Skocz do zawartości
aafrica

Smartfon z dobrym aparatem w trybie auto, nowy/używany do 1400 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

bezskutecznie chcę kupić coś co zastąpi mi S2.

Czytam forum, szukam oglądam i tylko utwierdzam się w przekonaniu, że nie ma idealnego smartfona.

Kwota to ok.1000-1400 zł

Zależy mi na tym żeby aparat robił jak najlepsze zdjęcia w trybie auto i filmy 4K. Ekran 5,1-5,5 cala.

Nie gram w wymagające gry.

W związku z tym, że dość rzadko zmieniam telefony fajnie jakby miał 3 GB ramu i 32GB pamięci ( albo 16 i slot na kartę)

Celowałbym raczej w nowe telefony niezbrandowane. Ale nie wykluczam używek. Nie unikam też chińskiej produkcji, ale wolałbym coś bardziej markowego ( dostępnego w elektromarketach). Bardzo dużo serfuje w necie, często korzystam z różnych aplikacji. Muzyki słucham rzadko, ale słucham.

Moje typy:

LG G4- trochę odstrasza mnie słaba bateria i (jak przeczytałem) awaryjność powyżej średniej, ale aparat z górnej półki.

Nexus 5x- design mi nie przeszkadza, słaba bateria, ale czysty android. Niestety aparat bez stabilizacji obrazu. Droższa wersja 32 GB.

Moto X play - tak samo jak Nexus 5x, ale lepsza bateria i również brak stabilizacji obrazu.

samsung A5(2016)- samsungowska nakładka androida i tylko 2GB ram-u. Zresztą nowy A5 jest niewiele tańszy od S6 używany.

Teoretycznie najlepiej byłoby kupić S7, Lg G5 czy inny flagowiec, ale budżet nie ten.

Zależy mi na płynności działania, braku przycinek i ogólnie sprawnie działającym systemie.

Pominąłem Huaweie, Honory i być może inne wartościowe smartfony, bo zawsze mają coś co jest większą lub większą wadą.

Dla mnie dość mało istotny jest design. Bateria też nie jest czynnikiem eliminującym. W dobie smartfonów trzeba mieć w pobliżu ładowarkę albo power bank. No takie czasy. Czy brak stabilizacji obrazu ma jakiś duży wpływ na jakość zdjęć lub filmów?

Edytowane przez aafrica

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Jak masz pewną rękę to nie, choć im mniej światła tym trudniej będzie o nieporuszoną fotkę. Co do filmów to zależy od tego czy jest stabilizacja cyfrowa i jak jest skuteczna. A i optyczna czasami zawodzi jak w G4 - środek jest stabilny, ale boki kadru trzęsą się niemiłosiernie jak galareta.

Jak na swój budżet wymagasz sporo pamięci/RAMu. W połączeniu z topowym aparatem mówimy o flagowcach, a te są jednak ponad budżet. Najbliżej spełnienia wymagań jest lekko używany S6. Świetny aparat w automacie to do dziś jeden z najlepszych pstrykaczy na rynku mobilnym. Na Marshmallowie działa jak na flagowca przystało, jedynym mankamentem jest średnia bateria.

Edytowane przez penguino

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

w moich Motorolach zainstalowałem aplikacje Camera FV-5 + Cinema FV-5, jest w nich tryb stabilizacji obrazu.

Pzdr.

edycja: też mam S2 i jeszcze go z powodzeniem używam :)

Edytowane przez Jacek K.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raven989

A może Galaxy S6? Pasuje idealnie do Twoich wymagań.

Wysłane z mojego Galaxy Note 4 SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi