Skocz do zawartości
niice

Kilka pytań o J5 z 2015.

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam więc zainstalować apke Timely... Tam można ustawić wszystko plus fajne sygnały są...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niice

Witam ponownie i tym razem proszę o wyjaśnienie pewnego zjawiska a mianowicie opcji baterii bo do końca tego nie kumam. czytałem wypowiedzi innych, że przy użytkowaniu telefonu J5 takim czy siakim bateria wytrzymuje tyle innym jeszcze więcej. Chodzi o to, że po moim naładowaniu fona na 100% i przy uruchomionej opcji oszczędzania energii wskazuje szacunkowy czas użytkowania 25 godz. i ileś tam minut a nie dwa albo trzy dni. Przecież producent chyba wie jaki jest czas wytrzymałości baterii przy średnim użytkowaniu fona. Parę lat wstecz jak kupowało się telefon z andkiem wiedziało się, że bateria trzyma np. 4 dni a dziś biorąc telefon człowiek się zastanawia ile to będzie. Dlaczego tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@up

Jeśli chodzi o to "obliczanie czasu działania baterii", to jak dla mnie jest to całkowita porażka. Nie wiem czy tak jest też u innych producentów, ale w tym modelu, coś jest ewidentnie nie tak. U mnie od samego początku użytkowania telefonu, kiedy go naładuje do pełna pokazuje, że zostało mi do rozładowania 48 godzin. Oczywiście jest to nieprawda, ponieważ moja J5 służy mi głównie, jako telefon zapasowy i średnio w jednym cyklu ładowania telefon w stanie czuwania osiąga ok. 7 dni, a SOT ma na poziomie 5 godzin.

Inny przykład wskaźnik pokazuje ok. 13 godzin "działania", więc go nie ładuje na noc, po czym rano po niecałych 8 godzinach snu jest już całkowicie rozładowany. W tym czasie oczywiście jest tylko w stanie czuwania (2G bez wi-fi itp.) i zasięg jest na poziomie 3-4 kresek. Takich przykładów można by podać jeszcze więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Dokładnie. Mi po naładowaniu pokazuje zazwyczaj 52h. Sot mam różny, ale przeważnie też nie mniejszy niż 5h, tyle, że j5 to mój główny telefon. Rekordowy sot miałem ponad 9h, i sam byłem zdziwiony, jakim cudem tyle wyszło. Bateria tak z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że te 2,5 dnia spoko da radę, choć raz i do 5 dni dociągnęła, a 3 czy 4 dni też nie były rzadkością. Problem "15%" jak nazywamy to co @up opisał, jest zmorą tego telefonun od początku. I mimo, że do tej pory było już kilka aktualizacji softa, to nadal istnieje ten problem. Co ciekawe, podobno na cm tego problemu nie ma.

Wysłane Samsungiem Galaxy J5 (SM-J500FN)™

Edytowane przez xperiagosc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niice

Cieszcie się jednemu z Was pokazuje po naładowaniu 48h, drugiemu 52h. U mnie pokazało po naładowaniu ciut powyżej 25h a u córki 17h z małym haczkiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

U to dziwne. Może to od ustawień telefonu zależy, albo od zasięgu czy coś.

Wysłane Samsungiem Galaxy J5 (SM-J500FN)™

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    purebmx

Jak... przecież to szacuje na podstawie uruchomionych w tle aplikacji. U mnie przy naładowaniu do 100% pokazuje jakieś 50h. Gdy włączę pokemony nagle spada do około 25h a po godzinie nieustannego ganiania za pokemonami jeszcze mniej... :P Mi telefon hula od 1d 3h i mam 42% (należy zaznaczyć, że dużo śmigałem przy pokemonach, gdzie one same zużyły 22% + wyświetlacz 28%. Przy dalszym użytkowaniu fona w normalnych warunkach bez pokemonów wskazuje na około 20h dalszej pracy. :)

Nie polecam bazować na kilku programach odnośnie monitorowania baterii bo one przez swoje czynności też ją zużywają. A odnośnie tego co ja mam w telefonie poinstalowanego to już Wam mówię. Na czerwono zaznaczyłem aplikacje, które w SmartManagerze mają zostać non stop aktywne. Na zielono te zoptymalizowane.

Afterlight
    Badoo

Chrome
    Dysk
    Elun (ikony)
    Gmail
    IKO
    Instagram
    Jakdojade.pl

Mapy
    Messenger (google sms)
    Messenger (fejsikowy)

Nova Launcher Prime

Play24

Pokemon GO

Poweramp Full Version

SkyCash

Snapchat

Steam

Storyline Typewriter FlipFont (czcionka)

Sklep Google Play

TalkBack

Tapatalk

TeslaUnread
    Tinder

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niice

Po wskazaniu ponad 25h fakt trzyma mi już prawie dwie doby. Może to dlatego, że pierwsze ładowanie było przy włączonym fonie. Wiele apek też powyłączałem by nie pracowały w tle.

Dodam jeszcze, że zagrałem sobie w jakąś gierkę, która zjadła 4% baterii a w opcjach baterii jest, że zużycie 1% to samo było z odtwarzaniem muzyki 3% baterii a pokazało też, że 1%.

Edytowane przez niice

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    purebmx

Może dane odnośnie drenażu zbierane są i odświeżane co jakiś czas aby właśnie szybko bateria nie spadała. Sprawdź za jakiś czas :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niice

Może dane odnośnie drenażu zbierane są i odświeżane co jakiś czas aby właśnie szybko bateria nie spadała. Sprawdź za jakiś czas :)

Cały czas jest jak napisane powyżej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi