Skocz do zawartości
makarama

Zamulająca się Defy z nowym softem

Rekomendowane odpowiedzi

tayjkt

musisz zrobić wipe to Ci pomoże na którki dystans, ale jak po wipe usuniesz niepotrzebne programy to już będziesz miał lepiej działający telefon. Ja programy usuwam titanium backup i nie narzekam jak do tej pory

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pandor

Miałem też problemy z lagującym telefonem, zainstalowałem Quick System Info Pro aby poobserwować jak działa procesor, okazało się że średnio po 1 lub 1,5 dnia nagle procesor wskakiwał na 100% przy 800 mhz czyli kompletnie załadowany i to nie wiadomo czym gdyż ta sama aplikacja w/w w liście procesów nie pokazywała żadnego procesu który zajmował by tyle obciążenia procesora. Najdziwniejsze było to iż pomagało tylko zrestartowanie telefonu, oczywiście po kolejnym czasie 1 do 1,5 dnia znów się tak zaczynało dziać i procesor chodził maksymalnie obciążony - efekt telefon nie do użycia - lagi potworne.

Już też myślałem aby przeskoczyć na MIUI czy CM7 ale, właśnie ale znalazłem na jakimś forum proste rozwiązanie i pomogło i działa do dziś telefon nie restartowany od 5 dni. Wystarczy w menu Aplikacje-->Dla Programistów "zaptaszkować" Debugowanie USB i telefon u mnie od kilku dni działa normalnie, oczywiście drobne lagi się zdarzają bo to już wina Androida i to normalka ale nie mam już sytuacji że telefon jest "sparaliżowany"

p.s. telefon chodzi na Go Launcherze od początku z maksem animacji więc drobne lagi mają prawo wystąpic, soft oryg. Froyo z deodexem wg. FAQ :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktyznie zadzialalo!

mialem wlasnie tak od wczoraj 100% zuzycia

,w tej sekundzie wlaczylem debugowanie usb i zuzycie spadlo do normalnych wartosci!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie i Panie, ja zdałem sobie sprawę że mulenie zaczęło się po zainstalowaniu Fancy Widgets. Odinstalowałem (i zainstalowałem znowu GoWeather - mimo że żre baterię) i... jak na razie wszystko ustąpiło. Nawet zawieszenia na Mouse Trap, które uważałem za przypadłość tej aplikacji.

A już miałem instalować jakiegoś Roma

(nie wiem co się tak przyczepiliście do tych biednych Romów, Rumunki są dosyć ładne :D ).

Ale spróbuję też ten tryb debudowania, może będzie jeszcze lepiej ;)

P.s.: Dajcie znać jeżeli i Wy macie zainstalowane Fancy Widgets i Wam muli system.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam w 100%, włączenie debugowania USB naprawia problem lagowania, zamulania Defy. Problemem jest proces INIT który nie wiadomo kiedy i dlaczego się włącza powodując prawie 100% użycie procesora przez co Defy muli. Ten sam problem maja/mieli użytkownicy Desire HD. Problemem nie jest zbyt mało pamięci RAM w czasie działania kilku programów tylko 100% używanie procesora przez proces INIT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.