Skocz do zawartości
Kimedis

Telefon 1000 - 1200 do długiego użytkowania, LTE, GPS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nadeszła nieuchronna konieczność zakupu nowego telefonu. Dotychczas jestem użytkownikiem Samsunga Galaxy Ace II i byłem z tego telefonu w miarę zadowolony. Muszę się poradzić przy wyborze nowego, gdyż co drugi mój telefon to niezła klapa (patrz sygnaturka  :) ). Byłbym zadowolony z telefonu który wytrzyma więcej niż dwa lata (tak wiem, że nie można tego przewidzieć). 

Zastosowanie to:

internet

GPS, Endomondo 

okazjonalnie gry ( coś co uciągnie Hearthstone byłoby mile widziane)

aparat - też nie musi być mega super wystarczy przyzwoity

jeszcze rzadziej muzyka

Wymagania 

LTE

2 GB RAM

max 5,2' 

dobrze żeby było

szybkie ładowanie

czytnik linii papilarnych

Telefon wolałbym kupić nowy może być na allegro z odsprzedaży. Jak będzie jakiś używany warty zakupu też rozważę. Budżet 1000 - 1200. Im mniej jak zwykle tym lepiej

Praktycznie ograniczyłem wybór do trzech telefonów, LG Nexus 5X, Honor 7 i Samsung Galaxy A5.

Zazwyczaj polecacie w takim przypadku Nexusa 5x, czy problem dotyczący głośników dotyczy tylko muzyki czy również rozmów w nim?

Czy faktycznie Honor 7 ma problem z wydajnością w grach i nie jest polecany do gier?

Czy Samsung A5 2016 faktycznie tak odstaje i jest najgorszym wyborem? 

Jestem dosyć przyzwyczajony do Samsunga i EMUI na pierwszy kontakt wydaje mi się dziwne. Co najlepiej wybrać? Czy jeszcze jakiś telefon rozważyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    XisD

To polecam ci Honor 7 mam niby od 2 dnich i jeszcze go odkrywam, ale gry bateria i sam czytnik jest mega, ledwo dotkne palcem i jest odblokowany :) Jak cos pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus

@@Kimedis

Jeśli telefon ma być na tak długi okres czasu to celuj w coś z czystym androidem, w w/w przypadku na placu boju zostaje Nexus 5X.

Pamiętaj jednak, że...nie ma on slotu na karty micro sd, posiada usb typu c, głośnik jest mocno średni podobnie jak ekran, ale bądź co bądź ma czytnik linii papilarnych, snapdragona 808 i 2gb ramu. Powinien przeżyć ten okres czasu, oczywiście, jeżeli akceptujesz brak slotu micro sd, bo za w/w kwotę to 1199 - nowy 5x ale z 16gb pamięci, albo 32 lecz używany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raven989

Ja również wybrałbym 5X. Honor nie będzie wspierany, oficjalne wsparcie to porażka. No i EMUI do którego, jak sam pisałeś - trzeba się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rain?

Dołoz 100 i poluj na używane s6, zdecydowanie najlepszy wybór.

Sensowna alternatywa będa też pozostałe flagowce z 2015

Tapnięte z G5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@deus 

Mój Samsung Galaxy Ace II używałem 4 lata do teraz będąc na Androidzie 2.3.6. Ostatnio byłem pooglądać te telefony w sklepie i najbardziej mi chyba przypadł do gustu A5 2016, lecz pewnie jest to przyzwyczajenie do Samsunga i przycisków funkcyjnych. Bo w robocie ostatnio dostałem LG Spirit i jeszcze się do niego nie przyzwyczaiłem.

@@rain?

Też patrzyłem na S6, ale z tego co widziałem to chyba z 1400 trzeba mieć żeby sensowny upolować.Nie lepiej A5 2016 nowy? Chyba za  1100 się go znajdzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam, chciałbym podpiąć się również do tematu, sam własnie zamierzam się przesiąść z Samsunga Ace 2, na coś nowego...zastanawiałem się nad LG Nexus 5X i Honor 7, czyli nad tymi podanymi powyżej. Wymagania mam bardzo podobne, też chciałbym, aby smarfon przeżył jak najwięcej.

Co do poruszonego wątku:

Honor nie będzie wspierany, oficjalne wsparcie to porażka

O jakie wspieranie chodzi, bo nie wiem za bardzo o co chodzi?

celuj w coś z czystym androidem

Tutaj chodzi o to, że Nexus 5x, będzie miał mało zainstalowanych aplikacji już na początku użytkowania? A Honor 7 będzie miał ich zdecydowanie więcej, bedą one zamulały system i nie będzie ich sie dało usunąć, tak jak niektórych w moim ACE 2?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arus082

@up nie... Nexus 5X po prostu jest bez żadnych nakładek i innych dypereli od producenta, jest goly android bez niczego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raven989

@@kamil1404

O wspieranie systemowe, czyli aktualizacje Androida prosto od firmy Honor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak s6 to telefon nie dla mnie. Zbyt mało wytrzymały. A jak ma się porównanie pomiędzy A5 (2016) a S5. Jest jeszcze sens kupować s5. Jeśli tak to za ile?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi