Skocz do zawartości
niice

Zużycie baterii przez sieć (J500F)

Rekomendowane odpowiedzi

niice

Witam forumowiczów.

Tak jak w temacie - chodzi o użycie od ostatniego pełnego naładowania. U mnie Czuwanie sieci (zużycie baterii przez sieć) to 8%, czs działania to 19g 30m, czas bez sygnały to 95%. Chciałem zapytać czy u was też tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@up

Nie za bardzo ogarniam o co tu chodzi :) ? U mnie tak nigdy nie było, ale najlepiej jakbyś wrzucił screen tej statystyki baterii. Ile realnie w ciągu tych 19 godzin "zjadło" Ci % baterii ? . Druga kwestia piszesz "czas bez sygnału" 95 % ? ... mam rozumieć, że przez te 19 godzin 95 % czasu telefon nie miał zasięgu sieci mimo, że karta sim była w telefonie ?.

Dzisiaj ładowałem telefon do pełna i w tej chwili jak sprawdzałem statystyki baterii, to po 7 godzinach od odpięcia ładowarki mam tylko w statystykach "ekran" 1% (używałem telefon około 30 minut) i przeglądarkę z której korzystałem (firefox) też 1 %. Aktualnie mam 96 % baterii.

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niice

@up proszę bardzo - w poprzednim poście podałem statystyki z wczoraj z południa, do wieczora jeszcze wzrosło.A oto screen z dzisiaj:

20gcieg.jpg

i jak znam życie z minuty na minutę będzie wzrastać.

Edytowane przez niice

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@up

Z tego wykresu wynika, że praktycznie cały czas nie masz zasięgu sieci, a widać przecież, że masz bardzo dobry zasięg (4 kreski) :). U mnie nigdy czegoś takiego nie było. Zawsze w opcji "czas bez sygnału" mam 0%.

Może po prostu najpierw uruchom ponownie telefon, może coś się mu "pomieszało" w systemie.

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niice

@up

Właśnie spojrzałem i na razie spadło z 96% na 92%. Ale też zmieniłem wybór sieci z 2G na 3G/2G.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@up

Z jakiej sieci masz kartę sim ?, bo jeśli z Play to możliwe, że telefon często przełącza się między nadajnikami (też innych sieci np. T-mobile), co może prowadzić do tego, że podczas tej operacji może się "zawieszać" i dlatego przez dłuższy czas może być po za zasięgiem. Mam na drugim numerze właśnie Play i musiałem ustawić na "stałe" zasięg z T-mobile, ponieważ często właśnie gubił sieć i szukał nadajników przez co też szybciej schodziła bateria.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niice

@up Mam Orange, ale jak pisałem powyżej miałem sieć ustawioną na 2G ale jak przed chwilą pisałem jakieś 5 min. temu zmieniłem na wybór 3G/2G i jak na razie czas bez sygnału spadł do 90%. Tylko mnie to zastanawia bo zawsze na każdym samsungu ustawiałem zawsze sieć GSM (2G) bo sygnał zawsze najmocniejszy a tu chyba wychodzi, że telefon sieć GSM uznaje jakby jej nie było. Zobaczę co z tego wyjdzie na moim fonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@up

Ciekawe, ponieważ Ja cały czas mam właśnie telefon na 2G :), ponieważ jak sam pisałeś, to właśnie opcja 2G/3G sprawia zdecydowanie więcej problemów z zasięgiem (np. u mnie w domu zasięg 3G to ledwie 1 kreska i przez to telefon często się przełącza na 2G). Uruchomiłeś ponownie telefon ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fenek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    purebmx

Mam pytanie odnośnie tego ustawienia sieci 2g. Czy to wpłynie na to iż stracę internet LTE? Gdzie to się ustawia? Czy to jest ta opcja?

76d00f0a77fc2f6525fab52c313ecfdc.jpg

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi