Skocz do zawartości
IntelCan

telefon do 1300 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio rozglądam się za nowym telefonem bo stary htc one x już nie wyrabia. Szukam czegoś do 1300 zł ale jeśli by się coś znalazło tańszego a równie dobrego to nie pogardzę. Wielkie słowa uznania dla ludzi którzy używają "chińczyki" aczkolwiek ja wole się trzymać z daleka od nich pomimo dobrych recenzji na necie i rosnącej popularności ponieważ potrzebuje telefonu którego bd pewny pod względem działania. To słowem wstępu...

Co potrzebuje:

- dobra bateria

- dobry wyświetlacz od 5' do 5.5' aczkolwiek czym bliżej 5' tym lepiej bo nosze telefon w kieszeni i dobrze by było żeby mi się do niej zmieścił 

- aparat żeby robił w miarę możliwe zdjęcia ponieważ nie robie zazwyczaj zdjęć a jeśli już robie to zdjęcia notatek na studiach

- dobre wsparcie jeśli chodzi o aktualizacje

- mile widziany czysty android 

Tyle mi na razie przychodzi do głowy.

Przeglądam już od dłuższego czasu i do tej pory przypadło mi do gustu kilka telefonów:

Motorola moto x play - aczkolwiek boję się że mi się nie zmieści do kieszeni pomimo że z tego co widze to najmniejszy telefon (nie pod względem grubości) jeśli chodzi o 5.5'

Nexus 5X - tutaj co mnie odstrasza od niego to mała bateria i brak slotu SD

Samsung A5 2016  - brak czystego andka w przeciwieństwie do powyższych

Motorola moto x style - telefon jest świetny tylko co za kretyn wpadł na pomysł żeby mu dowalić 5.7' ekran...  Gdyby miała ekran 5.2' nie pisał bym tego postu tylko bym już dawno miał ją w domu. To jedyne co mnie w niej odstrasza. No i cena ale to nie aż tak bardzo bo wole dodać te 100 czy 200 i mieć telefon na kilka lat

No i to tyle co znalazłem i niestety mam dylemat bo wszystkie są bardzo dobre z tego co widze. Każdy ma wady ale ich sie nie da ominąć. 

Jeśli chodzi o użytkowanie to telefon jest mi głównie potrzebny do internetu, muzyki. W gry raczej nie gram wymagające jedynie co to możliwe że po wakacjach bd chciał coś liznąć androida po javie ale do testowania apek nada sie każdy telefon z tej półki z androidem. Dobrze by było jakby szybko łapał fixa jeśli chodzi o gps no i żeby miał dobry zasięg jeśli chodzi o rozmowy. 

Może mi coś doradzicie którego by wybrać z powyższych lub dacie jakąś inną propozycje której nie rozważyłem a która mnie zaciekawi bo ja już mam szczerze mówiąc mętlik w głowie a jako że nie interesuje się telefonami na co dzień to postanowiłem poradzić się specjalistów,

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Entercode

Nexus 5x co do twoich wymagan powinien byc ok.

CZytnik, swietny aparat, czysty android-plynnosc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GRIZZLY1

Tylko nowe czy używki też?

Poza baterią nexus dobrze się wpisuje w te wymagania no i też usb typ C, o którym musisz wiedzieć (zakup przejściówki usb zwykłe a tym C obowiązkowy)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

Znajomy ma A5 i jest bardzo zadowolony z tego.

Wysłano z Walkman-a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co myślicie o tej motoroli moto x play? Bo w nexusie troche mnie ta bateria odstrasza no i rozmiary ma podobne jak motka pomimo 0.3 cala mniej. Z drugiej strony 5x ma nowszy procek... No i to nieszczęsne usb typu c ... 

Co do tego czy nówka czy używany to może być używany ale tak do pół roku. 

Edytowane przez IntelCan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Entercode

@@IntelCan do mnie ta motka w ogole nie przemawia, glownym powodem jest jej tandetny wygląd. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raven989

No i to nieszczęsne usb typu c ...

Cały czas tego nie rozumiem. To nowy standard i zaraz będzie na porządku dziennym, trzeba to zaakceptować. Choć wydaje mi się, że trzeba będzie czekać na Galaxy S8 żeby wszyscy się do tego przyzwyczaili..

Co do pojedynku X Play z Nexus 5X - jeśli nie grasz w gry, to nie odczujesz aż tak słabszego procesora.

Wysłane z mojego Galaxy Note 4 SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez raven989

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie... "zaraz", tylko że zanim wejdzie to można zapomnieć o pożyczeniu od kogoś ładowarki czy kabla ... a jak wiadomo w Polsce wchodzi wszytko dużo później. Jedyne co przemawia do mnie za N5x  jest to że ma żyroskop i czytnik linii papilarnych który aż tak nie jest mi potrzebny. Motka jest niby grubsza ale dzięki zaokrąglonym plecom wydaje sie być cieńsza od N5x (miałęm w ręku moto x style a moto x play ma prawie tę samą grubość ) . Dlatego mam niezły dylemat bo oba telefony mają coś co nie ma ten drugi :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi