Skocz do zawartości
sodkos

Zenfone 5 - Android nie chce się załadować

Rekomendowane odpowiedzi

sodkos

Witam.

Przychodzę tutaj po (niestety) nieudanej próbie wgrywania custom ROMu. Mianowicie próbowałem wgrać ROM z tego poradnika http://forum.xda-developers.com/zenfone-5/development/resurrection-remix-zenfone-5-t3185403 i w kroku trzecim napotkał mnie problem - w TWRP dostałem kilka błędów i na końcu "device or resource busy". Skoro instalowanie tego ROMu nie chciało się rozpocząć, to postanowiłem wyłączyć telefon przytrzymując Power Off przez kilka sekund. Uruchamiam na nowo telefon, jest logo Androida i... zamiast zacząć się ładować, telefon restartuje się i wywala mnie do TWRP. Pomyślałem, że mogło się coś z ROMem stać po tej nieudanej instalacji, więc pobrałem innego - "UL-ASUS_T00F-TW-3.24.40.87-user.zip" - z zamiarem zainstalowania go. Niestety, nie mogę zmountować nic z poziomu TWRP (wcześniej ta opcja działała jak pobierałem tego drugiego ROMa, Windows instalował jakieś sterowniki i nagle kicha - przestało wykrywać napęd) w celu wrzucenia ROMa na kartę MicroSD. Sprawdzałem pod innymi portami USB, zamierzam jeszcze na Linuxie sprawdzić, wtedy dam edita. Reboot z poziomu fastboot i TWRP też nie powoduje ładowania się systemu.

I co ja mogę w tej sytuacji zrobić?

Model telefonu: Zenfone A501CG

EDIT: na Linuxie wykrywa pamięć, spróbuję wrzucić tego drugiego ROMa i go zainstalować.

Edytowane przez sodkos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi