Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dzidzia_2

Debranding Samsung Galaxy S7/ S7 edge

Rekomendowane odpowiedzi

Dzidzia_2
    Witam wszystkich!

Wczoraj zabrałem się za debranding Samsunga Galaxy S7. Niestety podczas debrandingu poełniłem mały błąd i prawie ucegliłem telefon, dlatego pozostawiam dla potomności poradnik krok po kroku jak go wykonać. Oczywiście sam pomysł debrandingu jest zaczerpnięty od użytkownika @@bladeno1 i wszelkie piwa należą się jemu. Ja tylko spisałem krok po kroku czynności i przy okazji dziękuję mu bardzo za pomoc i zaangażowanie w mój problem :)
    Zaczynamy:
    1. Ściągamy Odin'a i Rom (to jest już specjalnie przygotowana przeze mnie paczka z plikiem PIT) z linków poniżej:          
    Spoiler

Wersja Odina
                                                                                                         ODIN 3.13.1

ROM

https://mega.nz/#!isYRFTpD!kEUEb3awbwalz5TzY55t3GgD6y2ZLzl1l2Yf4kh10os

!!! UWAGA !!! Wersja ROMu powyżej to przygotowana przeze mnie paczka, która zawiera już plik PIT. Wersja alternatywna TYLKO dla tych, którzy chcą sami wyciągnąć plik PIT z ściągniętego z sammobile ROMu lub jeśli powyższy ROM nie chce się rozpakować (uszkodzone archiwum). Jeśli korzystasz z mojej paczki przejdź do punktu numer 2.

- Ściągnij Program do pobierania romów SamFirm:

- Ustaw Program jak na zdjęciu poniżej a następnie kliknij "Check Uptade" oraz "Download"

8.jpg

- Po ściągnięciu romu wypakuj archiwum (otrzymasz 5 plików)

- Skopiuj plik, którego nazwa zaczyna się od CSC

- Zmień rozszerzenie skopiowanego pliku z .md5 na .rar i wypakuj archiwum

- W otrzymanym wypakowanym folderze znajdziesz plik z rozszerzeniem .pit, którego potrzebujesz

- Uprzedzam pytanie, dlaczego trzeba skopiować plik z nazwą CSC... Oryginału będziesz potrzebował w dalszej części do flashowania.

2. Wypakować Odin'a i Rom
    3. Podłączamy telefon kablem do komputera i czekamy aż zainstalują się sterowniki (około 5 minut)
    4. Włączmy Odin'a i dodajemy w nim pliki:
    Pole BL: BL_G930FXXU1APC8_CL7211170_QB8936438_REV00_user_low_ship.tar.md5
    Pole AP: AP_G930FXXU1APC8_CL7211170_QB8936438_REV00_user_low_ship.tar.md5
    Pole CP: CP_G930FXXU1APBD_CL7211170_QB8736715_REV00_user_low_ship.tar.md5
    Pole CSC: CSC_OXX_G930FOXX1APB1_CL7114241_QB8433543_REV00_user_low_ship.tar.md5

1.jpg

5. Klikamy zakładkę "PIT" a następnie OK w oknie z ostrzeżeniem, które nam wyskoczy.

2.jpg

6. Ładujemy plik PIT w okienku po lewej stronie.

Nazwa Pliku PIT: HEROLTE_EUR_OPEN.pit

3.jpg

7. Wchodzimy w zakłądkę "OPTIONS" i zaznaczamy opcję:

- Auto Reboot

- Re-Partition

- F. Reset Time

4.jpg

8. Wracamy do zakładki "LOG".

9. Wyłączamy telefon przyciskiem.

10. Podłączony do komputera telefon włączamy w tryb Download Mode poprzez jednoczesne przyciśnięcie trzech klawiszy (POWER + HOME + VOLUME DOWN)

download.jpg

11. Telefon włączy się w tryb download, teraz klikamy przycisk VOLUME UP, żeby potwierdzić chęć flashowania

download-mode.jpg

12. Czekamy, aż ODIN doda telefon (w polu "LOG" pojawi się napis ADDED! oraz pojawi się port, do którego jest podłączony telefon)

5.jpg

13. Klikamy "START" w Odinie a telefon zacznie ładować pliki

5.jpg

downloading.jpg

6.jpg

14. Czekamy cierpliwie, aż wszystko się nagra a telefon zrestartuje do ekranu powitalnego:

7.jpg

15. Kolejny krok nie jest konieczny, ale ja zawsze po nagraniu wszystkiego na nowo robię jeszcze Full Wipe :)

- Wyłączmy telefon

- Włączamy telefon kombinacją klawiszy (POWER + HOME+ VOLUME UP)

reset.jpg

- Zjeżdzamy klawiszem głośności i wybieramy przyciskiem POWER Opcję Full Wipe

16. Włączamy telefon i cieszymy się XEO bez śmieci operatora ;)

17. Dziękujemy użytkownikowi @@bladeno1

Nie odpowiadam za wszelkie uszkodzenia telefonu. Wszystko robisz na własną odpowiedzialność jak zawsze ;)

Edytowane przez spec-naz1
    Uaktualniono link do ODINA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ściągnąłem soft programem SamFirm. Po wypakowaniu też dostałem 5 plików lecz zamiast ostatniego pliku PIT mam plik HOME_CSC.  Czy z tym Romem to też zadziała ? Co dac do pola "PIT" ? Pokazuje screen z nazwami plików.

post-197488-0-58698200-1459260427_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzidzia_2

Tak. Skopiuj plik z początkiem csc i zmień rozszerzenie tego skopiowanego pliku na rar. Wypakuj zawartość i w folderze znajdziesz brakujący plik PIT. Ja przygotowałem już gotowa paczkę żeby nie trzeba było kombinować. Home_CSC jest zbędny a przynajmniej ja go nie używałem.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Dzidzia_2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jurcz

4 razy ściągałem rom z Twojego linku http://serwer1430565.home.pl/internet/galaxy_s7/XEO-SM-G930F.rar

Za każdym razem przy próbie rozpakowania wyskakuje:  błąd w pliku archiwum;  błąd sumy kontrolnej;  uszkodzony nagłówek

Edytowane przez jurcz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzidzia_2

4 razy ściągałem rom z Twojego linku http://serwer1430565.home.pl/internet/galaxy_s7/XEO-SM-G930F.rar

Za każdym razem przy próbie rozpakowania wyskakuje:  błąd w pliku archiwum;  błąd sumy kontrolnej;  uszkodzony nagłówek

Zaraz to sprawdzę. Może źle na serwer się wrzuciło ;)

Faktycznie jest jak mówisz. Zaraz wrzucę nowy plik oraz dodam linki Na Mega, ale muszą się wrzucić, więc proszę o kilka godzin cierpliwości ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niestety

mialem chwilke, zaciagnalem i..........

blad w naglowku rar'a ;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzidzia_2

Ściągnąłem soft programem SamFirm. Po wypakowaniu też dostałem 5 plików lecz zamiast ostatniego pliku PIT mam plik HOME_CSC.  Czy z tym Romem to też zadziała ? Co dac do pola "PIT" ? Pokazuje screen z nazwami plików.

Dodałem informację jak wyciągnąć plik PIT z romu w pierwszym punkcie.

[Dodano: 30 marzec 2016 - 11:19]

niestety

mialem chwilke, zaciagnalem i..........

blad w naglowku rar'a ;(

Tak wiem, już wrzucam pliki na mega oraz jeszcze raz na serwer. Będą do wieczora na bank ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    VstOne

Która wersja SamFir  jest wlasciwa bo sa rozne z tego co widze... ????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzidzia_2

Która wersja SamFir  jest wlasciwa bo sa rozne z tego co widze... ????

Sciągnij przez program z linku lub paczkę z linku z pierwszego posta bo właśnie zaktualizowałem linki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi