Skocz do zawartości
Luxaria

Lenovo K920 (Z2 VIBE PRO) Brak możliwości dodania apn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)
    Pisałam już o swoim problemie 2 dni temu w innym dziale ale tam nie dostałam odpowiedzi, a widzę że w tym dziale dużo się dzieje to napiszę jeszcze raz tutaj :)
    A więc posiadam Lenovo k920 z2 vibe pro, telefon mam od jakiś 2 miesięcy i na początku miałam normalnie abonament i internet i zasięg 4g lte pięknie działał. Musiałam zmienić na karte z innej sieci i to było kilka dni temu i również działało ale nie chciało mi znaleźć 4g (cały czas było tylko 3g) więc zmieniłam preferowaną sieć na 4g. I od tego czasu internet nie chciał się w ogóle załączyć (tj u góry na pasku nie było tej ikonki o transmisji danych że jest internet), brak jest również listy APN i tutaj kluczowe jest też to że nie da się też dodać bo ten plusik dodadania apn tak jakby nie działa, niektóre przyciski też nie działają takie jak np sprawdzenie limitu transmisji danych. Najpierw byłam w salonie swojej sieci komórkowej oraz na infolinii, tam w końcu powiedzieli że nie mogą z tym nic zrobić i odesłali mnie do producenta Lenovo. Telefon mam od internetowego sprzedawcy (nie szedł do mnie prosto z Chin tylko na drugi dzień doszedł) więc napisałam do niego bo tam podobno mają tez swój serwis i polecił mi jedynie wgranie nowego oprogramowania i napisał że może wysłać odpowiednie pliki z instrukcją. Na razie czekam i dalej nic nie dostałam. 
    Widzę, że w tym dziale wiele osób się zna na tym modelu, więc chciałam zapytać co i jak powinnam zrobić. Widzę tutaj kilka poradników o wgrywaniu nowego softu do mojego modelu ale jako że jestem kobietą i nie za bardzo się na tym wszystkim znam i ogólnie na tym słownictwie technicznym to mało co rozumiem i nie wiem od czego mam najpierw zacząć tak aby wszystko było dobrze i żeby nic jeszcze bardziej nie zepsuć w telefonie. Proszę o radę od czego mam zacząć, na co powinnam najpierw zwrócić uwagę itp

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam :)

Edytowane przez Luxaria

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

Telefon w chińskiej wersji nie radzi sobie z danymi o APNach Plusa odczytanymi z karty SIM. Trzeba zmodyfikować ustawienia APN.

Zakładam, że masz ROM Baralajbiego.

Mobile Network Settiings > Acces Point Names. Jeśli nie ma tu APNu Plusa to z przycisku Menu wybierz "Reset to default". Powinny się pojawić. Jeśli nie, to wyjmij kartę SIM, zresetuj telefon. Włóż ją ponownie i włącz telefon.

Jak już będzie APN Plus, to zmień pozycje:

Name: Plus

APN: plus

Authentication type: PAP

APN type: default

Potem menu w prawym górnym rogu (trzy kropki): Save

Powinno ruszyć.

Aha, i koniecznie zmień tytuł wątku. Jest niezgodny z Regulaminem.

[Dodano: 19 lipiec 2016 - 14:32]

Proszę o radę od czego mam zacząć

Jeśli wszystko działa tak jak powinno, to nic nie rób. Po co?

Edytowane przez awygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To z MNS nie pomogło. Dalej nic. Ogólnie jak włożę nawet kartę z orange to też mi nie znajduje apn, nie da się dodać i nie ma internetu

Edytowane przez Luxaria

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    To z MNS nie pomogło
    MNS? Co to takiego?Jaki masz ROM?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sensie chodziło mi to to "Mobile Network Settiings > Acces Point Names. Jeśli nie ma tu APNu Plusa to z przycisku Menu wybierz "Reset to default" że nic się nie pojawia.

Mój ROM to baralajbi+jdstar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

Nie rozumiem tego. Zmiana Network Mode spowodowała że zniknęły APNy?

polecił mi jedynie wgranie nowego oprogramowania
    Jeżeli już się na to zdecydujesz, to sugeruję jednak oryginalny rom. Jest obrzydliwie nudny, bo wszystko na nim działa, nie ma żadnych niespodzianek:

http://forum.android.com.pl/topic/285871-instalacja-oryginalnego-romu-row-s143/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma nic na liście apn, gdy zmieniłam telefon na karte i ustawiłam preferowaną sieć 4g plus.

Nie wiem czy chce się na to decydować, wgranie nowego softu zostaje wtedy kiedy żadne inne sposoby nie pomogą. Jeżeli to konieczne to nie mam wyjścia. 

Tak samo nie wiem, czy czekać aż życzliwie mi odpiszą z tego sklepu skąd zamawiałam telefon czy wziąć sprawy w swoje ręce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

czy czekać aż życzliwie mi odpiszą z tego sklepu skąd zamawiałam telefon czy wziąć sprawy w swoje ręce
    Odesłać im z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy, zgodnie z Art. 560. § 1. k.c.:

„Jeżeli rzecz sprzedana ma wadę, kupujący może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, chyba że sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla kupującego wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona lub naprawiana przez sprzedawcę albo sprzedawca nie uczynił zadość obowiązkowi wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wady.”

Oczywiście na ich koszt, albo z rachunkiem za przesyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak tak wiem, chodziło mi o to że sprzedawca napisał mi wczoraj że wyśle mi plik z instrukcją wgrania nowego oprogramowania i czekałam ale własnie 2 minuty temu dostałam odpowiedź że jeszcze poleci dziś mi to wysłać. 
    Tutaj też nie wiadomo co mi wyślę i czy mu zaufać czy wyśle mi odpowiednie pliki. Chcę mieć pewność co instaluję i z tym, że nie będzie tych samych błędów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

Czy masz w telefonie recovery (TWRP) odpowiednie do instalacji customowych ROMów? Nie wszyscy sprzedawcy je instalują. Wiesz jak uruchomić recovery?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi