Skocz do zawartości
Roy

tutorial [TUTORIAL] Poradnik odceglania / Downgrade Romu - OnePlus 3

Rekomendowane odpowiedzi

Roy

@Sparda

Co się dzieje po podłączeniu tel do PC tak jak do odceglania i naciśnięciu w MsmDownload przycisku Verify ?

Czy tam wywala przy czymś błąd ?

Kolejna rzecz odpala Tobie telefon w trybie bootloadera/fastboot lub recovery ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sparda

Wlasnie ze nie ma błędu. Wszystkie statusu sa na ok. a w trybie bootloadera i recovery odpala, z tym ze bardzo ciężko, tzn. Trzeba przytrzymac dosyć długo power i potem wchodzi w fastboot lub recowery. druga sprawa to nie mozna zainstalować nic przez sideload, tak jakby nie byl wykrywany, aczkolwiek w adb jest dobrze jak wlacze komendę fastboot devices. na. Porcie com tel widoczny jako android fastboot interference czy jakos tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

spróbuj mu tam zmienić sterownik na tym porcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sparda

Probowalem wszystkich sterowników z wątku i dalej nic, chyba ze masz jeszcze jakaś inna paczkę ze sterownikami niz te z postu 1 to bym prosił o upload.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyszukaj w kompie online, nic stąd

Wysłane z mojego Lenovo B6000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

Ja zamiast się głowić co jest powodem tego, że po Brick Toolu nie chce wstać mając dostęp do fastboot i recovery zrobił bym tak,

Masz dostęp  więc,

Odpal tel w trybie bootloadera i odblokuj bootloader, potem wrzuć oficial TWRP https://dl.twrp.me/oneplus3/twrp-3.0.2-1-oneplus3.img.html, w TWRP zrób Wipe wszystkiego,

skopiuj z PC na tel. w trybie MTP (w TWRP) full zip 3.2.8 https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767118691 i zainstaluj.

Edytowane przez Roy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po co full zip 328? Nie lepiej od razu 401?

Oneplus 3 via Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

Ta, 3.2.8, chciałem oszczędzić koledze ewentualnych problemów. Nie mogę przewidzieć jak to się zachowa przy Nugacie i najnowszym TWRP od sparka w obecnym stanie telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja uceglony przywracalem od razu do 400, poszło bezproblemowo z nowym TWRP (data w f2fs)

Oneplus 3 via Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sparda

Powiem tak. Wgralem TWRP no i problem jest taki ze po włączeniu mtp nie da rady wgrać do telefonu zadnych plików. W TWRP mam dziwna informacje ze pamięć wynosi 0 mb, a przy probie wykonania wipe czy factory reset to wywala liczne błędy na czerwono i nie mozna nic z powyższych czynności zrobic. Operacje zakończono błędem. Skontaktowalem sie z servisem OnePlus i miałem zdalna sesje ktora nie pomogła (Urzywaja tej samej metody co w poście 1 - metoda 2). Upierali sie zeby zrobic ja 2 razy - no i zrobiliśmy z mizernym skutkiem. W efekcie czego nastąpiła decyzja ze mój phon leci do Regenesis (wszak uszkodzenie systemu powstało w wyniku aktualizacji z 3.2.8 na 4.0.1 z użyciem stockowego recovery i OTA) na gwarancji. Dzisiaj wysylam, a o końcowym efekcie napisze wkrótce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi