Skocz do zawartości
Adam_414178

Aparat (evt or cal error)

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

mam pytanie dotyczace pewnego komunikatu kiedy wlaczam aparat : evt or cal error. please change your test device.

zs4ykx6ubucz.png

Niby wszystko normalnie dziala, ale jednak irytuje i troche niepokoi. Podczas wlaczania telefonu slychac dosc glosny 'zoom' albo 'focus', jak kto woli. W MegaCam ( numer *#0*# ) wyskakuje mi Ostrzezenie - Please check version of Camera module, po wcisnieciu OK aparat nadal dziala normalnie.

rgbwop8pqihj.png

Po wpisaniu *#34971539# w celu sprawdzenia wersji wyskakuje NULL

mjyf63xfq8zn.png

, a kiedy probuje zaktualizowac wystepuje blad

o36b4lafqiam.png

Ogolnie dwie sposrod opcji mam przyciemnione i nie moge ich wybrac.
Ktos wie o co chodzi?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,

Mialem głosna prace zooma lub fokusa i długo lapał ostrość, bez kominikatow textowych , skonczyło sie wymiana modułu aparatu w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki telefon ? Przywracałeś telefon do ustawień fabrycznych ? Testowałeś na innych aplikacjach np.LG Camera ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samsung Galaxy S6 Edge Plus. Ustawienia fabryczne chce zrobic w ostatecznosci, bo moze ktos sie juz z tym spotkal i wie co i jak. Ogolnie lepiej robic hard reset czy po prostu z poziomu Ustawien? Przy aplikacjach typu snapchat, retrica taki komunikat nie wyskakuje ale krotkik dobrze slyszalny dzwiek 'ostrosci' nadal jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jaki to byl telefon? U mnie jest to krotki dzwiek i nie zbyt glosny ale wczesniej go nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

up,

jak to jaki telefon ? po uruchomieniu aparatu słychac był "brzeczenie" i szukał ostrosci 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Galaxy S6 Edge Plus. Slychac krotki dzwiek obiektywu i ostrosc lapie tez po niecalej sekundzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bladeno1

@@Adam_414178,\

Próbowałeś wyczyścić Dane i Cache aplikacji Aparat? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też pojawił się taki "dźwięk" i to nie tylko w aplikacji Aparat. Wcześniej tego nie było, jednak ostrość łapie ok. Zdjęcia też wychodzą dobre

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Adam_414178,\

Próbowałeś wyczyścić Dane i Cache aplikacji Aparat? 

Tak juz to robilem i nie pomoglo :l

@@Jonasz23

Tez w S6 Edge Plus? U mnie tez niby wszystko gra ale wole reagowac wczesniej jesli to ma byc poczatek jakiegos wiekszego uszkodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi