Skocz do zawartości
makarama

Zamulająca się Defy z nowym softem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam wielki problem i nie mogę znaleźć rozwiązania.Gdzie nie wejdę to zawsze dyskusja jest o jakiś problemach dla mnie całkowicie niezrozumiałych: romach, rotowaniu i Bóg wie jeszcze czym.Swiadczy to o tym,że ludzie się tu znają znacznie głębiej na telefonach ode mnie.Ja zaś kupiłem Defy bo mi się podobała i potrzebowałem dostępu do internetu i tyle. Zaczął się pojawiać problem po skończonej rozmowie z zawieszaniem się telefonu.Gdzieś na forum wyczytałem że jest wersja softu 2.2 frojo,która po wgraniu rozwiąże ten problem.Zebym wiedział,że ten rozwiąże,a pojawi się 10 nowych,to bym zostawił tak jak było.

Otóż bardzo wolno reaguje na wszelkie naciśnięcia menu(myśli i myśli),.cały czas wyświetla się wtedy znaczek że użycie procesora 100%.Czasami tak długo myśli,że sam się restartuje, ale to pomaga na chwile.Może ktoś ze znawców tematu,rzuciłby jakieś światło na ten problem (tak jak krowie na rowie) bo ze mnie w tym temacie jest totalny laik i sam nie będę grzebał.Może jak nie ma wyjścia to wrócić to tamtego softu? Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A probowales przywrocic ustawienia fabryczne(znajdziesz w ustawieniach telefonu) / zrobic wipe.

Tapniete z Defy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja próbowałem, nawet kilka razy. zero efektów, wciąż się tnie jak japońskie dziecko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

mam podobnie - z tym że mam Home man z GO Launcherem Ex (sądzę że to najwięcej zżera pamięci). Niepotrzebne widgety odinstalowałem, ale nadal DEFY czasem muli - potrafi się zawiesić podczas rozmowy, albo od tak, w trakcie użytkowania na kilkanaście sekund.

Myślałem nad zrootowaniem DEFY, bo jeśli mam robić wipe to chociaż niech się na coś przyda (irytuje mnie myśl że motoblur działa w tle).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kulfi82

Mnie zapychanie Defy na oryginalnym sofcie pokonało po 2 miesiącach. Przesiadłem się na MIUI i zapomniałem już co to znaczy mulenie. Wam radzę to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie macie czasem karty 16/32gb class 10

Wytapatane z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie macie czasem karty 16/32gb class 10

Wytapatane z telefonu

Na CM'ie nie robi to roznicy bo karty te faktycznie chodza ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie bylo to samo. Mulenie straszne. Telefon wylaczalem codziennie, bo po restarcie na krotko pomagalo. Czekalem na gingerbread z defy+ po PL, ale juz nie wytrzymalem i zainstalowalem CMIUI. Przesiadka jak z malucha do ferrari. Nie ma tam zbednych rzeczy upchanych w pamieci i ma standardowo kilka rozwiazan do ktorych musialem na stockowym froyo instalowac dodatkowe aplikacjie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no i dopadlo mnie to samo...

przesiadlem sie z 2.1 na 2.2.2 bo mialo rozwiazac pare problemow, przy tym czytalem ze ma szybciej chodzic

nie chodzi

zamula. mniej plynnie przewija menu i wlacza aplikacje, pozostaje mniej wolnej pamieci, wczoraj zauwazylem ze nawet po skillowaniu wszystkich niepotrzebnych aplikacji mam 100% uzycia procesora...

do tego zainstalowalo mi pare niepotrzebnych aplikacji jak amazon, myspace, wiadomosci etc...

zasadniczo pytanie:

1.wipe- czym to grozi? telefon trzeba ustawiac od nowa, czy cos jeszcze? daje to cos w tym przypadku?

2. czy da sie odisntalowac niepotrzebne procesy/ aplikacje zintegrowane z froyo? np:

sciagnalem sobie opere mini, program do obslugi plikow, do monitorowania systemu. da sie odisntalowac dublujace sie skladniki zintegrowane z andkiem, ktorych nie bede uzywal, a ktore zabieraja pamiec?

czym?

niby froyo mial przyspieszyc koma, stalo sie odwrotnie, jakas rada jescze na to jest?

jedynie co zauwazylem co na plus to subiektywnie wydaje mi sie ze mniejsze zuzycie baterii jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. wipe czyli powrot do ustawien fabrycznych - kasuje wszystko ale pomaga na krotki okres czasu

2. cos chyba da sie odinstalowac, ale do tego musisz miec uprawnienia roota

Jesli chcesz miec czysty system to poczytaj o miui albo cyanogenmod. Instalacja jest bezproblemowa i trwa doslownie kilka minut, a roznica jest kolosalna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x