Skocz do zawartości
Sekstus

Udostępnianie internetu z telefonu i5700 Spica na tablet lub PC

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że temat niejednokrotnie poruszany opisywane itd ale różnice są w szczegółach typu jądro, rom itd. co nie do końca dokładnie rozumie a do wymiany telefonu zostało mi ok. roku.

Pewnie jak ja bym się za to zabrał skończyło by się katastrofą, czyli rzutem do kosza

Zależy mi na możliwości udostępniania Internetu z telefonu na Tablet z Win 7 przez BT lub WiFi, oraz na PC przez USB lub BT

A może któryś z forumowiczów zna kogoś w okolicach Katowic kto odpłatnie by mi to zrobił, w servisach nie bawią się w takie rzeczy , przynajmniej w tych do których dzwoniłem

Pozdrawiam

Edytowane przez Sekstus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kolego to nic trudnego.. Wystarczy że zrobisz root telefonu i już będziesz miał dostępną aplikację wifi tether for root user.. Wystarczy kliknąć start i już telefon służy za router, możesz zmieniać nazwę sieci, dodawać zabezpieczenie WEP i inne cuda

Zapoznaj się z tym tematem i wszystko będzie jasne :)http://forum.android.com.pl/f132/aktualizacja-softu-przez-odin-oraz-root-lk-2-08-dla-spicy-8876/

Nie śpiesz się rób krok po kroku :) Na pewno się uda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niby proste, i tak jest w istocie wykonalem po pkt po pkt , telefon nawet działa ale wifi tether już nie. Teoretyczne jest zrootowany / serwis uaktualnił oprogramowanie do najnowszego , teraz ja do NUMER WERSJI zgodny z aktualizacją na podanej stronie

Ale do końca nie wiem o co w tym chodzi. Wolał bym by ktoś znający się na rzeczy zrobił to poprawnie czy możecie kogoś polecić w okolicach Katowic, oczywiście odpłatnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli masz wgrany czysty najnowszy soft przez serwis to na bank nie masz roota. Musisz go wykonać przy pomocy programu odin,

1. sprawdzasz wersje softu jaki masz czy jest wystarczający do wgrania roota

2. instalujesz sterowniki do tel

3. Włączasz Odin i ustawiasz go tak jak jest podane na obrazku

4. Podpinasz tel w trybie download, wchodzi sie do niego na wyłączonym telefonie kombinacją klawiszy zmniejszenie głośności, aparat, czerwona słuchawka.

5. Odin wykrywa tel klikasz start, czekasz 15 sekund i masz roota. Tyle kroków trzeba wykonać żeby mieć roota. Po to są poradniki żeby zrobić to samemu za darmo. No ale jak nie czujesz sie na siłach to nie kombinuj.

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda na to że wifi tether... ruszył , sprawdze fizycznie jak kurier dostarczy tablecik

Jeszcze jedno , czy można, jeżeli tak to jak udostępnić net na PC kablem przez USB, ale nie przez PdaNet (koszt 3 stanowisk to ok galaxy mini). Oczywiście wifi tether z opisów umożliwia łączenie przez BT, ale z opisów wynika również że ciągnie z baterji jak /nie napisze co :)/. Chodzi mi o udostępnienie awaryjne jak wysypie się dostawca co się czasami zdarza, przy PC- Telefon i tak mam podpięty przez USB ładując ją więc w razie awari przyjemnie było by coś włączyć i udostępnić net od operatora komórkowego np. SE C902 w tym zakresie przez BT zadziwił mnie pozytywnie net szedł pełne 2MB, - taka dygresja

Wiem pisze jak maniak internetowy, ale to taka ukryta potrzeba ale jak się ujawni przez zaniedbanie zabezpieczenia technicznego, niedawno sporo mnie kosztowało

Ostatecznie zawsze można kupić np galaxy mini z froyo

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi