Skocz do zawartości
scylla69

HTC Sensation zdejmowanie SIMLOCKA

Rekomendowane odpowiedzi

a więc dla mających ten sam dylemat w przyszłości, w trybie bootloadera jeśli tel jest fabrycznie bez simlocka, to jest informacja o tym że posiada on mimo wszystko S-ON

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jaki problem zrobić S-OFF Revolutionary, zdjąć simlocka i przywrócić wszystko do stanu pierwotnego łącznie z S-ON?

Brak simlocka i założony S-ON absolutnie nie mówi w jaki sposób lock był zdjęty oraz czy w ogóle tam był.

Edytowane przez RadkoR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jedyną metodą na zdjęcie simlocka z Sensation jest zrootowanie telefonu ? Ja niestety nie mogę wygenerować klucza na stronie revolutionary ponieważ nie ma tam do wyboru mojej wersji Hboot :/ Tel dziś wócił do mnie z Regenersis z fabrycznym simlockiem a ja im wysłałem telefon fabrycznie bez simlocka :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg
    nie mogę wygenerować klucza na stronie revolutionary ponieważ nie ma tam do wyboru mojej wersji Hboot
    Jeśli masz ICS i hboot 1.2X to skorzystaj z poradnika od Raggatokana. Jest przyklejony w tym dziale.
    Czy jedyną metodą na zdjęcie simlocka z Sensation jest zrootowanie telefonu ?

Nie, możesz jeszcze użyć kodu zakupionego na aukcji internetowej. Pójść do jakiegoś serwisu. Pójść do Orange... te metody jednak wiążą się z pewną odpłatnością.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Od kilku dni jestem w posiadaniu HTC Sensation. Chciałbym w nim zdjąć simlocka. Moim zdaniem najłatwiejsza metoda do wykonania tej czynności to METODA 2 przedstawiona przez scylla69. Jestem zielony w temacie i mam kilka pytań. Telefon ma ściągnięte S-ON (po kliknięciu Volume Down i przycisku włączania pisze "S-OFF"). Ja tego nie robiłem i nie wiem czy jest to poprawnie wykonane, czy da się to jakoś sprawdzić? Kolejną sprawą jest to, że nie znam jego przeszłości. Nie wiem czy system jest zrootowany, czy to także da się w jakiś sposób sprawdzić?

Czy metoda 2 (ta w której trzeba wgrać plik PG58DIAG) działa na danym oprogramowaniu. Telefon pracuje na Androidzie ICS, na HBOOT 1.27.0000.

Prosiłbym o wszelkie przydatne rady oraz wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    strpio

|Regulamin forum, pkt 4.6|

Tego nie wiem

Rowniez mialem s off robilem metoda 1 click cos tam i poszlo

Edytowane przez Smogg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

1. Skoro widzisz "S-OFF" w bootloaderze, to znaczy, że jest to prawidłowo zrobione.

2. Posiadanie roota możesz sprawdzić instalując jakąkolwiek aplikację, która tych uprawnień wymaga do prawidłowego działania (choćby darmową wersję Titanium Backup).

3. Jeśli istnieje już jakiś wątek poruszający konkretną tematykę - nie zakładaj nowego. Dołączam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Mam Sensation z ICS 4.0.3 z simlockiem na Orange.

Po wejściu w recovery mam komunikat:

*** LOCKED ***

PYRAMID PVT SHIP S-ON RL

HBOOT-1.27.0000

eMMC-boot

Jan 13 2012,17:33:34

HBOOT

i do wyboru mam

FASTBOOT

RECOVERY

FACTORY RESET

SIMLOCK

IMAGE CRC

Po wejściu w Simlock:

FAT32 init OK

Open MCCMNC fifle fail

Opec CID file fail

Process done, reboot device >

Chcę zdjąć simlocka - nie będę się bawił w wgrywanie Custom Romów.

Jakie rozwiązanie powinienem zastosować ?

Z tego co wyczytałem:

- zdjęcie simlocka wymaga roota

- zrobienie roota wymaga S-OFF

- S-OFF to albo HTC DEV albo http://forum.android.com.pl/f320/s-off-dla-ics-juopunutbear-dla-hboot-1-2x-drut-trik-164806/

Dobrze myślę ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Zgadza się. Musisz najpierw odblokować słuchawkę. Później polecam downgrade wersji ROMu np. do 1.50 (także lepiej, żebyś zrobił S-OFF, niż unlock przez HTCdev - bez S-OFF nie zrobisz downgrade). Następnie wrzuć custom recovery - bez tego nie zrootujesz słuchawki, no i na koniec zrób roota.

Czemu sugeruję downgrade wersji ROMu? Ostatnio próbowałem zdjąć simlocka z mojej Sensacji i żadna metoda nie działała. W ogóle. Aż wgrałem starszy ROM i poszło za pierwszym razem.

Oczywiście jeśli pójdziesz moją drogą - pamiętaj o backupie danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Próbowałem ściągnąć simlocka 2 metodą ale wyskakuje mi taki błąd :Security fail! Update fail! Press <POWER> to reboot". Czy wie ktoś o co chodzi? Telefon jest s-off oraz unlocked za pomocą strony htc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi