Skocz do zawartości
karbon222

Moto G LTE 1st gen - Problemy I/O Error, data error

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie i Panie mam do was pytanie odnośnie problemów z Moto G.

Dodam że z telefonem do czasu 2 lat nie miałem żadnego problemu, gwarancja skończyła się w czerwcu.

Mam zamiar kupić coś i tak nowego, aczkolwiek słuchawkę chciałem przekazać innej osobie ale w tym przypadku chyba nie da rady.. 

Otóż problem wygląda tak iż telefon działa bezproblemowo różnie nie ma reguły tydzień, 3 dni, 4 dni..

A nagle albo się wyłączy albo zaczną wyskakiwać z aplikacji informację że usługa została zatrzymana itd.

Co dziwne nie dotyczy to każdej apki, niektóre działają a część wyrzuca te błędy.

Przez co nie można odpalić apek...

Oczywiście wówczas decyduje się na reboot i wtedy system już się nie uruchamia albo raz się uruchomi ale wszystkie aplikacje znikają i jest system bez apke albo od startu wyrzucający błędy.

Co przetestowałem:

-Stockowy soft  5.1.1 wrzucony przez mfastboota, stockowe recovery, 

-stockowy z twrp rozne wersje od 2,8 do 3.0.2

-customowy soft z twrp.

- obecnie jestem na RR remix 5.7.1, soft jest fajny i mogę jakoś bo resetach zainstalować na czysto..

- telefon bez karty SD,

-telefon z kartą SD jako rozszerzoną pamięcią myślałem ze może jak użyje sd jako wewnętrznej to zniknie problem aby system nie korzystał z uszkodzonej wewnętrznej pamięci ale nic z tego..

Tak więc obecnie telefon działa ale podejrzewam że nie długo znów się wysypie..

Co ciekawe jak telefon się wysypie to nie mogę go sformatować do zera.. 

Trzeba kombinować wyłączać uruchamiac w twrp próbować robić wipe wszystkiego itd. i po kilkunastu próbach uda się wszystko sformatowac w twrp, zrobić check partition i jakoś można zainstalować system na świeżo.. ale apki trzeba od nowa instalować i ustawiać.. kopia partycji nie ma sensu bo pojawiają się błędy przy przywracaniu..

Zrobiłem trochę zrzutów w TWRP jak to wygląda..

Telefon ma uszkodzoną pamieć, jak uważacie ?? Nigdzie chyba w serwisach takich rzeczy nie robią a jak robią to zapewne nie opłacalne..?? choć telefon jest w stanie idealnym..

Może jakoś jeszcze mogę to zweryfikować lub w serwisie mogą, choć tak jak mówię np. teraz działa już 3 dni ok.

post-106970-0-57500100-1470223325_thumb.jpgpost-106970-0-80003600-1470223347_thumb.jpgpost-106970-0-39900100-1470223355_thumb.jpgpost-106970-0-14838600-1470223370_thumb.jpgpost-106970-0-22429900-1470223381_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi