Skocz do zawartości
Abudulu

Szybkie spadek % baterii i gorący telefon

Rekomendowane odpowiedzi

Abudulu

Witam, wczoraj zamówiłem nową baterii i myślałem że coś się zmieni a tu żadnych zmian. Po odłączeniu baterii od ładowarki 11% spadło w 15 min przy włączonym samym wifi bez innych śmieci, do tego telefon w górnej części jest ciepły. Czy to może być wina teraz pod zespołów które mogły się złożyć? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Przywrociles ustawienia fabryczne?

Wysłane z mojego LG-D855

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Abudulu

instalowalem nowy rom od nowa wiec sa fabryczne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Instalacja romu nie jest rownowazna z resetem systemu. Dlatego pytam. Jak byl reset to masz uszkodzony sprzet. Na gwarancje oddaj.

Wysłane z mojego LG-D855

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Część po dłuższym użytkowaniu fm 5.3 + xceed jakieś 3 mc i przegadaniu 80godz wychodzacych. Postanowiłem wgrać kernel Gabriel lecz bardzo słaba wydajność jest w Nova 3 zacinalo sie jak scholera więc postanowiłem wrócić na Xceed i po tych zabiegach tel zaczął się nie miłosiernie grzać ibateria schodziła w expresowym tempie. Już nie wspomnę że podczas ładowania tel był taki gorący że ledwo można było go dotknąć. Wczoraj postawiłem Rom na nowo z 5 razy full wipe. Jak narazie wszystko jest dobrze. Fm.5.3 + stock kernel

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Mój telefon to LG G3 2GB. Jakieś 3 tygodnie temu wymieniłem soft w telefonie z androida 5.0 na androida 6.0 V30n-EUR-XX. Telefon został przywrócony do fabrycznych ustawień i wyczyszczony. Dostał też szybką kartę samsung 64GB.

Tydzień temu nagle telefon zaczął rozładowywać się w 3 godziny. Przy czym robi się ciepły po czym przez 2 dni było dobrze i teraz ponownie bateria wytrzymuje 3h. Dodam, że ładuję go teraz kilka razy dziennie...

Nie pomaga wyjęcie baterii, ani restarty telefonu. Najwięcej baterii pobierają Usługi Google... Standardowo bateria trzyma około 30-35godzin przy normalnym używaniu (rozmowy, internet, itd).

Kupiłem nawet nową baterię, ale to nie pomaga. Co może być przyczyną i jak temu zaradzić?

Screeny z zarządzania baterią:

Spoiler

7ac7b5cb66d5.png

Spoiler

25113d50e06f.png

Z góry dzięki za pomoc!

Edytowane przez Levider
    Zdjęcia i Filmy umieszczamy w Spoiler. Proszę o tym pamiętać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@anowak84

16 godzin temu, anowak84 napisał:

Najwięcej baterii pobierają Usługi Google

Sam sobie odpowiedziałeś :) Spróbuj wgrać jeszcze raz ten soft z opcją CSE Flash. Jak nie pomoże to spróbuj ze starszą wersją systemu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Jezeli uslugi google powoduja takie pochlanianie to najpierw proponowal bym odinstalowac aktualizacje tych uslug i od nowa zaktualizować. Po co od razu stawiać system jak jedna tym bardziej doinstalowana aplikacja pobiera baterie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,
    mam bardzo poważny problem... kupiłem LG G3 (chciałem kupić samą płytę główną ale trafiłem w niewiele większych pieniądzach rzekomo w pełni sprawną technicznie sztukę, co jedynie wizualnie widać, że nie specjalnie ktoś dbał o niego ale jest cały...zależy mi na płycie więc to nieistotne), ale ma on POWAŻNY problem - potrafi zjeść ZJEŚĆ 40% baterii w 4.5h przy trybie oszczędzania energii (oczywiście w tym czasie przez ani sekundę go nie użytkowałem, Wi-Fi i dane wyłączone, synchronizacja i wszystko inne również), bez niego jest jeszcze gorzej bo przez całą noc potrafi ze 100% rozładować się do 0 w 7h...
    Problem występuje na dwóch bateriach (obie nie są nowe) i dokładnie tak samo to wygląda czasowo więc odrzucam dwie padnięte baterie tym bardziej, że podczas użytkowania telefon trzyma w miarę normalnie - baterie nie padają w godzinę itp...natomiast zamierzam jeszcze zrobić test ile wytrzyma przy ciągłym użytkowaniu, natomiast mimo wszystko telefon bez Wi-Fi / danych itd nie powinien trzymać kilku godzin nieużytkowania 😕
    Ktoś miał podobny problem? ręce mi opadają bo telefon miał być dla teścia "pod choinkę" a tutaj wyszła *ciach* - dalej będzie musiał bujać się ze starą Lumią..

Spoiler

48388047_894900250712839_42039565095010304_n.png

48398067_235607327160272_3664306483077578752_n.png

48407043_517278745443796_6421022123799609344_n.png

Edytowane przez srbastek
    Połączono tematy, usunięto wulgarne słowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marvo
    Napisano (edytowane)
    W dniu 21.12.2018 o 12:07, SsEeBbEeXx napisał:

Witam,
    mam bardzo poważny problem... kupiłem LG G3 (chciałem kupić samą płytę główną ale trafiłem w niewiele większych pieniądzach rzekomo w pełni sprawną technicznie sztukę, co jedynie wizualnie widać, że nie specjalnie ktoś dbał o niego ale jest cały...zależy mi na płycie więc to nieistotne), ale ma on POWAŻNY problem - potrafi zjeść ZJEŚĆ 40% baterii w 4.5h przy trybie oszczędzania energii (oczywiście w tym czasie przez ani sekundę go nie użytkowałem, Wi-Fi i dane wyłączone, synchronizacja i wszystko inne również), bez niego jest jeszcze gorzej bo przez całą noc potrafi ze 100% rozładować się do 0 w 7h...
    Problem występuje na dwóch bateriach (obie nie są nowe) i dokładnie tak samo to wygląda czasowo więc odrzucam dwie padnięte baterie tym bardziej, że podczas użytkowania telefon trzyma w miarę normalnie - baterie nie padają w godzinę itp...natomiast zamierzam jeszcze zrobić test ile wytrzyma przy ciągłym użytkowaniu, natomiast mimo wszystko telefon bez Wi-Fi / danych itd nie powinien trzymać kilku godzin nieużytkowania 😕
    Ktoś miał podobny problem? ręce mi opadają bo telefon miał być dla teścia "pod choinkę" a tutaj wyszła *ciach* - dalej będzie musiał bujać się ze starą Lumią..

Pokaż ukrytą zawartość

48388047_894900250712839_42039565095010304_n.png

48398067_235607327160272_3664306483077578752_n.png

48407043_517278745443796_6421022123799609344_n.png

Ja miałem podobny problem tyle że telefon schodził z w 6h na około 25-30%, co dziwne... wymieniłem baterie na starą i trzyma juz nieco lepiej. W dodatku poblokowałem powiadomienia i zatrzymałem działanie niektórych z aplikacji które zaśmiecają telefonie (Goodie, Aliexpress itd) i juz trzyma wszystko całkiem nieźle... tzn no jak dawniej. Przypuszczam że przywrócenie ustawień fabrycznych możę pomóc, bo najcześciej jakieś za przeproszeniem "gówna" mogą wyjątkowo zjadać baterie.

A jeżęli nie to wymiana samej baterii, natomiast mam wrażenie że stare baterie były nieco lepsze od tych które są sprzedawane obecnie. 

Pytaj możę coś podpowiem

Edytowane przez Marvo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi