Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

kubaaaxd

Bateria i pakiet "kleju" na tył.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Piszę z zapytaniem, przymierzam się do wymiany baterii i jeśli to możliwe prosiłbym o pomoc w wyborze aukcji na której faktycznie kupię oryginalną baterię bo jest tego od groma.

Tak samo pakiet tasiemek z klejem na tył, które dokładnie kupić, bo z tego co patrzyłem jest ich tam kilka i nie chciałbym po prostu kupić złej.

Pozdrawiam serdecznie :)

Edytowane przez kubaaaxd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi bateria padła trzymała max dzień , dziś przyszła nowa ORG> https://magboss.pl/product/show/37638

na tej stronce masz wszystko , taśmy itp :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakupiłem 2 dni temu na allegro, za cenę taśmy znalazłem klapkę już z taśmą, nawet lepiej, bo lśni się niczym nówka, całość wyszła mnie jakoś ok. 55 zł i jak na razie bateria się ładuje, zobaczymy jak będzie chodzić :D

Edytowane przez kubaaaxd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

zobaczymy kiedy klej puści :)

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a co według Ciebie byłoby lepszym rozwiązaniem, kupno samego kleju? na razie się trzyma, pozatym noszę case'a więc za często tylnej części nie widuje :)

Edytowane przez patrikos23
    Nie cytujemy posta poprzedzającego-poprawione. Proszę o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś potwierdza, że w powyższym sklepie bateria jest oryginalna?

Albo inaczej. Jak na allegro odróżnić oryginały? Przecież to, że ktoś wystawi za 50zł o nie znaczy, że to co innego niż te za 8 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    roles

Baterie kupiłem tutaj, http://www.hurtowniagsm.pl/p11055,sony-xperia-z1-compact-d5503-oryginalna-bateria.html

Ale czy to jest oryginał ? , bateria z tego sklepu wygląda tak,

1.

Spoiler

0811a73adb33dbb3med.jpg

2.

Spoiler

dded3e603781c02fmed.jpg

Telefon ma rom Kai 4.4.4 Root i bardzo dużo modów Xposed, do tego cały czas działające Greenify oraz Amplify zamrażające aplikacje i wybudzenia, stamina ciągle uruchomiony, przy dziennej 1,5h godzinnej jeździe gps, wcdma/lte wyświetlacz włączony na auto podświetleniem i  yanosik, do tego łącznie 1h internetów z pakietu i wifi, telefon od rana 100% do następnego dnia do około godziny 16 wytrzymuje. Także wg. mnie bardzo w porządku.

Oryginalna bateria która była w urządzeniu dostała wady pamięci pojemności 100-60% trzymała prawidłowo lecz znacznie krócej niż dotychczas, poniżej 60% większe obciążenie potrafiło wyłączyć telefon gdzie bateria miała 0% .Oryginał wygląda tak.

Spoiler

e0cc693bebfb410fmed.jpg

Różnica pomiędzy dwoma bateriami jest bardzo mała, na zamienniku tylko można dostrzec znaczek R33021 (zdj. 2) Na drugiej stronie zamiennika pomiędzy oryginałem jest tylko różnica w numerze seryjnym. Możliwe że jest to oryginał ale nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na znaczek.

Drobna uwaga przy demontażu anteny NFC, grzać suszarką tak samo jak klapkę i delikatnie odrywać żeby zszedł całkowicie z baterii.

Co do kleju, ja zakupiłem najtańszą klapkę na allegro z klejem, liczyłem że będzie jakaś lipa, ale mogę to teraz potwierdzić, klej na tych klapkach jest bardzo dziadowski, poprawiłem taśmą dwustronną do luster w miejscu NFC bo tam kleju w chińskiej klapce zabrakło, a złącze NFC jest dociskane właśnie klapką. Kolejną większą wadą jest oczko kamery które nie ma pierścienia i zdjęcia z fleszem wychodzą fatalnie (zresztą na oryginalnej nie było lepiej - niebieska poświata), tak to wygląda na telefonie,

Spoiler

cb783c0e8dab4acemed.jpg

to tyle,

pozdr

Edytowane przez patrikos23
    Filmy i obrazy wstawiamy w tagu SPOILER, poprawione. Proszę o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pepes

I jak te wasze baterie ? działają ok ? Jestem w trakcie szukania kolejnej baterii, ostatnio zamówiłem rzekomo nową baterię z demontażu telefonów, które nie trafiły do sprzedaży i tak jak myślałem bateria przyjechała totalnie wyeksploatowana. Więc muszę poszukać czegoś nowego , ale nie wiem gdzie szukać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    roles

Nie wiele minęło ale bateria wciąż działa jak należy ;) , firma magboss będzie miała dostępne baterie do z1 compact, sądzę że będzie to samo co ja kupiłem w hurtownigsm, ponieważ cena podobna, ja bym na twoim miejscu po tym nie wypale z demontażu kupił w jednej z wymienionych firm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te baterie które tu kupujecie i tak są z Chin, wszystkie te firmy psełdo gsm-coś tam coś tam kupują z Chin na aliexpres. Tam taka bateria kosztuje od 6 - 11 $.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi