Skocz do zawartości
puter

Kalibracja baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciało mi się sprawdzać bo musiałbym reinstalować swoją zabawkę ale tak sądziłem, niemniej dzięki za info :) Powinien to również przeczytać każdy kto tak się obawia o swoją gwarancję...:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej. Moje pytanie dotyczy tego tematu, ale konkretnie o jeden z wcześniejszych postów. Otóż, interesuje mnie, czy można bezpiecznie usunąć plik /data/system/batterystats.bin? Mam roota, oraz wgrane programy pozwalające na dowolne usuwanie plików, w tym systemowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Drizzt

Możesz bezpiecznie usunąc, system wytworzy nowy plik. Tylko przed usunięciem bateria ma być naładowana na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hej. Moje pytanie dotyczy tego tematu, ale konkretnie o jeden z wcześniejszych postów. Otóż, interesuje mnie, czy można bezpiecznie usunąć plik /data/system/batterystats.bin? Mam roota, oraz wgrane programy pozwalające na dowolne usuwanie plików, w tym systemowych.

Właśnie na tym polega cała zabawa w kalibrację...:) Usuwając ów plik system stworzy go sobie na nowo w oparciu o dane jakie wyciągnie z baterii, dlatego właśnie usuwając powyższy baterię należy mieć naładowaną do pełna. Swoją drogą skoro system opiera się na danych zawartych w tym pliku czy próbował ktoś rozpracować informacje tam zawarte celem "oszukania" systemu...? Może i piszę banialuki bo przecież pojemności baterii się tym nie zwiększy niemniej może coś można by "poprawić"...?:)

---------------

To było głupie :P znalazłem odpowiedź na xda w poruszonym przeze mnie zagadnieniu i już wiem, że nici z tego...:) gdyby kogoś interesiło do poczytania link

Edytowane przez sirmordzia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK, tylko jak usunąć ten plik? Jak wspomniałem mam roota, ale gdy usiłuję usunąć wspomniany plik /data/system/batterystats.bin to program pozwala mi jedynie "zaptaszkować" folder "data", a do wyboru mam wiele opcji: usunięcie całego folderu "Data", spakowanie go, itd., itp. Nie mogę jednak wejść do samego folderu "data", w którym ukryty jest ten cholerny plik "batterstats.bin".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki program? Użyj root explorera, na pewno da radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie o to chodzi, że próbuję usunąć ten plik root explorerem. Telefon mam zrootowany. Mogę zaznaczyć cały folder "data" do usunięcia, ale nie mogę wejść do niego, by usunąć wymieniony plik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to nie możesz wejść do folderu? Jak wchodzisz to widzisz pliki w nim? Jest to co najmniej dziwne.

EDIT

Zamontowałeś system plików jak R/W (za pomocą przycisku do góry po prawej "Mount R/W")?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm... Sprawdzam... i wreszcie jest! OK. Dzięki za pomoc. Leci browar!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hanus

Wiem,żęto dział ACE, ale mój GIO to prawie to samo :P Więc tak: Po skalibrowaniu baterii telefon spokojnie wytrzymał 2 dni, wytrzymałby nawet 3, ale pograłem sobie trochę na nim.

Ale dzisiaj bateria znowu ucieka bardzo szybko. Telefon odłączyłem o 6 rano i do tej pory leżał bezczynnie, a poziom baterii spadł do 75%. Czym może być to spowodowane? Po kalibracji wszystko było tak jak powinno być, a po kolejnym ładowaniu wszystko spieprzyło się tak jak było wcześniej. Pliki battery stats usuwałem przez CWM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi