Skocz do zawartości
daniel243

Honor 7 Czy Xiaomi Redmi Note 3 Pro ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuje nowego telefonu, który zastąpi mi mojego Galaxy S4. Telefon ma mieć w miarę solidną baterie i być szybki (bez lagów, szybkie uruchamianie aplikacji) W gry nie gram a jak już to bardzo rzadko w jakieś mało wymagające gry. Na telefonie bardzo często oglądam filmy i surfuje po internecie. Od wyświetlacza wymagam ciepłych i wyraźnych kolorów. Telefon będzie zakupiony w Polsce i chciałbym aby również był serwisowany w PL w razie W.

Znalazłem dwa obiecujące urządzenia mianowicie :  Honor 7 i Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Który z tych dwóch sprawi się lepiej ? Telefon ma mi służyć długo. Kupiłem S4 w 2013 roku i do dziś go mam ale już powoli nie daje rady.

Xiaomi ma lepszą baterię o 1000mAh ale Honor ma szybkie ładowanie więc rekompensuje się.

Jeśli macie również coś ciekawego prócz tych dwóch w rozsądnej cenie do 1300zł to piszcie.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Szybszy będzie Xiaomi bo ma wyraźnie mocniejszy procesor. Pamiętaj, że musisz sam wgrać oprogramowanie. I koniecznie wybierz wersję z 3GB  RAMu - MIUI to bardzo ciężka i zasobożerna nakładka. Główną wadą będzie słaby aparat. Honor to przyjemny sprzęt, działa dość płynnie, ale demonem szybkości po prostu nie jest.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym chyba wybrał redmi, bo tańszy, bo lepszy procek, bo super bateria.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje wam za odpowiedzi. To mówiąc w skrócie mniej zacinającym się i lepszym w surfowaniu po internecie bedzie Xiaomi (po wcześniejszym wgraniu oprogramowania) ?

A co do samego wgrywania znajdę tutaj jakiś poradnik ? Jeszcze jedna sprawa odnośnie gwarancji będę ją mieć ? I jeszcze trzy pytanka odnośnie samego telefonu czy posiada on funkcje szybkiego ładowania ? (inne źródła piszą,że tak a inne, że nie) Tak samo jest z procesorem Note 3 Pro ma Snapdragona 650 czy MediaTek Helio X10 ? A jak z kolorami ? Byłem wczoraj w sklepie zobaczyć z bliska Honor'a 7 i ogółem to ładne ma kolory ale brak im nasycenia. Myślicie, że starczy mi ten telefon na ok 3 lata ? Ta niska cena skądś musi się brać i trochę się boję, że nie starczy mi na długo. Trochę tych pytań jest ale to rozwieje moje wszelkie wątpliwości.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Edytowane przez daniel243

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Na MIUI Polska jest link do softu i instrukcja wgrywania. Zależy gdzie kupisz, ale albo będziesz mieć ogryzek w prywatnym warsztacie w Polsce, albo gwarancję w Chinach. Procesor wspiera szybkie ładowanie, ale Xiaomi zaoszczędziło na reszcie. W zestawie jest dwuamperowa ładowarka, pełne ładowanie trwa 3h. RN3 Pro ma Snapdragona 650. to znacznie mocniejszy układ niż Helio X10. Kolory są dość wiernie odwzorowane, ale nasycenie nie będzie lepsze niż w Honorze. Honor ma znacznie lepszy kontrast co optycznie podbija barwy. Szykuj się na bardzo słaby aparat i jakość wykonania - telefon ma tylko metalowe plecki, szkielet jest plastikowy i trzeszczy. Niska cena bierze się stąd, że Xiaomi nie płaci opłat licencyjnych za patenty (co z kolei wyklucza sprzedaż poza Azją), nie opracowuje regionalnych wersji oprogramowania, nie certyfikuje swoich urządzeń poza Azja, nie zapewnia dystrybucji, serwisu (nie daje pracy) oraz nie płaci naszych podatków.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi