Skocz do zawartości
Fireproof

Forum strasznie muli

Rekomendowane odpowiedzi

Natan

Nie rozumiem w czym problem. Czy to nie o to się rozchodzi? :D 

Spoiler

zalacznik.jpg

dodano nowa zawartość

@NightmanMob

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Robee

Hej

Od niedawna mam tak, że jeśli wchodzę na forum, to często wybraną stronę wczytuje kilkadziesiąt sekund, do minuty. Nie jest to wina internetu, bo inne portale wczytują się normalnie, a "forum.android.com.pl" często mieli, mieli i wczytuje dopiero po dłuższym czasie. Na początku już zacząłem myśleć, że mam coś nie tak z internetem, ale okazało się, że inne portale wchodzą szybko.

PS. Jak połączyliście mój wątek z tym, to zrozumiałem, że problem nie jest po mojej stronie:) Miłej pracy:)

Pozdro

Robee

Edytowane przez Robee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

A ja mam pytanie. Znowu są jakieś prace? Bo forum już znośnie chodziło, a dzisiaj znowu lekki przymuł... I to niezależnie czy na wifi czy na danych mobilnych.

Tapatalk + Samsung Galaxy J5 (SM-J500FN)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na obecną chwilę czekamy na odpowiedź z supportu IP.Board. Chwilowo musieliśmy wyłączyć część optymalizacji, by goście od IP.Board mogli zweryfikować z czego wynikają problemy z niektórymi skryptami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kkg

Nie jestem ekspertem od webdevu, ale jak taki płatny, dobrze wspierany skrypt jak IP Board muli to może problemem jest serwer, który nie wytrzymuje ruchu. Można optymalizować i kombinować, ale na dłuższą metę dobrym wyborem byłoby zmienić dostawcę. Są chmury, gdzie można dostosować pod siebie dedyka i dodatkowo zmieniać mu parametry jak potrzeba. Jakaś mocniejsza instancja Compute Engine na Google Cloud spokojnie by pociągnęła to forum nawet z całą masą zalogowanych jednocześnie użytkowników. To nie są duże koszty.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wisin

@Rajjan

Z naszej strony prace się już zakończyły, zostały drobne usprawnienia, funkcje, natomiast w sprawie zamuleń sprawę rozwiązuje admin serwera wraz ze specjalistami z ipb, gdyż nasz serwer spokojnie powinien ogarnąć spory ruch na forum.

Porównajcie sobie prędkość forum jak jest się gościem, a jak jest się zalogowanym użytkownikiem.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@wisin

Mi od wczoraj forum lata więc podejrzewam, że większych problemów nie powinno być już. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@Rajjan Wczoraj było ok. Nie zauważyłem by jakoś zamulało. Działało przyzwoicie :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi