spadki ze 100% na 96% i tak systematycznie 50% na 36% mimo iż blokuje wszystko w taskkiler + ustawienia devtool

Czy ktoś może ma na to Jakieś rozwiązanie by tak drastycznie nie malała

Softy oficjalnie też testowałem i tylko IK4 jakoś sobie radzi IK5 to juz spore spadki

Jedyny który naprawde daje jakieś poczucie i jak na tą chwile rossądny soft w odniesieniu do poboru mocy to GALAXO 1.1.1 + thema Galaxy Sense by Leo mimo że testuje każdy nowo napotkany soft i tak jestem zmuszony do recovery galaxo 1.1.1 na którym zazwyczaj jestem w stanie bez ładowania 4 dnij zaliczyć soft sie pięknie ładuje sam wyłącza ładowanie po osiągnięciu 100%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    perun

Standard w Galaxy, jak miałem to bateria też świrowała. W zasadzie jak miałem 50% to nie wiedziałem kiedy telefon się wyłączy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zana

U mnie na 1.5 czy na Galaxo1.6 bateria dobrze trzymała, problem z baterią mam teraz (jak i z mustymod) z 2.1 GAOSP.

Bardzo dziwne zachowanie baterii – spadła (96%) od rana do 58% (ok. 40 min wifi: opera, market; kilka rozmów) i taka wartość jest teraz od 5 godz. – przez te godziny używałam tylko kalkulatora co ok. 20 min.

A przez noc telefon rozładował się z 42% do 0, kiedy na Galaxo 1.6 ubywało nocą ok. 0-6%.

Wczoraj miałam podobnie – jakaś magiczna granica 58.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też od początku tak miałem. Może po prostu charakterystyka baterii jest nieliniowa, a telefon traktuje ją jak liniową. Zresztą znając tą cechę chyba można się do niej przyzwyczaić i przyjąć, że 50% to jest granica i tyle. Sami bierzmy poprawkę na wiatr i nie będzie niespodzianek.

PS Zana, gratuluję 500 posta! :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cezool

Jeżeli macie podobnie a na sofcie Galaxo lepiej to to tu nie chodzi o baterie a o soft zle zarządzający wykorzystaniem baterii jak na przykładzie aplikacji w tle windows i procesów wew. Jeżeli wytniemy z 40 procesów 20 to mikroprocesor nie będzie wykonywał tyle obliczeń a co za tym idzie będzie szybszy i bardziej oszczędny po podpatrzeniu GAOSP 2.1 w ilości procesów aż mnie zadziwiło cały pasek na długośc całego ekranu od góry do dołu maczkiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zana
    PS Zana, gratuluję 500 posta! :D

Dziękuję!

W tym przypadku to wina wyłącznie romu. Normalnie u mnie wskaźnik naładowania baterii pokazuje aktywność w danym momencie – przy używaniu przeglądarki może szybko spadać, ale kiedy ją wyłączyć i telefon poleży bezczynnie poziom podskoczy o kilka % w górę.

W GAOSP tego nie zauważyłam – ma przestój na określonym % przez kilka godzin, ale potem w następne kilka bateria rozładuje się do zera bez mojej pomocy.

Dziś przez noc na Galaxo 1.6.2 poziom baterii spadł o 1%, a poprzednio przez noc na GAOSP o 52%. Procesów w GAOSP jest z pewnością więcej, ale myślę że to nie o to chodzi – coś jest po prostu niedopracowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piotrpo

To ja się dołączę ze swoim pytaniem - czy jest jakiś 1.6 (oryginalny) bez błędu związanego z częściowym wybudzeniem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zana

Czysty 1.6 (JB2) miałam krótko, ale nie zauważyłam takiego błędu, baterię trzymał dobrze. Nie korzystam z żadnych opcji - Moja lokalizacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    To ja się dołączę ze swoim pytaniem - czy jest jakiś 1.6 (oryginalny) bez błędu związanego z częściowym wybudzeniem?

nie ma na dzień dzisiejszy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GALAXO 1.1.1 + thema Galaxy Sense by Leo

Gdzie to to znaleźć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi