Skocz do zawartości
zenonPorada

Problemy z łączeniem z bluetooth - telefon nie pozwala na połączenie?

Rekomendowane odpowiedzi

Bluetooth mam ciągle włączony. Od pewnego czasu G3 nie pozwala na łączenie się do niego słuchawki Bluetooth. Dlaczego sądzę, że problem jest w G3? Bo po restarcie Bluetooth w telefonie słuchawka łączy się automatycznie. Łączy się również, gdy kliknę Bluetooth na ekranie połączenia. Wygląda to tak jakby fon musiał mieć pokazane, że ma korzystać z BT, ale to nie tak ma działać, bo działało automatycznie na poprzednim fonie jak i na tym.

Ponowne parowanie nie pomaga, i tak po pewnym czasie problem wraca.

Pokojarzyłem sobie to jakoś z eksperymentami ze Smart Lock, gdy dodałem słuchawkę do zaufanych urządzeń, ale usunięcie jej nic nie zmienia. Problem powtarza się czy jest zaufana czy nie.

Gdzie przyczyna? Jak rozwiązać? Nie po to jest słuchawka, by wymuszać w fonie połączenie z nią...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@@zenonPorada

Jeżeli masz Yanosika to go odinstaluj. Ostatnio są problemy z nim, blokuje oraz sam się włącza. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam Yanosika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@@zenonPorada Zrób HR. Jeżeli nie pomoże instalacja romu od nowa. Jeżeli problem dalej występuje pisz do LG Support. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krzychy

@@zenonPorada

Odparuj słuchawkę, wejdź w Smart cleaning, wyczyść pliki tymczasowe.

Potem ponownie dodaj do powiązanych urządzeń.

Ja tak miałem ze słuchawką Nokia.

Nie chciała łączyć się automatycznie.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już to wczoraj robiłem (tylko nie pamiętam czy w tej kolejności), ale problem się powtórzył. Dziś ponowiłem w Twojej kolejności, zobaczymy czy zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam.

Mam problem z słuchawkami bluetooth. Gdy łącze się telefonem z słuchawkami, pokazuje "połącz w celu wykonywania połączeń głosowych" i nie można odtwarzać muzyki. Po naciśnięciu ustawień urządzenia nie pojawia się opcja multimediów. Gdy uruchamiam telefon ponownie, problem znika. Wie ktoś co może być przyczyną ?

Spoiler

Screenshot_2017-03-03-16-37-31.png

Edytowane przez Levider
    Grafikę wstawiam w spoiler po przeniesieniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ja też mam problem z bluetooth. Słucham muzyki w samochodzie przez a2dp, jak wyjdę z zasięgu radia (załóżmy, że radio włączone zostaje bo ktoś siedzi w środku) i wrócę to telefon nie połączy się automatycznie z odbiornikiem. Denerwujące to trochę. 

Drugi problem irytuje jeszcze bardziej, mianowicie samoistnie włączający się bt w telefonie. Bywa, że ikonka na pasku pojawi się tylko na chwilę, ale bywa że muszę sam ją wyłączyć. Na pewno nie jest to przypadkowe włączenie bo widzę to np. czytając coś (bez znaczenia czy chrome, czy apka z wiadomościami). Próbowałem hr (nawet 2 razy, raz z telefonu, raz z menu przy restarcie), czyściłem wszystko co widziałem z związanego z bt, roota nie posiadam, janosika nie instalowałem. Miał ktoś podobnie? 

O kurcze, zrobiłem przegląd aplikacji i jednak był yanosik, nie używany ale zainstalował się z kopii zapasowej na koncie Google. Może to będzie to. 

Edit: wygląda, że to było to. Araa dzięki za informację. Ikonka się więcej nie pojawiła, w samochodzie połączenie nawiązane automatycznie, a i bateria jakby trochę wolniej się rozładowywuje. 

Edytowane przez Szakal1979
    yanosik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andyet
    Napisano (edytowane)

Witam,

Posiadam telefon LG G3 D855 oraz słuchawki bluetooth Sony MDR 100 ABN i mam problem ze sparowaniem urządzeń, a dokładniej telefon nie widzi w ogóle słuchawek. W komputerze stacjonarnym mam dokupiony zewnętrzny bluetooth i wszystko działa prawidłowo, a telefon nic, restartowałem go itd. itp., ale nie pomogło. Soft ma oryginalny najnowszy marshmallow bez brandu, telefon bez problemu paruje się z komputerem. Czy ktoś wie o co może chodzić?

Edytowane przez andyet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi