Skocz do zawartości
Łukasz Zybura

nie można poprawnie skopiować plików na kartę micro sd

Rekomendowane odpowiedzi

Problem dotyczy tabletu Sony Xperia Z z systemem lollipop 5.1.1 oraz kartą SD 64 GB kingston. Problem polega na tym, że kopiując przy pomocy kabla pliki video na kartę micro SD nie da się później ich odtworzyć na tablecie. Dzieje się to przede wszystkim gdy kopiuje większy zbiór plików video np. cały sezon serialu. Sam proces kopiowania wydaje się przebiegać poprawnie, pliki są widoczne i mają poprawną wielkość, taką jak na komputerze. Gdy próbuję je później odtworzyć w MX playerze albo jakimkolwiek innym programie video (próbowałem wielu różnych) to albo wyskakuje od razu błąd, że nie da się odtworzyć pliku albo odtwarza pierwsze 5 sekund pliku i wywala błąd... Jednak czasami jak kopiuje pliku pojedynczo a nie zbiorowo to plik normalnie się odtwarza na tablecie z karty sd :) choć to też nie jest reguła bo czasami próbuje kopiować pojedynczo i raz działa raz nie.... Powiem szczerze, że jest to strasznie irytujące i nie wiem gdzie leży problem. Od razu uprzedzam, że na pewno nie jest to kwestia żadnych kodeków bo tak jak wspomniałem raz działa raz nie z przewagą na nie ;) Myślałem, że może karta jest walnięta bo najpierw miałem jakiegoś totalnego no name 64 gb za 15 zł. ale później kupiłem droższego kingstona i to samo się dzieje (wiem, że kingston to nie jakiś high end jeżeli chodzi o karty pamięci no ale litości takie rzeczy raczej nie powinny się dziać nawet na najtańszej karcie). Próbowałem też w obu przypadkach wyciągnąć kartę micro sd i podłączyć bezpośrednio do czytnika w komputerze z przelotką na pełnowymiarową SD i w ten sposób kopiować pliki. Niestety w obu przypadkach wyskakuje komunikat, że karta jest chroniona przed zapisem. To też jest dla mnie nie lada zagadką bo przełącznik na przelotce SD nie jest przełączony na ochronę zapisu... Proszę bardzo o pomoc bo już kompletnie nie wiem co mam z tym fantem zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@Łukasz Zybura

Wyjmij kartę, w czytniku sprawdź ją programem h2testw.

http://forum.android.com.pl/topic/32422-tutorial-h2testw-jak-sprawdzić-czy-moja-karta-sd-to-podróbka/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@dzidexx

Niestety tak jak mówiłem przy jakiejkolwiek próbie zrobienia czegoś za pomocą przelotki na sd wyskakuje błąd, że karta jest chroniona przed zapisem. Nawet nie da się jej sformatować (przełącznik na 100% nie jest przestawiony na ochronę zapisu). Znalazłem nawet taki poradnik w necie jak odblokować tą blokadę zapisu ale niestety nic nie pomagało, ciągle to samo...

@@maxprzemo

Karta SD jest class 10. Pliki wideo w większości poniżej HD w porywach 720p ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@Łukasz Zybura

Jest uszkodzona. Tylko do odczytu.

Na przyszłość: kupuj z pewnych źródeł, najpierw testuj h2testw.

Producenci dają 10 lat gwarancji - nie ma sensu oszczędzać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko dziwi mnie to, że jak karta jest w tablecie i po kablu kopiuje to nagle da się zapisać wtf ? Fakt, że z tą pojemnością jest coś nie halo ale jednak zapisać się da i czasem normalnie odczytuje. Kartę kupiłem na allegro za 50 zl, nie wiem czy to jest normalna cena za taką pojemność czy nie ? Przeczytałem cały ten wątek o tym teście program h2testw i widzę, że ten proceder fejkowania kart jest wręcz plagą. Powiedzcie mi w takim razie jaką kartę kupić 64 GB żeby wszystko ładnie działało, ile taka karta minimalnie powinna kosztować i w jakich sklepach kupować ? Czy jak kupie w media markt, komputronik, saturn to mam 100 pewności ? Trudno już zapłacę za to samo trochę więcej niż na allegro ale przynajmniej nie wdepnę w kolejne g...

Edytowane przez mobopx
    Cytowanie poprzedzającego posta w całości jest niezgodne z regulaminem. Używamy @UP lub @wspomnij (pkt. 4.6 reg.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@Łukasz Zybura

Dowolna samsunga ma 10 lat gwar. Do wymienionych sklepów jeszcze x-kom.

Będziesz miał 100% pewności co do gwarancji.

Każda rzecz może się zepsuć.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, dziś podjadę do sklepu kupić ;) a gdyby nie było Samsunga to Sandisk lub Sony może być ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@Łukasz Zybura

Przecież w każdym z wymienionych sklepów możesz sprawdzić/zarezerwować to co chcesz.

Wg mnie najbardzijej kalkuluje się samsg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hastlo

Witam

Może ktoś będzie mógł mi pomóc tutaj, mianowicie kupiłem kartę 128GB do mojego Samsunga S5 Neo, ale niestety nic na nią wgrać nie mogę, karta jest widoczna w ustawieniach, ale przegrać na nią jakąkolwiek aplikację się nie da, tak samo ze zrobionymi zdjęciami. Wyświetla mi informację że za mało pamięci. Co można na to poradzić? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi