Skocz do zawartości
Poper22

Uchwyt do auta

Rekomendowane odpowiedzi

Skala pokazuje temperaturę jaka ma być w aucie. Z nawiewu leci powietrze o temperaturze ca. 4 stopnie. Musi lecieć zimniejsze powietrze niż zadane, gdyż słońce nagrzewa wnętrze.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cinekpl

Ja to bałbym się chłodzić telefon, moja dziewczyna była w afryce na jakiś tam wyjeździe integracyjnym i wiem że kilka osób pożegnało się z matrycami w sony (wtedy to najpopularniejszy smartfon z certyfikatem IP) , po wsadzeniu ich do wody. Okazało się że na matrycach pojawiła się para. Jak wiadomo, wilgoć na sensorze, skutecznie go zabija. 
    Z klimą może być podobnie. Wg mnie montowanie tel w kratkach to trochę kuszenie losu, a co gwarancja na to... Kto wie :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adtech84

Zawsze można wyłączyć nadmuch w tej jednej kratce. Przeważnie w samochodach punktów nawiewu jest sporo więcej. Teoria z pękaniem szkła też coś nie bardzo mi pasuje (nie neguje że przy zmianie temperatury szkło może pęknąć bo to fakt), jak się ma to pękanie kiedy na szybę auta leci zimne powietrze z klimatyzacji a z drugiej strony jest ona ogrzewana przez słońce? Nie słyszałem o tym aby jakaś szyba tak pękła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@adtech84 dokładnie. Liczę że pierwszy przyjdzie ten co jest na kratkę ale fona można ustawić wyżej ;) bo od jakiegoś czasu ten na szybie mi przeszkadza.

Widziałem jeszcze jak już wspominałem uchwyt na lusterko wewnętrzne, telefon od spodu przylegał - kosztowało chyba między 8 a 15 dolarów.

http://s.aliexpress.com/v6FnmmIB

http://s.aliexpress.com/fumAZ7Nf

Edytowane przez Poper22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adtech84

No taki na lusterko jest całkiem sensowny. Wtedy można sobie ładnie zapuścić kamerę np. z yanosika. Pytanie tylko czy podpisuje do lusterka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@adtech84 tam są podane maksymalne i minimalne wymiary odnośnie lusterek na jakie pasuje. A drugi uchwyt jest zakładany nie na samo lusterko a na jego ramię (tutaj może być problem przy różnej maści czujnikach - u mnie na szczęście jest ramię ale w drugim aucie mam tył lusterka pełen zabudowany i nie ma szans aby tam tak zamontować)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adtech84

@up

O to właśnie mi chodziło. Nie wszędzie się da ale patent wydaje mi się lepszy od montowania na kratkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jeszcze w kwestii montowania telefonu na nawiewie. Jeżeli nawiew będzie zamknięty, to nie ma przeciwwskazań. Jednak pod żadnym pozorem nie można go włączyć gdy pracuje klimatyzacja.

Pomijam już wyswietlacz, bardziej ucierpi elektronika. Gwałtowne schłodzenie gorących połączeń elektrycznych powoduje hartowanie. A co robi hartowana rzecz po uderzeniu? Rozsypuje się ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@umbrzeg - ostatnio kilka razy woziłem go (dodatkowo w etui i blaszka, bo magnetyczny) w taki sposób i na szczęście się nic nie stało. Myślę, że czym innym będzie włożenie mocno rozgrzanego telefonu do chłodni czy właśnie pod najostrzejszy, najchłodniejszy nawiew. Nagle. Czym innym włożenie chłodnego  telefonu pod nawiew i takie korzystanie. Natomiast na przyszłość nawiew będę zamykał, strzeżonego Pan Bóg strzeże - a na razie się nic - całe szczęście - nie stało. 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    om3ga

To mocowanie na lusterko ma jedną wadę, zwisający kabel od ładowarki :P Ja korzystam z Nokia cr-123 i wszystkim polecam. Proste, dobrze wykonane z dobrych materiałów, a cena śmieszna :) Pozdrawiam 

Ps

Z tym chłodzeniem z kratki to też lekka przesada hehe to w końcu nie jest taki strzał, jak np. wsadzając 'rozgrzany do czerwoności' tel do lodowatej wody - wtedy owszem następuje bardzo szybka reakcja i coś tam może klęknąć, ale tak? Poza tym przy włączonym nawiewie tel nie powinien osiągać wysokich temp. a przede wszystkim nie będzie żadnych nagłych jej skoków, ludzie :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi