Skocz do zawartości
BezNakładki

Telefony bez nakładki: Nexus 5X vs Moto X Style

Nexus 5X vs Moto X Style  

6 użytkowników zagłosowało

1. 1. Który telefon będzie lepszym zakupem?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam duuuuży dylemat, interesują mnie 2 modele: Nexus 5X & Moto X Style.

Co mnie przekonuje do Nexus 5X - wiadomo to Nexus 100% czystego Androida i aktualizacje w pierwszej kolejności, dodatkowo czytnik linii papilarnych, dioda powiadomień LED i w sumie to tyle efektu wow.

Moto X Style nie oferuje w 100% czystego systemu, ale nadrabia ekranem 2k 5,7 cala w tak naprawdę malutkiej obudowie, głośnikami stereo, 3GB RAM, slotem SD, aluminiową obudową, lampą LED z przodu.

Trudny wybór, Nexus 5X 16GB kosztuje 1249zł, Moto X Style 32GB + karta SD 32GB kosztuje 1657zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus

@@BezNakładki

Jeśli zadowala Cię Nexus wraz ze swoimi wadami tj. brak slotu micro SD i w tej cenie 16 GB wbudowane pamięci oraz delikatnie mówiąc średni głośnik, usb typu c (kwestia gustu), średnim ekranem i stosunkowo krótkim czasem pracy baterii to wybór wydaje się być po stronie LG.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raven989

No okej, wymieniłeś zalety obu modeli ale co dalej? Abyśmy mogli Ci pomóc napisz, co dla Ciebie jest najważniejsze i których funkcji najbardziej potrzebujesz.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NOTE

@@BezNakładki

Osobiście kierowałbym się ceną i wielkością ekranu. To są według mnie kluczowe cechy przy takich opcjach fonów.

@@deus

Moto też posiada wady ;)

Choćby gorszy aparat, mimo wszystko późniejsze aktualizacje, lekka modyfikacja oprogramowania, co najważniejsze jest też dużo droższy, bateria też szału nie robi 3000 mAh przy przekątnej ekranu 5.7... Oczywiście 5X nie jest też żadnym ideałem (wymienione przez Ciebie wady) :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No okej, wymieniłeś zalety obu modeli ale co dalej? Abyśmy mogli Ci pomóc napisz, co dla Ciebie jest najważniejsze i których funkcji najbardziej potrzebujesz.

Chcę mocnej specyfikacji, ale w niskiej cenie. Ale to chyba nie jest możliwe. Gdyby tylko Nexus 5X był z aluminium i miał 3GB RAM to bym go brał bez zastanowienia.

A jak bym miał kupić Nexusa 6P za 2499zł to już wolę brać iPhone w tej cenie. Jednym słowem Nexusy mają za wysokie ceny. Więc moto X Style to chyba lepszy wybór niż 5X.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raven989

@up

Jeśli dobrze poszukasz i jesteś cierpliwy to czasami można znaleźć 6P poniżej 2000 tysięcy. Co do Twoich wymagań i tych dwóch modeli - procesory te same. Style ma więcej pamięci RAM, ale ma też ekran 2k. Chcesz wydajność za niską cenę, więc kup 5X. 2GB RAM to nie taka ogromna wada, system jest świetnie zoptymalizowany.

Wysłane z mojego Galaxy Note 4 SM-N910F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Moto ma też więcej pamięci i to z możliwością rozszerzenia. Plus dobre głośniki stereo, większy, jaśniejszy i po prostu lepszy ekran. Co ciekawe ma diodę powiadomień, ale fabrycznie niewykorzystaną.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NOTE

@@BezNakładki

Właśnie 5X jest modelem o "mocnej specyfikacji w niskiej cenie". Jaki model ma Snapa 808 w tych pieniądzach w połączeniu z takim aparatem i wsparciem?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arus082

@up i do tego ze słabą baterią, przeciętną jakością dźwięku na głośniku, słabą jakością wykonania i przeciętnym ekranem. No tak :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem oba modele. Do X style wróciłem 3 raz. To  swietny telefon. Nowy z przedłużenia umowy kupiłem za 1200 zł.  Dać za Nexusa 6P ( świetny telefon zresztą) ok 2k/ przy braku rozszerzalnej pamięci i nie pierwszej młodości Snapdragonie raczej się nie opłaca.  X style bije 5x pod każdym względem prócz problemow z odblokowaniem bootloadera, gdyż zostawia ślad, że było grzebane.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi