Skocz do zawartości
Vince96

GPS nie łączy się z satelitami od wersji systemu 4.4.2 do 6.0 - czy ktoś zna rozwiązanie problemu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

problem zaczął się niedawno, jeszcze na andku 4.4.2. Włączałem aplikację jak np. nawigację, GPS-a włączam i nagle okazuje się, że nie potrafi mnie w ogóle odnaleźć. Stwierdziłem - może za słaby sygnał czy coś. Po kilku dniach znowu włączam inną aplikację - też nie może mnie połączyć z GPS(mam dokładność włączoną tylko na urządzenie, czyli korzysta tylko z GPS-a w telefonie). Szukam po forach podobnego problemu. Niczego nie potrafiłem znaleźć, więc stwierdziłem - poszukam kodów do GPS. Znalazłem owy - *#*#1475#*#* - który ma za zadanie resetować GPS-a(bodajże). Uruchamiam ponownie telefon - nadal nic. Wyłączam go, przytrzymuję Volume Up oraz Power aż do momentu, gdy się włączy i znowu wyłączy i włączy. Patrzę, GPS nagle działa. Bez zarzutu, potrafi mnie połączyć w budynku, na dworze - wszędzie. Oczywiście nadal w ustawieniach mam, że GPS mnie znajduje tylko za pomocą urządzenia.

Myślałem wstępnie, że może factory reset lub ogółem wipe pomoże mi w łączeniu się z GPS kiedy tylko chcę, ale nic. Później zaktualizowałem telefon do 6.0. Myślałem, że może MM mi pomoże, ale też nic. Sprawdzam dzisiaj działanie GPS, a tu znowu klapa - nie działa.

Ktoś coś wie? Może się spotkał z podobnym problemem.

Edytowane przez skolsiwo
    Doprecyzowanie nazwy tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi