Skocz do zawartości
Roy

[TUTORIAL] Poradnik odceglania / Downgrade Romu - OnePlus 3

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam problem ale nie wiem czy to już uceglenie Oneplusa, mianowicie chciałem przejsć z bodajże 3.5.5 na Beta 7. Po instalacji przez TWRP zrestartowałem telefon i pojawił się komunikat o koniecznym Factory reset, niestety po nim system wciąż się nie odpala. Usunęło mi wszystko z pamięci wewnętrznej łącznie z backupem :/  TWRP zostalo.  Telefon nie widzi OTG, przed ADB sideload i fastboota próbowałem zainstalowac 3.2.6 lecz przy 50% wyskakuje błąd. Jak postąpić w mojej sytuacji? 

Sytuacja opanowana, pomimo błędu i przerwaniu instalacji przez adb sideload system 3.2.6 uruchomił się ;) 

Edytowane przez wowo2109
    problem rozwiązany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yah2o

Do 7ego punktu 2giej metody odceglania wszystko idzie jak napisane. Jednak gdy naciskam start w MsmDownloadTool to przestaje mi wykrywać urządzenie w aplikacji. W menadżerze natomiast tel jest widoczny. Już nie wiem co robię źle.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

Sprawdz czy po podłączeniu tel do PC w menagerze urządzeń windows nawiązywane jest połączenie na porcie COM.

Przy Porty COM identyfikuje Tobie urządzenie, czy masz znak ?, czy co tam masz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yah2o

Identyfikuje sterownik qualcom9008 więc chyba prawidłowo

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

Ta, teoretycznie stery są zainstalowane bo Com tobie widzi, ale gdzieś jest zgrzyt, że się buntuje.

Pomijam uszkodzenie mechaniczne sprzętu. Nie wiem, czy wykonujesz downgrade ?, czy telefon padł i próbujesz go postawić na nogi ?.

Z tego co śledziłem w wątku na xda to niektórzy mieli jakiej szopki na Win10, jak masz możliwość gdzieś użyć innej platformy np. z Win7 etc to może

to coś da.

Poza tym nie wiem na ile kumasz ADB, bo można też spróbować za pomocą fastboot`a (fastboot flash _.img) tradycyjną metodą po kolej wrzucać .img które są zawarte w paczce z brick toola oczywiście jak Bootloader odblokujesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yah2o

Wszystkie operacje robiłem na win7. A a tel padł przy powrocie do oficjalnego systemu. Bootloader oczywiście odblokowany. Teraz to wygląda tak jakby nie było systemu. Mam dalej dostęp do do trybu recovery jak i Bootloader.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj, również miałem problem z tym, system wykrywal port bez problemu, nie instalowałem wcześniej sterowników. Ale nie chciało ruszyć i wymusiłem zainstalowanie sterowników z paczki która tam była. Do tego jeszcze zmieniłem na najblizszy wolny port, poszło od strzału :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yah2o

Udało się wskrzesić telefon po wielu nie zliczonych instalacjach sterowników. Z kilku źródeł pobierałem. W końcu któreś sterowniki zatrybiły i już dalej poszło bez problemów

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sparda

Koledzy mam ogromny problem. NIe moge postawić mojego 1+3. Probowalem kilkakrotnie metody 2 z mizernym skutkiem bo telefon jak nie wstaje tak nie wstaje. Metode 2 wykonywalem na win10. Sterowniki zainstalowane, msmdownloadtool jako administrator dziala bez zarzutu, wszystko sie flashuje az do zielonych liter. odlanczam telefon i dalej nic, stoi na logo producenta... juz próbowałem chyba z 15 razy i za kazdym razem taki sam efekt. Juz dosłownie brak mi pomysłów. Pomoże ktos z tym fantem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi