Skocz do zawartości
encart30

N4 potrafi się wyłączyć przy 30% baterii . Po ponownym uruchomieniu bat. 0% Nowa bateria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim Notem.

Mianowicie, jakis czas temu zauważyłem, że w przypadku gdy zostaje mi ok. 30% lub mniej baterii, po wyłączeniu ekranu urządzenie potrafi się wyłączyć, a po ponownym uruchomieniu wskaźnik baterii pokazuje 0%. Myślałem, że problemem jest akumulator- kupiłem nowy ale nie wyeliminowało to problemu. I tak np dziś wracając z pracy uruchomiłem 3g i zacząłem przegladac strony. Bateria zaczęła znikać w oczach- niemalże dosłownie. 1%/kilkanaście sekund. Wczoraj wyczyscilem cache i po cichu liczyłem na to, że problem ustąpi. Macie jakieś pomysły co do przyczyny tego wariactwa? Rom oficjalny 6.0.1.

W obecnej sytuacji jedyna możliwość jaka przychodzi mi jeszcze do głowy ,to przywrócenie ustawień fabrycznych, bo może problemem jest jakaś appka.

post-16294-0-79432800-1470064949_thumb.png

post-16294-0-31687700-1470064966_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Myślałem, że problemem jest akumulator- kupiłem nowy ale nie wyeliminowało to problemu.

Zaczynimy od podstaw, wskaż sklep lub aukcje gdzie zakupiłeś baterię, była ona w opakowaniu bulk czy blister ?

Miałem identyczne problemy, ale zakup oryginalnego akumulatora je rozwiązał, pisałem o tym w temacie zbiorczym dla problemów z baterią w Dyskusji Ogólnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Także ostatnio miałem problem z baterią, jako że mieszkam w UK to kupiłem prosto z samsung UK, zapłaciłem 25£ ale teraz wiem że było warto, telefon znów osiąga czasy jak na początku, nie ma co oszczędzać tych paru złotych

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś też mnie dotknął ten problem, z tym że przy oryginalnej baterii mającej 7 miesięcy. Przy około 20% łup wyłączył się i zaczął ładować od zera...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gemaro

Ja mam w swoim Note 4 to samo. Kupiłem telefon parę dni temu. Zachowuje się tak, że bateria dość szybko schodzi do poziomu 40%. Potem telefon nawet jak jest nieaktywny nagle się wyłącza. Po włączeniu nagle na pasku bateria wynosi 0%. Po podłączeniu ładowarki czasem ładuje od 0 tj. 1, 2, 3% a czasem wraca do stanu od którego się rozładował np 38%. Czy tu powodem jest bateria? Może trzeba zrobić wipe? Kupiłem teraz niestety tylko zamiennik baterii i nie widzę takich problemów, choć też poprzedni użytykownik telefonu mówił, że nie miał w ogóle takich sytuacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@gemaro

Tak zacznij od wymiany baterii, miałem identyczne objawy u mnie wymiana pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie. Mam identyczny problem przy czym wymiana baterii na nową, oryginalną naprawiła problem na 3 tygodnie. Obecnie z nową bateria, kupiona w serwisie Samsung jest to samo. Mogłem zostawić telefon w serwisie na jedynie 5h i dowiedziałem się że może winowajcą być uszkodzona płyta główna. Dodam do tego, że czasami podczas robienia zdjęć obraz faluje. W Listopadzie kończy mi się gwarancja na telefon, więc planuje go oddać we wrześniu więc fajnie gdyby ktoś tu miał podobny problem bo wiedziałbym czego się spodzieeac. Czy wymiany na nowy czy naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i mnie to samo spotkało, telefon ładuje do 100%, odłączam ładowarkę i ciemność, podłączam ładowarkę i pokazuje 80%,

bez zasilacza nie włącze telefonu,

co ciekawe TWRP działa bez podłączonego zasilania i poziom baterii nie spada w oczach.

Edit:

Założyłem nową baterie dzisiaj, problem rozwiązany, swoją drogą dziwne że w 11 miesięcznym telefonie pada bateria.

Edytowane przez radzik2908

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bva
    Dnia 6.08.2016 o 07:25, Ashanen napisał:

Witajcie. Mam identyczny problem przy czym wymiana baterii na nową, oryginalną naprawiła problem na 3 tygodnie. Obecnie z nową bateria, kupiona w serwisie Samsung jest to samo. Mogłem zostawić telefon w serwisie na jedynie 5h i dowiedziałem się że może winowajcą być uszkodzona płyta główna. Dodam do tego, że czasami podczas robienia zdjęć obraz faluje. W Listopadzie kończy mi się gwarancja na telefon, więc planuje go oddać we wrześniu więc fajnie gdyby ktoś tu miał podobny problem bo wiedziałbym czego się spodzieeac. Czy wymiany na nowy czy naprawy.

Czesc, w moim N910F (kupiony w pazdzierniku 2014, dystrybucja niemiecka) mam zarówno problem z wyłączającym się telefonem przy kilkunastu, a czasami przy 30% oraz problem z falowaniem obrazu aparatu. Ten pierwszy problem sprawial, ze telefon sie resetowal i wpadal w pętlę dopoki nie podłaczylem go do ładowarki. Drugi problem z falowaniem ustawal po chwili i wystepowal dosc losowo.

Telefon spakowalem i wyslalem do serwisu, wiec nie wiem jeszcze jaka bedzie diagnoza, ale obie te rzeczy opisalem w formularzu.

Pytanie do Ciebie - miales wysylac swoj do serwisu we wrzesniu, czy dostales juz go z powrotem i mozesz napisac co z nim bylo?

Edytowane przez bva

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 godziny temu, bva napisał:

Czesc, w moim N910F (kupiony w pazdzierniku 2014, dystrybucja niemiecka) mam zarówno problem z wyłączającym się telefonem przy kilkunastu, a czasami przy 30% oraz problem z falowaniem obrazu aparatu. Ten pierwszy problem sprawial, ze telefon sie resetowal i wpadal w pętlę dopoki nie podłaczylem go do ładowarki.

Tutaj rozwiązaniem problemu będzie wymiana baterii na nową i oryginalną, bo objawy na to dosyć ewidentnie wskazują, no chyba, że przedsięwziąłeś już ten krok i problem nadal występował. Ale jak telefon już jest w serwisie trzeba poczekać jaką diagnozę oni postawią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi