Skocz do zawartości
niice

Kilka pytań o J5 z 2015.

Rekomendowane odpowiedzi

niice

Witam forumowiczów.

I tak jak w temacie mam kilka pytań co do tego fonika. chodzi o model z 2015r.

1. Cz warto instalować na tego fonika apki typu AppMgr,, Clean Menager czy CM Security lub ES menager?

2. Jakie apki najlepiej w nim wyłączyć?

3. Co blokować przy transferze danych by nie pobierało danych w tle?

4. Jak wstawić własne dźwięki do smsów?

5. W jaki sposób najlepiej przyśpieszyć działanie fona?

6. Do czego służy Android System WebView i ANT - i czy warto to aktualizować?

7. Jak długo trzyma Wam bateria?

To chyba na razie tyle, chyba że będę później miał jeszcze jedną serię pytań. Dziękuję za odpowiedzi i porady.

Edytowane przez Fenek
    Poprawiono tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    purebmx

Witaj :) więc tak w skrócie:

1. Broń boże! Telefonik ma standardowy Smart Manager od Samsunga, którego jak skonfigurujesz to będzie okej.

2. Ja osobiście wyłączyłem to co nie używam jak google video, kioski, gry itd. Jeżeli masz soft z brandem operatora sieci np. plus czy play to możesz pokusić się o wyłączenie tego syfu ;)

3. Ogółem jak włączysz ograniczenie danych w tle to chyba większość apek nie będzie działała non stop aż do czasu ponownego uruchomienia i odświeżenia - ale nie mam pewności.

4. Podpinasz kablem telefonik i szukasz folderu notification.

5. Nie używanie żadnych zbędnych programów jak taskkillery, cleanery... ja nawet nie instaluje antywirusa. Android jest postawiony na linuxie i dopóki "nie zaprosisz" wirusa to sam Ci nie wejdzie raczej. Nigdy nie miałem i jakos telefony hulaja elegancko. A używam sporo :)

6. Nie mam dokladnie pojęcia ale zaktualizowalem to chyba raz dla świętego spokoju i świat się nie zawalił, a miejsca i ramu nie ubyło :)

7. Zależy. Na pokemonach czasami 7h przy średnim wyświetlaczu. W domu na wifi przy srednim wyświetlaczu tak z dzień cały. Jeżeli same smsy, messenger i rozmowy w trybie umiarkowanym to czasami nawet 3 dni. Bez trybu oszczędzania energii :)

Jak coś to pytaj dalej śmiało :) piszę krótko i szybko na telefonie ;x

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do punktu numer 6 to wypowiem że nie ma potrzeby aktualizować, służy to do łączenia bezprzewodowego naprzyklad z czujnikiem tętna lub naprzyklad predkosciomierzem rowerowym który ma opcje łączności ant + na codzień więc bezużyteczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niice

Kolejne 2 pytania:

1. Czy w budziku można ustawić drzemkę np. 3x co 10min. a nie co 5 jak jest. Jeżeli tak to gdzie?

2. Czy w wiadomościach powiadomienia można ustawić na wielokrotne co jakiś czas (bo nie mogę znaleść tej opcji), czy tylko jak jest zaraz po nadejściu sms?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    purebmx

1. Co do tej drzemki to nie mam pewnosci... raczej nie, choc zawsze jest opcja wyłączenia stockowego budzika i wgrania z sklepu innego.

2. Oczywiście. Wchodzisz w ustawienia -> dostępność -> przypominanie o powiadomieniach, lub coś w tym stylu. Choć nie wiem czy to przypomnienie jest jedynie jednorazowe ;)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@@niice

ad.1 Nie ma takiej opcji, przynajmniej takowej nie znalazłem.

ad.2 Tak jak pisał @@purebmx możesz sobie ustawić bez problemu powiadomienia dla sms. Jest tam opcja wyboru, co jaki czas ma Ci przypominać o powiadomieniu tj. co 1, 3, 5, 10 czy 15 minut. W ustawieniach w opcji "dźwięki i powiadomienia" masz również możliwość wybrać sobie konkretny dźwięk jaki Ci pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Ja jeszcze dodam od siebie a propo wyłączania zbędnych apek. Zainstaluj sobie package disabler pro z gp (kosztuje 5 zeta, ale warto) i tam wszystkie apki są pokolorowane, w zależności od tego, czy systemowe, użytkownika, czy blotware (a więc takie, które spoko można wyłączyć).

Wysłane Samsungiem Galaxy J5 (SM-J500FN)™

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wolty

1. W opcji drzemka nie masz tej opcji? Co prawda ja mam J5 2016 ale dziwne aby takiej opcji nie było u Ciebie.

Dodałem załącznik.

post-71420-0-88745900-1470574733_thumb.png

Edytowane przez Fenek
    Spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne, ale u mnie też nie ma takich opcji wyboru. Jest tylko wł / wył

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@@wolty

U nas w J5 (2015) jest tylko opcja "alarm wygeneruje dźwięk 3 razy co 5 minut". Nie ma nic więcej.

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi