Skocz do zawartości
4imb0t

LG G2 bateria - gdzie kupić i jak rozpoznać oryginał

Rekomendowane odpowiedzi

bykumza

W tamtym roku jak pytałem oficjalny serwis LG o cenę baterii to odpisali mi, że 120zł + 25zł koszty przesyłki

by Tapatalk and Redmi Note 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pepe444

Kontakt z tym "oficjalnym serwisem" to jak rozmowa z debilem. Już prawie tydzień próbuję się dowiedzieć ile kosztuje wymiana baterii, teraz odesłali mnie do jakiegoś "partnera", żebym tam się dowiedział.

Chyba kupię tę baterię, którą poleca kolega wyżej, szkoda mi czasu na ten "oficjalny serwis".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pepe444

Kupiłem i zamontowałem tę baterię z Magboss. Wygląda, że jest dobra, po dwóch ładowaniach (ale niepełnych) AccuBattery pokazuje, że ma 2800mAh, na oko wygląda, że trzyma jak oryginalna. Chciałbym, żeby to była ostatnia wymiana baterii w tym telefonie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mercleb

dobrze wiedzieć, cena trochę spora jak za baterię, powoli sam przymierzam się do wymiany. Na szczęście moja jeszcze wytrzymuje cały dzień mimo swoich prawie 4 lat i co ważne nie robi numerów typu mam 50% ale zaraz nic nie mam i reset telefonu. Myślę. że lepiej dołożyć do oryginalnej (o ile trafi się na taką) jak do wątpliwych zamienników lub tych "oryginałów".

Daj znać jak się będzie sprawować za parę tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pepe444

Wcześniej kupiłem trzy "oryginały" na Allegro, jedna miała pojemność może 30% prawdziwej, grzała się podczas ładowania, nie miała pomiaru temperatury, sprzedawca mnie olał. Druga od innego sprzedawcy od razu miała feler, nie ładowała się do pełna i napięcie bardzo szybko spadało, sprzedawca wymienił mi na inny "oryginał", działała lepiej, pojemność około 2200mAh, używałem jakieś półtora roku, ostatnio postanowiłem wymienić, bo widzę, że działa coraz słabiej. Kosztowały jakieś 60zł, czyli za dwie zapłaciłem 120zł + przesyłka, czyli mniej więcej tyle, ile teraz za jedną.

Od Januszy z Allegro trzymałbym się z daleka, przynajmniej jeśli chodzi o baterie.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podstawa na pewno mieć szczęście dostać dobry akumulator ale też ładować telefon jak jest wyłączony.Jak widzę ludzi co doładowują po 10-20% to potem nie dziwię się co się dzieje z takim akumulatorem.Jeszcze gorzej jak ktoś lubi pograć albo film oglądnąć lub coś przez internet i robi to z podłączonym Power Bankiem to cykle ładowań i rozładowań w ciągu takiego 2 godzinnego posiedzenia idą w dużej ilości dziesiątkach.

Kiedyś chciałem mieć iPhone gdy kupiłem LG G2 ale gdy porównałem sobie ich wygląd i wziąłem do rąk to iPhone był dla mnie jak kobieta z dziurawymi zębami i śmierdzącym oddechem.Chodzi mi o wygląd a nie to jak działał.LG G2 uratował mnie przez wydaniem kasy na kolejny model telefonu ponieważ na niego mogłem sobie zainstalować system operacyjny sam i telefon dostał nowego życia.Po pełnym formacie jakbyś nowy w sklepie kupił jeżeli chodzi o działanie.

Akumulatory w iPhone dopiero teraz zaczynają osiągać poziom jaki LG ma od wielu lat chociażby w takim LG G2.Obecnie wybierając smartfon dla mnie musi on mieć koniecznie ogniwo Li-Pol a jaka jest różnica między tym a Li-Ion polecam lekturę internetu.Jest ona tak istotna , że pewnie do tej pory już bym pewnie nawet przy moim szanowaniu urządzeń wymieniał już akumulator dwu krotnie.

W takim iPhone Xr masz słabszy akumulator od tego co mam w LG G2 a nawet iPhone Xs ledwo co mu dorównuje a Xs Max ma nieznacznie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi